TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет

Нант и Лазаров се враќаат на победничката патека во француското првенство

Спортски - пред: 30 мин

Во рамки на 10. коло во француската лига, Нант на нашиот Кире Лазаров повторно се врати на победничката патека, славејќи вечерва триум на гости кај Трембеле со 33:45. Во текот на целиот меч екипата на нашиот интернационалец ја имаше контролата врз ...

Лазаров и Нант го торпедираа Трембле

SportMedia

Лазаров прецизен, Нант убедлив против Трембле

Екипа

Лазаров пак одличен, Нант лесно го совлада Трембле во Париз

Gol.mk

24 Ракомет

5 поврзани вести »

„Продолжен одмор“ за Бајрамовска

SportMedia - пред: 7 часа

Бекот на Вардар, Мирјета Бајрамовска повеќе од месец дена е надвор од теренот, а ппо се изгледа дека уште толку ќе треба да паузира со оглед на тоа дека има напукнатина на скочниот зглоб. Иако сомнежите беа дека репрезентативниот бек има дисторзија ...

Среќен роденден Мирјета

Вардар

Селекторот Симевски повика пет вардарки за турнирот во Романија

Вардар
3 поврзани вести »

Гисласон бара од Дувњак да не игра на Европското првенство

24 Ракомет - пред: 11 часа

Тренерот на Кил, Алфред Гисласон не се согласува со тоа Домагој Дувњак да настапи на Европското првенство во јануари. Со оглед на тоа што Дувњак е неговиот главен ракометар, кој го нема уште од стартот на сезоната во тимот, а ќе се врати следниот ...

Чехот ќе се врати меѓу „зебрите“: Филип Јиха од следното лето ќе биде помошен тренер

24 Ракомет

Гисласон го лути Лино Червар

Екипа
3 поврзани вести »

Прибак и Лазаров славеа на гостувањето кај Бејкоз

24 Ракомет - пред: 1 час

Ракометарите на Бешикташ по тешката победа над Металург во Лигата на шампионите, го одиграа натпреварот од турскиот шампионат, но иако потешко од очекувањата, прославија триумф на гостувањето кај Бејкоз со 29:31.

Од ракомет во политика: Улрих Вилбек стана градоначалник на Виборг

24 Ракомет - пред: 5 часа

Поранeшниот селектор на Данска, Улрих Вилбек стана градоначалник на Виборг. Тој беше избран со мнозинство гласови од граѓаните на овој дански град и ќе биде новиот „градски татко“. Откако 59-годишниот Вилбек замина од функцијата спортски менаџер во ...

Младинците на Металург загубија од тимот на Кире Лазаров

РК Металург - пред: 7 часа

Во петтото коло од младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург во Автокоманда се поразени од екипата на КЛ-7 од Струга. Гостинскиот тим не совлада убедливо, со резултат 28:19 (13:11).

„Македонскиот“ ПАОК на мегдан со Локомотива, португалски предизвик за Трпковска и Ардесен

24 Ракомет - пред: 6 часа

По елиминацијата на Металург и Куманово во 3 коло на Челинџ Купот, остана да ги следиме настапите на клубовите каде играат македонските интернационалки. ПАОК Солун, каде играат Марија Николиќ, Матеја Серафимова и Симона Стојковска, успешно го мина ...