TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет

Штрајк во Борец: Нема плати, иднината на тимот неизвесна

Gol.mk - 20.11.2017

Ракометниот клуб Борец од Велес се соочува со големи финансиски проблеми и иднината на тимот е неизвесна. Ракометарите веќе испратија јавно соопштение во кое си ги бараат своите плати и бараат одговор за иднината на клубот кој засега нема ...

Штрајк во Борец: Бараат плата и нова управа

24 Ракомет
2 поврзани вести »

Во судиска пензија: Плакети за четворица поранешни арбитри

24 Ракомет - 21.11.2017

Пред натпреварот од 10. коло од Супер машката лига, четворица поранешни судии добија благодарници за заслуга во работата која што ја извршуваа во минатото. Судиите добија плакети, а се работеше за Златко Локвенец, Младен Георгиев, Цано Куртовиќ и ...