TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

Астон Мартин и Ред Бул Ф1 ќе бидат партнери за следната натпреварувачка сезона

Екипа - пред: 58 мин

Автомобилскиот производител „Астон Мартин“ ќе биде партнер на Ред бул формула 1 тимот за следната сезона, па за следната сезона овој тим ќе се вика „Астон Мартин ред бул рејсинг“. Британската компанија за спортски возила се наметнува како конкурент ...

Ред Бул и Астон Мартин во стратешко партнерство

SportMedia

„Ред Бул“ договори соработка со „Астон Мартин“

Макфакс

„Ред Бул“ договори соработка со „Астон Мартин“

Sky
4 поврзани вести »

Мејведер сега тврди поинаку: За Конор тренирав само ТРИ недели и секоја ноќ се забавував

Спортски - пред: 5 часа

Поранешниот боксерски шампион Флојд Мејведер излезе со интересна изјава во медиумите поврзана со т.н „борба на векот“ против Конор Мекгрегор во која тој излезе како победник. Како што одминува времето од борбата која се одржа на 26 август во Лас ...

УФЦ договорил трилогија: Дијаз веќе потпишал, се чека само Мек Грегор?

IPON

На повидок е третата борба меѓу Мекгрегор и Дијаз

Кајгана

(Фото) Мејведер си се почасти по борбата со Мекрегор: Нова прекрасна вила за да ужива во пензијата

Спортклуб

Sport 1 Вечер

6 поврзани вести »

Пензионер „ја олесни“ благајната на ДЛРМ за 11 илјади евра

Дерби - пред: 5 часа

Државната лотарија на Македонија денеска соопшти дека во 76 коло од играта на среќа „Ново лото 7/34“ била добиена премија од 670 илјади и 485 денари за погодени „6+1“ броеви. Среќен добитник е пензионер од Скопје кој еден ден пред извлекувањето на ...

Во  Ново Лото 7/34 , по седумката падна и 6+1

Курир

Во Ново Лото 7/34 , по седумката падна и 6+1

Фактор

Во Ново Лото 7/34 , по седумката падна и 6+1

Кајгана

Exclusive.mk МакМода Република Пулс24 еМагазин Факултети Убавина и Здравје Екипа

12 поврзани вести »

Каратистката Заборска седма на Премиер-лигата во Истанбул...

Н.Македонија - пред: 7 часа

Каратистката Заборска седма на Премиер-лигата во Истанбул Каратистката на Макпетрол во борби (до 50 кг), Симона Заборска, е најуспешниот македонски претставник од вкупно 31 каратист од 13 клуба, (21 во машка и 10 во женска конкуренција), кои ја ...

Заборска седма на турнирот од Премиер лигата во Истанбул

+инфо

Заборска седма на турнирот од Премиер лигата во Истанбул

А1 On

Симона Заборска најдобра првиот ден на Премиер лигата во Истанбул

IPON

Sport M Дерби Слободен Печат IPON Точка Спортски SportMedia Таратур

13 поврзани вести »

Најкрвавата ММА пресметка кај девојките: Не е за оние со слабо срце (Видео)

Дерби - пред: 11 часа

Борбата во ММА помеѓу бразилките Џесика Андраге и Клаудија Гаделија прерасна во нешто што никој не сака да го види: крвав гладијаторски меч. Двете ,,фајтерки” настапија толку тврдо што почна да лета крв на сите страни особено од аркадата на Андраге.

Најкрвавата ММА пресметка кај девојките: Не е за оние со слабо срце

Точка

КРВАВА пресметка во ММА во женска категорија (Видео)

Спортски

КРВАВА пресметка во ММА во женска категорија (Видео)

Таратур

Република Вечер

6 поврзани вести »

Кипчоге победи на маратонот во Берлин

Макфакс - 24.09.2017

Олимпискиот шампион Кениецот Елиуд Кипчоге победи на денешниот маратон во германската престолнина Берлин. Кипчоге, по дождливото време, победи со време 2:03.32 часа, што е за 35 секунди полошо време од светскиот рекорд. „Условите не беа идеални.

Кипчоге кај мажите и Чероно кај жените победници на Берлинскиот маратон

Сител

Маратонската машина Кипчоге победник на берлинскиот маратон

Спортски

Маратонската машина Кипчоге победи на маратонот во Берлин

Таратур
4 поврзани вести »

Македонија под уставното име на светското теквондо ИТФ првенство

СуперСпорт - пред: 5 часа

Во главниот град на Северна Кореја, Пјонгјанг, од 15-ти до 21-ви септември се одржа 20-тото светско теквондо ИТФ првенство за сениори. На ова натпреварување учествува претставници од 70 земји низ светот, а Македонија под уставното име беше ...

Заврши ADCC: Чудесниот Гордон Рајан ја покори категоријата, но запна во апсолутна

IPON - пред: 10 часа

Светското првенство на ADCC во 2017 година сигурно ќе биде запаметено po првиот настап на Гордон Рајан, кој дојде со големи очекувања и целосно ги оправда. Всушност, остана само чекор од максималниот успех што може да го постигне еден борец на ...

Рејмонд Даниелс е новиот шампион на Белатор кикбокс

IPON - пред: 11 часа

Со Белатор ММА 183, во Сан Хозе се одржа и седмиот Белатор кикбокс настан. Американецот Рејмонд Даниелс го победи Карим Гаџи и стана нов шампион во велтер категорија. Американецот го освоил појасот со лекарски прекин по првата рунда.

Лама загуби во финалето по голема борба, три сребра за Шкупи во Сараево (ФОТО)

IPON - пред: 1 ден

По силна борба во сите три рунди Јасин Лама (-60 кг) е поразен во финалето на Меѓународниот турнир „Мустафа Хајрулаховиќ – Талијан“ во Сараево, Босна и Херцеговина, од најдобриот боксер на турнирот, Мајкл Мек Донаг од Англија.