TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет

Талески: Вардар покажа дека е вистински европски шампион

МКД - тукушто објавено

Македонскиот ракометар на Рајн Некар, Филип Талески признава дека Вардар е подобар тим нив и дека игра на нивото на титулата која ја има. Филип Талески и Рајн Некар беа неможни во салата „Јане Сандански“ каде го положија оружјето пред Вардар.

Карачиќ: Ги исполнивме сите задачи на Раул и победивме

МКД

Раул: Задоволен сум, одигравме одличен напад и го победивме германскиот шампион

МКД

Талески: Вардар покажа како игра европски шампион!

Sport 1

Екипа Sport 1 Екипа Sport 1 Екипа Сител 24 Ракомет SportMedia

100 поврзани вести »

Денешни резултати од Лигата на шампионите

РК Металург - пред: 17 мин

Денеска се одигранипет средби од 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург не ја искористи својата шанса и загуби на гостувањето кај Бешикташ, со што ги загуби и теоретските шанси за второто место во групата “Д“.

ЛШ: нов пораз на Металург

Телма

Ракометна ЛШ: Металург разоружан во Истанбул во последните 20 минути

Нова ТВ

Металург со пораз кај Бешикташ ја загуби шансата за прогрес во следната фаза од ЛШ

24 Вести

МКД РК Металург Спортклуб Gol.mk Н.Македонија Екипа SportMedia Дерби

28 поврзани вести »

Македонскиот ракомет е велесила за германскиот!

Спортклуб - пред: 1 час

Да, добро прочитавте, македонскиот ракомет, барем оној клупскиот во моментов без конкуренција е велесила за германскиот, држава чија што машка репрезентација е актуелен европски првак. Македонските шампион, ЖРК Вардар и РК Вардар во само два дена ги ...

Македонска гордост: ЖРК Вардар единствен со максимален ефект во Лигата на шампионите

Спортклуб

Вардарки со максимален број на бодови во втората фаза на ЛШ

Шеталиште

Дибирова: Задоволна сум со 12 бода

А1 On

Дерби Нова ТВ Вардар Макфакс Екипа Sport 1 Gol.mk Sport 1

66 поврзани вести »

Мемиќ: Ќе дадеме се од себе за поволен резултат против Каунас

24 Ракомет - пред: 4 часа

Ракометарите на Еурофарм Работник по успешното враќање на победничките патеки во Суперлигата и триумфот на гости кај Вардар Јуниор, ги очекува европското деби во Челинџ Купот. Противник е литванскиот тим Каунас, кој е непознаница за битолчани, но се ...

Кој е противникот на Е. Работник: Каунас – освојувач на ЕХФ Купот во 1987

24 Ракомет

Еурофарм Работник со европско сефте

24 Ракомет

Еурофарм Работник домаќин на Гранитас

Алфа

24 Ракомет Дерби Sport 1 Екипа Gol.mk Gol.mk Шеталиште 24 Ракомет

15 поврзани вести »

Супер машка лига: Борец и Пролет денеска решаваат кој е во подобра форма

24 Ракомет - пред: 9 часа

Натпреварите во Супер машката лига продолжуваат со дуелите од 10. коло во кои главното внимание ќе биде насочено кон пресметките во Велес и во Битола. Ќе биде интересно и на другите два дуели, но овде се очекува да има поголемо надигрување.

Женска лига: Пелистер е фаворит во пелагонискиот двобој

24 Ракомет

Прва машка лига: Бутел и Струга очекуваат сигурно бодови дома

24 Ракомет

Нов богат ракометен викенд низ Македонија

24 Ракомет
4 поврзани вести »

Симовски ги одбра ракометарките, Македонија со полна сила на „Карпати Трофеј“

Gol.mk - пред: 12 часа

Селекторот на женската ракометна репрезентација, Симе Симовски, ги одбра ракометарките кои ќе бидат дел од А-тимот за време на ЕХФ-неделата која е закажана од 20 до 27 ноември. На првиот собир закажан на 20 ноември во СРЦ „Кале“, ќе се појават 20 ...

Симовски го објави списокот на сениорки за „Трофеј Карпати“

24 Ракомет

Симовски го објави составот за неделата на ЕХФ

Екипа

Симе Симовски, го објави поширокиот список на ракометарки за ЕХФ неделата

Sport M
4 поврзани вести »

Еурофарм со деби победа во Европа, битолчани со +4 патуваат за Литванија

Gol.mk - тукушто објавено

Во првиот натпревар од третото коло на Челинџ Купот, македонскиот претставник Еурофарм Работник извојува победа од 28-24 (12-8) и со +4 патува на реваншот во Каунас. eurofarm-rabotnik-granitas3.jpg Мечот започна со наизменични голови, главно од ...

(Видео) Топ 5 голови на 7. коло на СЕХА-лигата

РК Металург - тукушто објавено

По комплетирањето на 7. коло, СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од ова коло. Овој пат меѓу стрелците нема претставник на Металург. Петте најубави гола: 1. Кристијан Бекири (Цеље ПЛ) 2. Жарко Марковиќ (ППД Загреб) 3.

(Видео) Топ 5 одбрани во седмото коло на СЕХА-лигата

РК Металург
2 поврзани вести »

Цела сала на нозе – вака слават европските шампиони (видео)

Екипа - пред: 17 мин

Вулканот во СЦ „Јане Сандански“ денеска повторно еруптираше, а „вардарци“ уште еднаш покажаа дека пред полна сала уште полесно ги демолираат своите противници. Избраниците на Раул Гонзалес им приредија шоу на своите најверни навивачи, за по мечот ...

Европа ни завидува - па каде има вакво спортско блаженство! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sport 1 - пред: 16 мин

Вардар го победи Рајн-Некар во игра по ноти, во перфектен натпревар, а на трибините, за промен, немаше каде да се фрли игла. Долу перфекција - горе ерупција! Повторно скандирање, задоволство, „аувидерзен“ за крај - спортско блаженство! И сето тоа во ...