TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров: Државен интерес на Македонија е да има пријател во Бугарија

Нова ТВ - пред: 9 часа

“Со Бугарија постигнавме компромис во кој двете страни се еднакво среќни и еднакво несреќни. Компромисот беше тежок за постигнување”, изјави вечерва на ТВ 24 шефот на македонската дипломатија Никола Димитров.

Медиумите за договорот со Бугарија и притворите

Р.С.Европа

Димитров: Договорот со Бугарија не го загрозува националниот интерес на Македонија (ВИДЕО)

МКД

Димитров: Јавноста ќе има увид во договорот со Бугарија кога и официјално ќе стане договор

Мета

Тодор Петров: Владата на СДСМ е сервилна и марионетска и спремна да потпише што било во договорот со Бугарија

Република

Димитров: Договорот со Бугарија не го загрозува националниот интерес на Македонија

24 Вести

СДСМ - Соработката со соседите е интерес на Македонија

Р.С.Европа

Р.С.Европа Макфакс Мета Курир Макфакс Курир Курир Локално

73 поврзани вести »

Македонија во НАТО само ако се реши прашањето со името

ТВ21 - пред: 10 часа

Спорот за името и понатаму е главната пречка на патот на Македонија кон евроинтеграциите. Освен спроведувањето на реформите и договорот до Пржино, нашата држава ќе мора да ги реши и прашањето за името со Грција, доколку сака да добие покана за ...

Илдем: Во НАТО откако ќе се реши името

Алсат-М

Македонија во НАТО, но прво името

Глас на Америка

Таџан Илдем: Прво решение за името, потоа покана за членство

Телма

Тачан: Има политичка волја за членство на Македонија во НАТО

Слободен Печат

Р.С.Европа Сител Телевизија Нова А1 On Р.С.Европа Мета Канал5 Локално

60 поврзани вести »
Македонија »

Завршен збор за „Диво Насеље“ од Обвинителство, се бара максимална казна за кумановската група

ТВ21 - пред: 10 часа

Сами Укшини и Дем Шеху се тргнати од обвинението на обвинителството како организатори на Кумановската група во оружената престрелка во Диво Насеље. За Командант Соколи и Дем Шеху, обвинителство ќе побара казна како за членови на оружената група, кои ...

ЈО: Кумановската група – Учесници и организатори во тероризам

Алсат-М

Телефонски разговор на обвинетите за тероризам: „Снајперистите се качени над амбулантата, ги гледам“

МКД

24 Вести +инфо Канал5 А1 On Фокус Телевизија Нова Алсат-М МКД

41 поврзани вести »

Обвинети во „Титаник“ си ги бараат пасошите, СЈО очекува да останат определените мерки

ТВ21 - пред: 12 часа

Неколкумина обвинети во првиот предмет покренат од Специјалното обвинителство Титаник, кој се однесува на изборни нерегуларности ги бараат назад одземените пасоши. Апелационите судии ги разгледуваа нивните жалби, меѓу кои и на Мунир Пепиќ, порано ...

Чија е надлежноста за достава на одлуките од Апелација?

Алсат-М

Жалбите за „Титаник“ – пред Апелациониот суд

24 Вести

Алсат-М Макфакс Канал5 ТВ21 Фокус Макфакс Н.Македонија 24 Вести

120 поврзани вести »

Распишан огласот за избор на претседател на Кривичен

Алсат-М - пред: 13 часа

Само локалните избори кои се планирани за на есен би можеле да го запрат изборот на претседател на Кривичниот и неколку други судови низ земјава. Претседателот на Судскиот совет, Зоран Караџоски, иако смета дека изборите не треба да бидат пречка, ...

Караџовски: Не може да имаме застој во работата

24 Вести

Оглас за избор на судии

24 Вести

Телма Алсат-М Макфакс Фокус Сведок Макфакс Мета Сведок

35 поврзани вести »
Економија »

Сугарески ги замоли МЕПСО и државни патишта да му овозможат завршување на автопатот кон Грција

Сакам да кажам - пред: 8 часа

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески вели дека изградбата на автопатот кон Грција е во застој поради некомплетна документација и апелираше до МЕПСО и Јавното претпријатие за државни патишта да достават комплетна документација до неговото ...

