TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка

Леброн Џејмс го престигна Џордан на листата на најдобрите стрелци во плејофот

Екипа - пред: 21 мин

Ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс игра извонредно во плејофот сезона, со ред рушејќи бројни рекорди. Изминатава ноќ го престигна и големиот Мајкл Џордан на првото место по број на поени во кариерата во плејоф мечевите од НБА лигата.

Шампионот Кливленд ќе игра во „големото“ финале

А1 On

Леброн и Кливленд се изборија за ново големо финале со Голден стејт!

Екипа

Леброн го симна Џордан од тронот и влезе во историја (ВИДЕО)

SportMedia

СуперСпорт СуперСпорт SportMedia Вечер Слободен Печат Сител Сител Спортклуб

40 поврзани вести »

Антиќ потпиша за Висла Кан-Пак

SportMedia - пред: 56 мин

По одличната сезона мината во дресот на шведскиот тим на Лулеа, Јелена Антиќ се сели во полскиот шампионат. Македонската репрезентативка е нов член на Висла Кан-Пак со кого потпиша едногодишен договор.

Јелена Антиќ потпиша за полска Висла

Gol.mk

Антиќ со нов предизвик во кариерата

Екипа

Јелена Антиќ ја продолжува кариерата во Висла Краков

Дерби
4 поврзани вести »

Прв проект на МКФ и Факултетот за физичко образование, спорт и здравје

Курир - пред: 38 мин

Македонската кошаркарска федерација и Факултетот за физичко образование, спорт и здравје неодамна ја обновија меѓусебната соработка потпишувајќи Меморандум, а веќе претстојниот викенд ќе започне да се реализира еден од предвидените проекти.

Прв проект на МКФ и Факултетот за физичко образование, спорт и здравје

Сител

Прв проект на МКФ и Факултетот за физичко образование, спорт и здравје

+инфо

Прв проект на МКФ и Факултетот за физичко образование, спорт и здравје

А1 On
4 поврзани вести »

Откриени платите во Фенербахче, Антиќ добива 1.3 милиони евра годишно

МКД - пред: 13 часа

Медиумите од Турција ги објавија платите на кошаркарите на Фенербахче, Перо Антиќ има годишни примања од 1.3 милиони евра Фенербахче изминатиот викенд стигна до првиот трофеј во Евролигата, титула на која Перо Антиќ веќе и се имаше израдувано во два ...

Познати сумите кои играчите на Фенер ги инкасираат – Антиќ добро заработува

Спортклуб

Откриено кој колку заработува во Фенербахче, Перо Антиќ меѓу најплатените

Gol.mk

Откриени платите на кошаркарите на Фенербахче, Антиќ во првата петорка

Дерби

SportMedia Вечер

6 поврзани вести »

ТРИ СЕКУНДИ: Увезена кошарка

Екипа - пред: 15 часа

Една работа треба да е јасна – не беа турските судии толку добри, колку што тренерите и кошаркарите на МЗТ Скопје и Карпош соколи беа мирни. И кога тоа ќе се увиди како реалност – јасно е дека не било до арбитрите – но само се потврдува она дека ...

ФИБА судиите на „позајмица" во Косово?!

SportMedia

Во „лигата на странци“ – мајсторката за титулата ќе ја судат Турци

Екипа

Претседателе на „судиска“, заминете си!

SportMedia

SportMedia SportMedia Gol.mk Gol.mk Телевизија Нова А1 On +инфо

11 поврзани вести »

Драган Николиќ си заминува од Карпош соколи?!

Вечер - пред: 18 часа

Ќе видиме што ќе биде во наредниот период, рано е да изјавам што ќе биде до наредната сезона, но едно е сигурно - јас заминувам, се со цел да се вратам, изјави тренерот на "соколите". По освојувањето на второто место во Суперлигата (пораз во ...

Македонија следната сезона со еден тим во Јадранската лига...

Н.Македонија

Дреновац: Соиграчите ми веруваат, тоа ми помогна да погодам кога требаше…

Екипа

ШЕСТА ТИТУЛА: Кошаркарите на МЗТ ја прославија својата победа (ФОТО)

Скопје инфо

SportMedia SportMedia Слободен Печат Н.Македонија Нова ТВ Екипа Дерби Телма

74 поврзани вести »

Кратко траеше авантурата – Бенет го раскина договорот со Фенербахче

СуперСпорт - пред: 25 мин

Канаѓанецот Ентони Бенет, првиот пик на НБА драфтот во 2013-та година го раскина договорот со турски Фенербахче. Крилниот кошаркар во Истанбул стигна на средината на јануари, но не ги оправда очекувањата, па сега е слободен играч.

Бенет не успеа ни во Европа и по пет месеци го раскина договорот со Фенербехче

Gol.mk
2 поврзани вести »

Назор се поклони на гробот на Македонецот кој не дозволи неговиот Сплит да биде бомбардиран! (ФОТО)

SportMedia - пред: 18 часа

Нецели 24 часа по освојувањето на шампионската титула со МЗТ Скопје Аеродром, шеста во низа за клубот, а прва за него во досегашната сениорска кариера, тренерот Анте Назор реши претпладнето наместо во славје да го мине во барање на гробот на ...

Анте Назор се поклони на гробот на „спасителот на Сплит“

Екипа

Назор му оддаде чест на Македонецот кој не дозволи Сплит да биде бомбардиран

Gol.mk

Прва титула за Назор во кариерата: Покажавме карактер кога беше најважно

Екипа

Макфакс Gol.mk SportMedia Дерби Слободен Печат Сител

10 поврзани вести »

Стал не се дава така лесно

SportMedia - пред: 18 часа

Стал Остров не се предава. Емил Рајковиќ има сериозна намера да го продолжи својот престој во Полска. Затоа нашиот стручњак им нареди на своите играчи да ја подигнат „борбената готовност" на највисоко ниво, и да се обидат со сите сили да бидат ...

Крис Бош го раскинува договор со Мајами

СуперСпорт - пред: 19 часа

Мајами и Бош според најновите информации го раскинале договорот. Неговиот договор траеше уште 2 години, а тој требаше да заработи за тоа време 52 милиони долари, но ја пропушти сезоната поради проблеми со крвни згрутчување, па неговата здравствена ...