TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

ВИДЕО: Урнат еден од најголемите затворени стадиони во САД

Нетпрес - тукушто објавено

Властите во американската сојузна држава Џорџија вчера, го урнале стадионот „Џорџија Доум“, во градот Атланта. Новиот стадион, чие име е „Мерцедес Бенз“, е во близина на стариот и е изграден годинава, а неговото свечено отворање беше на 17 август.

Со 2.250 килограми експлозив уништен еден од најголемите стадиони во САД (видео)

Кумановски м.

Уривање на „Џорџија Доум“: 25 години историја „исчезнаа“ за 15 секунди (Видео)

Дерби

Стадион во САД го снема од мапата: За неколку секунди стана прав и пепел! (ВИДЕО)

Sport 1
4 поврзани вести »

Најбрзиот нокаут во историјата (Видео)

SportMedia - пред: 18 часа

Само 11 секунди траеше борбата меѓу двајцата јужноафрикански боксери, која требаше да го даде шампионот во ВБО бантам категоријата. Золани Тете го имаше приматот на привремен првак, а по борбата со Сибонис Гонја, го потврди шампионскиот појас.

Светски шампион во бокс за 11 секунди (видео)

365

Боксер стана светски шампион за 11 секунди

Оff.net

Најбрзиот нокаут во историјата на професионалниот бокс (ВИДЕО)

Sport 1

IPON Вечер

6 поврзани вести »

Волкановски им испрати порака на „силеџиите“: Обидете се мене да ме тормозите!

Дерби - пред: 13 часа

Александар Волкановски претходната ноќ ја забелеќа 16 победа во ММА кариерата, а трета во најпознатата промотерска серија UFC, настапувајќи во „Кудос Банк Арена“ во Сиднеј против Шејн Јанг. – Победата е победа, ако е на поени, сепак е убедлива.

Александар Велики од Могила со нов „ултимејт фајт“ триумф во Сиднеј (ВИДЕО)

Дерби

Волкан Оездимир е уапсен во Флорида

IPON

Битолскиот Александар-Велики Волкановски со нова победа во УФЦ (ФОТО/ВИДЕО)

IPON
4 поврзани вести »

Прилепчани целосни шампиони на Државното првенство за кадети и јуниори во карате (ФОТО)

Маркукуле - пред: 17 часа

На Државното првенство за кадети и јуниори до 21 година, кое воедно беше и изборен натпревар за Европското првенство во Сочи Русија, кое ќе се одржи во месец февруари 2018 година, натпреварувачите од Карате клубот “Спорт 94” од Прилеп освоија 4 ...

Макпетрол со 11 медали на државното првенство за кадети, јуниори и постари јуниори (у21)

А1 On

Заборски задоволен од настапот на Макпетрол на државниот шампионат

+инфо

ФОТО: Александар Неделковски по десети пат е државен првак во карате

Курир

Денар Smartportal Спортски Таратур IPON

9 поврзани вести »

Тојота е импресиониранa од Алонсо

Стандард - пред: 21 часа

Техничкиот директор на Тојота ЛМП1, Паскал Васелон остана многу задоволен од првиот тест на Фернандо Алонсо со тимот вчера во Бахреин. Тој го дефинирал како „дисциплиниран“. Алонсо направи повеќе од 100 круга на патеката „Сахир“ како дел од тестот ...

Алонсо ќе тестира со Тојота во Бахреин

Стандард

Алонсо ќе тестира со Тојота

Шеталиште
3 поврзани вести »

Есен во знакот на бројот 10 за добивки на НовоЛото 7/34: Со 10тка до 7ка

еМагазин - пред: 22 часа

На 24ти октомври во 87мото коло НовоЛото 7/34, ја добивме 18тата 7ка на Архитектот Ѓорѓи Лазовски, кој пополнил 10 комбинации од кои една му донесе 6.000.000 денари. На 15ти ноември во 91во коло, пензионерка од Битола со 10 уплатени комбинации ...

Есен во знакот на бројот 10 за добивки на НовоЛото 7/34

Курир

Есен во знакот на бројот 10 за добивки на НовоЛото 7/34

МакМода

Пак падна седмица на Лото - втора за помалку од еден месец

Press24

Exclusive.mk Факултети Екипа Убавина и Здравје

8 поврзани вести »

Чинг Куо Ву си даде оставка на функцијата претседател на АИБА

IPON - пред: 10 часа

Чинг Куо Ву си поднесе оставка на функцијата претседател на Светската боксерска федерација за аматери (АИБА), како и од Извршниот комитет на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Од АИБА соопштија дека Ву „одлучил да се повлече“, а како последица ...

Ристе Грбев: Прекрасно е чувството да бидеш тренер во средба на две репрезентации! (ФОТО)

IPON - пред: 11 часа

Ристе Грбев беше дел од стручниот штаб на Регионалниот боксерски тим против репрезентацијата на Италија во Подгорица, Црна Гора, во кој во саботата славеше со 12-6, а беше составен од боксери од Регионалната боксерска лига.

Регионалниот тим – Италија 12-6, Нуришов и Муаремовски поразени (ФОТО)

IPON
2 поврзани вести »

Македонскиот санда тим освои 5 медали на Европскиот куп во Унгарија (ФОТО)

IPON - пред: 11 часа

На санда Европскиот куп во Мезетур, Унгарија, тимот на Македонска вушу санада федерација предводена од Дарко Гоцевски во конкуренција на повеке од 10 земји освои 5 медали – 4 злтани и 1 сребрен.

ФОТО: Никола Ѓорѓиев со МВП награда во Полска

Спортклуб - пред: 13 часа

Најдобриот македонски одбојкар Никола Ѓорѓиев полека но сигурно се прилагодува во новата средина и шампионатот на Полска. Потврда за тоа е и последниот натпревар, по кој што се закити со првата индивидуална награда.