TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тенис

Какво понижување: Шарапова ќе игра квалификации за „Ролан Гарос“

Спортклуб - тукушто објавено

Некогаш најдобрата светска тенисерка Марија Шарапова ќе мора да помине квалификации за да учествува на вториот Гренд слем во сезоната – “Ролан Гарос”. Организаторот на турнирот не бил подготвен да и овозможи директно учество во главната ждрепка, па ...

Шарапова ќе мора да игра квалификации на Ролан Гарос?!

СуперСпорт

Марија Шарапова нема да добие „вајлд карта“ за Ролан Гарос

Стандард

Винчи против специјалните покани

Курир

СуперСпорт СуперСпорт SportMedia А1 On Спортклуб Макфакс Gol.mk Н.Македонија

29 поврзани вести »

„Ме разочарува ова друштво!“

СуперСпорт - пред: 2 часа

Најдобрата тенисерка во светот, Серена Вилијамс кажа дека коментарите кои Настасе ги кажа за нејзиното неродено дете биле расистички. Настасе, поранешниот прв рекет во светот, наводно дал расистички изјави.

Илија Настасе - Најголемиот цреп во светскиот тенис

Оff.net

ИТФ го суспендираше Настасе

SportMedia

Каква боја ќе биде детето на Серена?

Вечер

Вечер

5 поврзани вести »

Бекер ги откри причините за лошата форма на Ѓоковиќ

Вечер - пред: 18 часа

Поранешниот светски тениски рекет број еден Германецот, Борис Бекер, смета дека причината за падот на формата на српскиот тенисер е недостатокот на стртаст, која ја загубил по освојувањето на Ролан Гарос, минатата година.

Бекер ги откри причините за лошата форма на Ѓоковиќ

Република

Бекер најдециден досега: Ова се трите работи кои го влечат Ѓоковиќ надолу

Дерби

Бекер: Федерер е неверојатен, тој е како Пеле, Мајкл Џордан и Мохамед Али

Gol.mk

Вечер

5 поврзани вести »

Барселона – „Среќниот губитник“ го исфрли Робредо!

СуперСпорт - пред: 1 час

Јапонскиот тенисер го направи најголемот изненадување во првото коло на турнирот во Барселона. Сугит го победи Робредо за 77 минути со 6:4 и 6:3. Тој одигра одличен натпревар, а интересно е што дојде до главниот ждреб по повлекувањето на Нишикори.

Враќање на терените на поранешниот најдобар играч во светот!

СуперСпорт - пред: 2 часа

Поранешниот прв тенисер во светот, Хуан Мартин Фереро заедно со Буста изгуби од Нестор и Матковски со 6:2, 5:7 и 10:7 во првото коло на турнирот во Барселона. Фереро последниот професионален натпревар го одигра во Валенсија во 2012-та година, но ...

Серена Вилијамс кон бебето: Ќе бидеш најмладиот број 1 во светот

Стандард - пред: 22 мин

Веста дека Серена Вилијамс го очекува своето прво дете ги воодушеви сите љубители на тенисот, а добитничката на 23 Гренд слем титули, последната во Австралија додека беше во почетокот на бременоста, сигурно е пресреќна.

Серена се заблагодари на нероденото бебе

SportMedia
2 поврзани вести »

Будимпешта – Лоренци и Клижан беа сигурни!

СуперСпорт - пред: 1 час

Италијанскиот тенисер Лоренци и Клижан стигнаа до победи во првото коло на турнирот во Будимпешта. Клижан стигна до убедлива победа, затоа што за 1 час и 13 минути стигна до победа со 6:2 и 6:3 против Мартерер.

Дел Потро ги побарал Сампрас и Куертен за тренери, но двајцата го одбиле

Gol.mk - пред: 1 час

Освојувачот на сребрениот медал на Олимписките игри во Рио Де Жанеиро. Хуан Мартин Дел Потро откри дека стапил во контакт со Пит Сампрас и Гуга Куертен и им понудил да бидат во улога на негов тренер, но не постигнал договор со ниту една од двете ...

Цибулкова ја повреди раката, ќе го прескокне турнирот во Штутгарт

Gol.mk - пред: 4 часа

Словачката тенисерка Доминика Цибулкова нема да се настапи на турнирот во Штугарт со награден фонд од 776.000 долари. Четвртата тенисерка на ВТА листа беше поставена за трета носителка, но заради повреда на раката мораше да го откаже престижниот ...