TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет

„Македонскиот“ ПАОК на мегдан со Локомотива, португалски предизвик за Трпковска и Ардесен

24 Ракомет - пред: 8 часа

По елиминацијата на Металург и Куманово во 3 коло на Челинџ Купот, остана да ги следиме настапите на клубовите каде играат македонските интернационалки. ПАОК Солун, каде играат Марија Николиќ, Матеја Серафимова и Симона Стојковска, успешно го мина ...

Младинците на Металург загубија од тимот на Кире Лазаров

РК Металург - пред: 9 часа

Во петтото коло од младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург во Автокоманда се поразени од екипата на КЛ-7 од Струга. Гостинскиот тим не совлада убедливо, со резултат 28:19 (13:11).

Политиката пред спортот: Србија размислува дали да игра против Косово

24 Ракомет - пред: 9 часа

Женската младинска репрезентација на Србија ги доби противниците во квалификациите за пласман на Светското првенство во Унгарија следната година. Покрај Словачка и Норвешка, трет противник на Србија ќе биде Косово! Досега се случувало српски и ...

Кобетиќ на терен во јануари, во Охрид доаѓа уште еден бек

24 Ракомет - пред: 10 часа

Ракометарите на Охрид оваа сезона туркаат добро и со исклучок на поразот на домашен терен од Пролет, друго се е во рамките на очекувањата и посакувањата од стручниот штаб и управата. Охриѓани исто така и во Купот на ЕХФ ја поминаа првата пречка и ...

Седум на шест - играта што го бранува ракометот...

Н.Македонија - пред: 11 часа

Без разлика дали сте заговорник или противник на играта без голман, таа, сепак, ќе остане нераздвоен дел од ракометната игра во иднина. вели Жика Богдановиќ, ракометниот аналитичар и сопственик на порталот „Балкан хендбал“ Правилото за користење ...

„На Вујо му реков: Со Македонците ќе ти биде потешко отколку со Германија!“

Sport 1 - пред: 14 часа

Лино Червар неделава се врати во Македонија, по пауза од 50-тина дена, која ја искористи за работа со хрватската ракометна репрезентација. Дел од обврските беа и две пријателски средби со Словенија, на Веселин Вујовиќ, како подготовка за Европското ...

Вардарката Цвијиќ: Среќна сум што по три години повторно заиграв за Србија!

Gol.mk - пред: 14 часа

Ракометарките на Србија во првиот пријателски натпревар пред почетокот на Светското првенство ремизираа 30-30 против Словачка, а својот прв натпревар по цели три години за српската репрезентација го одигра и вардарката Драгана Цвијиќ.

Без промени кај стрелците во Прва лига: Анѓелковиќ е без конкуренција и понатаму

24 Ракомет - пред: 14 часа

Ракометарот на Риниа, Филип Анѓелковиќ и понатаму е недопирлив на Листата на стрелци во Првата машка лига и има 35 гола повеќе од второпласираниот Гоце Ѓорѓиевски, кој засега стои цврсто на второто место, но лесно може да дојде до промена откако ќе ...

Дали е македонска, дали е Бундес лига: Постигнати 80 голови на еден натпревар!

24 Ракомет
2 поврзани вести »

Прва машка лига: Бутел и Струга продолжуваат со победничкиот ритам

24 Ракомет - пред: 15 часа

И после 9. коло во Првата машка лига нема измени на врвот каде што продолжува големата битка меѓу составите на Бутел Скопје и Струга. Двете екипи продолжуваат да се следат во чекор и се со разлика од само три бода што е знак дека никој не смее да си ...

Тешка група за младите македонски ракометарки во квалификациите за ЕП

+инфо - 21.11.2017

Нашите младинки се сместени во четвртата група, во која за противнички ќе ги имаат врсничките од Германија, Исланд и Литванија. Младата женска репрезентација на Македонија за ракометарки до 20 години ги доби противниците во квалификациите за ...

Младинките ги добија противниците за СП 2018

SportMedia

Младинките ги дознаа ривалите за СП во Унгарија (Фото)

Дерби

Тешка група за ракометарките до 20 години

Sport 1

Gol.mk Екипа 24 Ракомет Курир 24 Вести Канал5 Sport M

11 поврзани вести »