TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка

Антиќ зема поентерски „тајм-аут"

SportMedia - пред: 15 часа

Црвена Звезда не играше добро, но стигна до триумфот на гостувањето во Задар. „Црвено-белите" славеа со сигуни (88:76), но без поентррска помош од Перо Антиќ Нашиот интернационалец одигра 17:20 минути во Арената „Вишк".

УБАВ ДОЧЕК: Кајл Курич е подготвен за Македонија (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 15 часа

Словаците имаат една грижа помалку. Во теко тна денот, на аеродоромот во Братислава стигна нивното најголемо засилување во овие претквалификации, Кајл Курич. Крилото на рускиот Зенит беше срдечно дочекан од страна на претставник на словачката ...

Стеф Кари нуди онлајн лекции за кошарка за 90 долари (ВИДЕО)

Стандард - пред: 13 часа

Ако некогаш сте сакале да погодите тројка како ѕвездата на Голден Стејт, Стеф Кари, сега имате можност да научите. Двократниот НБА шампион неодамна се приклучи на MasterClass, образовна онлајн платформа која нуди курсеви, на кои подучуваат експерти, ...

Младеновски: Битно е дома да ги победиме противниците со голема кош-разлика

Gol.mk - пред: 22 часа

Еден од најталентираните млади кошаркари, Љубомир Младеновски е подготвен за да го даде максимумот од себе во националниот дрес. „Првпат после не знам колку години играме на овој начин, со прозорци во сезоната.

Димитријевиќ: Треба да бидеме оптимисти дека можеме да победиме секого

SportMedia - пред: 22 часа

Откако ги прескона претквалификациите за Светското првенство ова лето, Ненад Димитријевиќ утринава се појави на првиот собир на нашата најдобра репрезентација. Плејмејкерот на Хувентуд, кој е најмладиот кошаркар во редовите на националниот тим е ...

Димитријевиќ редеше асистенции, Хувентуд дојде до третата сезонска победа

Дерби

Димитријевиќ и Хувентуд влегоа во победнички ритам

Екипа

Димитријевиќ со пет поени учествуваше во третата сезонска победа на Хувентуд

Gol.mk

Канал 77

5 поврзани вести »

А ми викаа дека сум бил мал

Оff.net - пред: 20 часа

Роден пред 29 години во Акрон, Охајо, трнирал во средното школо Шарлот Христијан па подоцна и на колеџот Дејвидсон. Секаде му викале дека е мал и дека не го бидува додека Голден Стејт не се реши да го земе како 7. пик на драфтот во 2009.

Кој беше најголемиот чудак во НБА - Родман или Рон Артест?

Оff.net - пред: 21 часа

Во НБА лигата играле многу необични ликови, но од самото основање до денес поголеми чудаци од Денис Родман и Рон Артест паркетите во најдобрата лига на светот не виделе. А богами и надвор од ...

Трајковски не игра за Македонија: Морам да паузирам најмалку десет дена

Екипа - пред: 1 ден

Бојан Трајковски повторно нема да може да им помогне на репрезентативните колеги откако крилниот центар на МЗТ Скопје реши токму во овој период да ја санира повредата на мускулот што го мачи подолго време.

Кошаркарите тргнаа, авионот на селекторот доцнеше (фотогалерија)

Екипа - 20.11.2017

Македонската кошаркарска репрезентација ги стартуваше подготовките за претквалификациите за Евробаскет 20201, во која нашата национална селекција ќе се сретне со Словачка и со Швајцарија. На првата прозивка доцнеше селекторот Јорданчо Давитков, ...