TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка

Антиќ: Јас сум одамна во пензија, сакам да го видам Мекејлеб во репрезентација!

Gol.mk - пред: 6 часа

Најуспешниот македонски кошаркар, Перо Антиќ, се најде на поширокиот список на Јорданчо Давитков за претквалификациите за Евробаскетот во 2021 година, но како што изгледа, нема да може да биде дел од ростерот, поради обврските со Црвена Звезда во ...

Давитков во понеделник ги собира кошаркарите за ЕП

Дерби

Давитков ја закажа првата прозивка, кошаркарите се селат во „Јане Сандански“

Gol.mk

В понеделник ја почнуваме најсрамната епизода од кошаркарската историја!

Sport 1

Сител SportMedia Sport 1 SportMedia Sport M

9 поврзани вести »

Харден: Мислев дека семафорот е расипан и дека 90-те поени се грешка

Gol.mk - пред: 11 часа

Екипата на Хјустон Рокетс извојува победа во фантастичен меч против Феникс Санс (142-116), а еден од најдобрите кошаркари на „ракетите“, Џејмс Харден, даде вкупно 48 поени. По средбата американскиот репрезентативец изјави дека не му се верувало дека ...

Бостон и Ирвинг во потера по рекордот на триото Гарнет, Пирс и Ален

Gol.mk

Харден не можел да поверува: Мислев дека семафорот не е во ред

Спортски

И шампионот Голден Стејт „на колена“ пред Бостон

24 Вести

Дерби Нетпрес Newsroom Стандард Sport 1 Нова ТВ МКД Gol.mk

42 поврзани вести »

МКФ го казни Работнички поради неспортско навивање!

Gol.mk - пред: 15 часа

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) ги изрече казните по одигрувањето на 6. коло во Првата лига, а најлошо мина екипата на Работнички, која ќе треба да плаќа поради своите навивачи. Во билтенот на МКФ стои дека најтрофејниот колектив се ...

МКФ „удри“ по Работнички поради - однесувањето на неговите навивачи!

Sport 1

„Тарифникот“ на МКФ ги „гори“ клубовите: Работнички казнет со 20.000 денари

SportMedia
3 поврзани вести »

ФИБА за македонските девојчиња: Водени од Гивенс, ќе бидат опасни!

Gol.mk - пред: 13 часа

Женската македонска кошаркарска репрезентација по четиригодишна пауза повторно заигра квалификации. Во рамки на циклусот за ЕП, нашите кошаркарки доживеаја два порази, од Италија и Шведска, но од ФИБА имаат преодна оценка.

Кошаркарките се сѐ подалеку од ЕП...

Н.Македонија

ЕВРОПА БАРА УШТЕ НЕШТО: Не може да „работат“ само Митрашиновиќ и Гивенс...

SportMedia
3 поврзани вести »

Италијански судија почина пред меч од Лигата на шампионите

МКД - пред: 20 часа

Италијанскиот кошаркарски судија, Џанлука Матиоли почина пред натпреварот меѓу Мурсија и Монако во рамките од кошаркарската Лига на шампиони. На неколку минути пред натпреварот судијата се пожалил дека не му е добро по што веднаш бил префрлен во ...

Голема трагедија: Познат кошаркарски судија почина пред почеток на натпревар

Дерби

Почина судија во Лигата на шампионите

Спортклуб

Почина италијански судија пред натпревар во Лигата на шампиони

Sport 1

Точка Курир Република Нетпрес

8 поврзани вести »

ВИДЕО: Милано со серија од 19-0 го совлада Бамберг, Барселона убедлива против Валенсија

Gol.mk - пред: 9 часа

Кошаркарите на Милано запишаа втора победа по ред, откако во рамките на 8. коло на Евролигата по извонредна последна четвртина го совладаа Бамберг со 71-62. Џордан Теодор натпреварот го заврши со 7 поени.

„Најкорисен“ професор: Стеф Кари ќе држи онлајн часови по кошарка

Екипа - пред: 15 часа

Ѕвездата на Голден стејт вориорс Стеф Кари, започнува кариера во онлајн едукацијата, па ќе биде инструктор по кошарка. Двократниот МВП (најкорисен играч во лигата) се дружува со „Мастерклас“ организацијата за да ги започне првите онлајн часови по ...

Ѕвездата на Голден Стејт со нова професија: Стеф Кари дава часови по кошарка

Точка
2 поврзани вести »

„БРАДАТА" НЕМА НАМЕРА ДА ЗАПРЕ: Урна рекорд стар 45 години! (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 13 часа

Џејмс Харден делува незапирливо уште од почетокот на оваа сезона. Го покажа тоа популарниот „Брада" и на последниот меч оној против Феникс (142:116) на кој реализираше 48. поени и седум асистенции.

ВИДЕО: Поплавите во Атина направија проблеми за Антиќ и „црвено-белите“

Gol.mk - пред: 21 часа

Големото невреме кое неколку дена дивее во Грција, синоќа го зафати и главниот град Атина, а во незгодна ситуација се најдоа и кошаркарите на Црвена Звезда. Улиците на Атина се целосно под вода, па затоа возењето на автобусот на „црвено-белите“ ...

Антиќ и Ц. Звезда заглавија во поплавите во Атина пред мечот со Олимпијакос

Екипа

„ПОПЛАВА“ЗА ПЕРО И „ЗВЕЗДАШИТЕ“: Едвај се вратија во хотелот (ВИДЕО)

SportMedia
3 поврзани вести »