TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

Тајсон Фјури собра друг дебелко за тренинг – Рики Хатон (ВИДЕО)

IPON - пред: 16 часа

Поранешниот светски шампион во тешка категорија Тајсон Фјури направи сериозно враќање. Последниве денови Кралот на Циганите не престанува да пушта фотографии и видеа на кои се гледа како тренира.

Борче Ивановски на 29 декември се бори за европската титула на СПФ

IPON - пред: 18 часа

На 29 декември Борче Ивановски од Делечево ќе се бори за европската титула на СПФ во К-1 во категоријата до 83 килограми на настанот во Фезирај (Урошевац), Косово. Ивановски ќе се бори против Гезим Селмани.

Бизнис-лига: Убедлив триумф на Систина

Екипа - 23.11.2017

Со овие две средби беше заокружено уште едно коло во Бизнис-лигата…. Аџибадем Систина убедлива во дуелот со Раде Кончар Раде Кончар 2-8(0-4) Аџибадем Систина Раде Кончар : Сашо Трпчевски 21’ Маријан Баждаровски 35’ Аџибадем Систина: Никола ...

Палестинците со апел до Папата да не го благослови Џиро де Италија

Спортклуб - 23.11.2017

Палестинците со оворено писмо апелираа до Папата Фрањо да ја одбие поканта за благослов на Трката околу Италија, односно Џиро де Италија, која следната година ќе започне од Италија. Колиција на палестински граѓански организации бара од поглаварот на ...

Џиу џицу турнирот „Скопје опен 2017“ со светски маштаб остана невидлив за институциите (ФОТО)

IPON - 23.11.2017

На годинашниот Меѓународен џиу џица турнир „Скопје опен 2017“ забележавме неколку интересни работи, така покрај стандардните гости од регионот и Германија, имаше натпреварувачи од Мурициус од Африка, нешто што ретко се случува во овие краишта.

Антонио Плазибат победник на К-1 Гран при (ВИДЕО)

IPON - 23.11.2017

Антонио Плазибат е победник на К-1 Гранд при во категоријата до 100 килограми. По двете победи со нокаут во првата рунда на патот до финалето во Саитама супер арена, 23-годишниот борец на Амено Џим во финалето со одлука на судиите го победи Ибрахим ...

Куба ја прегази Европа

IPON - 23.11.2017

Кубанците ја прегазија Европа на синоќешниот меч во чешкиот главен град Прага, се враќаат дома без пораз на сите седум средби. Хрватот Дамир Плантиќ кој ја претставуваше Регионалната бокс лига, односно регинот, во полутешка категорија е поразен со ...

Лукоил преку контра-напади до победа над Џонсон Мети

Оff.net - 23.11.2017

Екипите на Гранит, Лукоил и ЈСП славеа победи во третиот ден од 8. коло во Бизнис лигата на ...