TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

ВИДЕО: Верона ја продолжи серијата порази - Болоња со целиот плен си замина од „Бентегоди“

Gol.mk - пред: 20 часа

Во последниот натпревар од 13. коло во Серија А, во „градот на љубовта“, фудбалерите на Верона ја продолжија низата на порази (пет во серија), откако на „Бентегоди победа со пресврт во вториот дел славеше Болоња со 2-3 (2-1).

ЧОВЕКОТ КОЈ НИКОГАШ НЕ БЕШЕ КУПЕН: Фламини прави нов, „ветерански трансфер"

SportMedia - пред: 20 часа

Матје Фламини е на прагот да потпише нов договор. Ветеранот од Марсеј, кој од летото е без играчки ангажамн, како што најавуваат шпанските медиуми, секако под услов да ја помине птобата, во наредните денови ќе потпише договор со екипата на Рајо ...

Ла Лига се заканува со затворање на „Камп Ноу“ за навивачите

Кајгана - пред: 22 часа

Од октомври се врши притисок на Барселона од врвот на Ла Лига, а „Камп Ноу“ во најлошо сценарио би можел да се претвори во „стадион на духови“. Наместо стотици илјади луѓе на секој натпревар, Барселона во иднина би можела да ја следат редари и ...

„Камп Ноу“ ќе стане стадион на духови

Sport 1
2 поврзани вести »

Другата страна на дербито: Скалите на „Метрополитано“ и полицискиот коњ го изрежираа сеирот на викендот во Шпанија ...

Дерби - пред: 21 часа

Атлетико и Реал Мадрид во саботата водеа жестока битка на теренот и на фудбалските фанови им понудија уште едно тензично и беспоштедно дерби, но сепак конечниот резултат од истото најмногу радост донесе во Барселона бидејќи мрежите мируваа во сите ...

Челзи ќе се брани од клубовите од Серија А и шпанска Барселона: Кој ќе биде побрз?

Спортски - пред: 22 часа

Челзи веќе некое време е заинтересиран за младиот стопер на Олимпик Лион, Муктар Дијакаби. „Плавите“ во него гледаат фудбалер со кој би ја комплетирале новата одбрана, но неговиот ангажман нема да биде лесно, со оглед на тоа дека го следат и три ...

Трансфер на „дијамантското око“: Еден од најдобрите светски скаути пристигна во Арсенал

Дерби - пред: 22 часа

Арсенал го официјализираше ангажирањето на Свен Мислинтат кој ја презема улогата на главен скаут на премиерлигашот, а доаѓа од редовите на Борусија Дортмунд. „Дијамантското око“ како што го нарекуваа Мислинтат работеше во германскиот клуб последната ...

Официјално: Арсенал го доведе најавуваното засилување

Спортклуб
2 поврзани вести »

ВИДЕО: Нов дебакл на Биелса - Амиен со три гола го „растури“ Лил

Gol.mk - пред: 21 часа

Марсело Биелса и Лил никако да влезат во посакуван ритам во францускиот фудбалски шампионат. Во заостанатиот натпревар од 8. коло, Лил загуби на гостувањето кај Амиен со 3-0 (1-0). Во текот на сите 90 миннути домаќините доминираа и максимално ги ...

ФОТО: Роналдо не бил волку лош во последните 12 години

Спортклуб - пред: 22 часа

Кристијано Роналдо во првите 12 коло од Ла Лига сезонава постигна само еден гол, нешто што за последен пат претходно му се имаше случен во 2005 година кога имаше 20 години. Иако фудбалерот на Реал Мадрид тврди дека не е во лоша форма, факт е дека ...

Ја живее својата фудбалска бајка: Блесна во дресот на Ватфорд, па доби повик од Тите

Gol.mk - пред: 22 часа

Во англиската Премиер лига не играат голем број на Бразилци, а еден од нив ова лето на мала врата пристигна во една од најквалитетните лиги на светот. Се работи за Ричарлисон, 20-годишен крилен фудбалер.

Реал има конкуренција од Островот во битката за потписот на големото голманско име

Спортски - пред: 22 часа

Познато е дека Реал Мадрид бара човек кој во иднина меѓу стативите ќе го наследи Кејлор Навас. Големата желба на претседателот Флорентино Перез е секако голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Геа, но ангажирањето на првиот голман на „Ѓаволите“ ќе ...