TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет

Наместо во Франција во Германија: Марсениќ пред вратите на Фуксе Берлин

24 Ракомет - 23.11.2017

Ракометарите на актуелниот освојувач на Лигата на шампионите и понатаму се интересни, а пивотот Мијајло Марсениќ е еден од оние коишто постојано се на мета на големите клубови. На списокот на тимови коишто се заинтересирани за Марсениќ е и Фуксе ...

Лино: Хрватите ќе навиваат за Македонија, посебно на мечот со Словенците!

Sport 1 - 23.11.2017

Додека престојува во Македонија, до понеделник, Лино Червар го прашавме каква е атмосферата во Хрватска и дали полека се „билда“ возбуда за Европското ракометно првенство во јануари. И самиот возбуден, најави дека очекува многу публика од ...

Станиќ за „Република“: На написите дека возам такси во Белград добро се изнасмеав

Република - 23.11.2017

Месецов во домашните медиуми се појавија повеќе информации за поранешниот голман на РК Металург, Дарко Станиќ. Дел од порталита јавија дека тој преговарал со сопственикот на РК Вардар, Сергеј Самсоненко за неговото можно потпишување за европскиот ...

Станиќ за „Република“: На написите дека возам такси во Белград добро се изнасмеав

Вечер
2 поврзани вести »

Врти сучи, ќе биде тешко за карти за Европско во Хрватска

Оff.net - 23.11.2017

До стартот на Европското првенство во Хрватска има уште малку, а нашата јавност како по обичај за карти ќе пројави интерес во самиот финиш, иако тогаш карти може и да нема. Агенциите тријат ...

Митревски донесе нови бодови за Констанца

24 Ракомет - 23.11.2017

По тесниот пораз на тешкото гостување кај Магдебург во рамките на Купот на ЕХФ, ракометарите на Констанца продолжија со настапите во романскиот шампионат и во последниот натпревар славеа на незгодното гостување во Васлуи со 25:28.

Од ракомет во политика: Улрих Вилбек стана градоначалник на Виборг

24 Ракомет - 22.11.2017

Поранeшниот селектор на Данска, Улрих Вилбек стана градоначалник на Виборг. Тој беше избран со мнозинство гласови од граѓаните на овој дански град и ќе биде новиот „градски татко“. Откако 59-годишниот Вилбек замина од функцијата спортски менаџер во ...

Прибак и Лазаров славеа на гостувањето кај Бејкоз

24 Ракомет - 22.11.2017

Ракометарите на Бешикташ по тешката победа над Металург во Лигата на шампионите, го одиграа натпреварот од турскиот шампионат, но иако потешко од очекувањата, прославија триумф на гостувањето кај Бејкоз со 29:31.