Место нов, остануваме и без стариот автопат

Авто Магазин

Две причини го кочат пуштањето во употреба на автопатот Демир Капија – Смоквица

Build

Сител Алсат-М ТВ21 А1 On Вечер Либертас 24 Вести Алфа

26 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Неразвоен буџет, СДСМ: се кратат луксузите

Алфа - пред: 11 часа

Четврт ден веќе пратениците имаат жестока расправа околу ребалансот на буџетот. Додека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека тој е неразвоен и показател на пропаднатите ветувања на СДСМ, од владејачката партија реагираат дека се крателе пари ...

Комисиска расправа за ребаланс на буџетот 2017

24 Вести

В сабота наместо седница за Зврлевски, ребаланс на буџет

24 Вести

+инфо Курир Макфакс 24 Вести Макфакс 24 Вести Мета Шеталиште

42 поврзани вести »

УПОЗ изрази разочараност од новата власт

Алсат-М - пред: 13 часа

Владата да се вклучи во процесот за решавање на тоа кој е претседател на Сојузот на синдикати во Македонија. Од синдикатот на Управата и правосудните органи велат дека разочарани се од игнорантскиот однос на министерката за труд и социјала Мила ...

Синдикатот на судската администрација на прва работна средба со новиот министер за правда

24 Вести

Прва средба на Синдикатот на УПОЗ со новиот министер за правда

А1 On

Сител Либертас Академик

6 поврзани вести »
Балкан »

Нова трагедија на Закинтос - островот го потрсе уште една смрт

Press24 - пред: 8 часа

Маж на 58-годишна возраст се обеси денес на грчкиот остров Закинтос. Попладнево тој бил пренесен во локалата болница, но единствено што можеле докторите е да констатираат смрт. Мажот живеел на Закинтос.

Нова трагедија на Закинтос, никој не знае што се случува

Слободен Печат

Мрачната страна на Закинтос за која странците молчат: Нерасветлени убиства, силувања и несреќи

Точка

Фактор Фактор Фактор Слободен Печат Слободен Печат Курир Точка Слободен Печат

21 поврзани вести »

КФОР ќе остане на Косово додека има потреба

Макфакс - пред: 10 часа

Командантот на сојузничките сили на НАТО во Европа, американскиот генерал Кертис Скапароти денеска во интервју изјави дека меѓународните сили за заштита (КФОР) ќе останат во Косово ” толку колку што е потребно”, изразувајќи загриженост во врска со ...

КФОР останува во Косово сè додека тоа е потребно

Слободен Печат

НАТО: КФОР ќе остане во Косово додека тоа биде потребно

Сител

Телевизија Нова +инфо Р.С.Европа Либертас Локално Канал5 Н.Македонија

10 поврзани вести »

Пожарите во Црна Гора веќе не претставуваат опасност за туристичките објекти

Телевизија Нова - пред: 10 часа

Владата во Подгорица соопшти денеска дека пожарите кои го зафатија јужниот дел на Црна Гора се локализирани и веќе не претставуваат опасност за туристичките објекти и населените места. – Министерството за одржлив развој и туризам ги информира ...

Пожари во БиХ, Хрватска и Црна Гора

+инфо

Помош од НАТО за гаснење на пожарите во Албанија

24 Вести

24 Вести Локално +инфо Press24 Локално Алсат-М Р.С.Европа Deutsche Welle

69 поврзани вести »
Свет »

О Џеј Симпсон од есен на условна слобода (ВИДЕО)

МКД - пред: 7 часа

Четиричлената комисија на државата Невада едногласно одлучи дека, благодарение на доброто однесување, Орентал Џејмс „О Џеј“ Симпсон од октомври треба да биде пуштен на условна слобода од затворот во кој се наоѓа од 2008 година кога беше осуден за ...

О Џеј Симпсон излегува од затвор

Глас на Америка

О Џеј Симпсон ќе биде предвремено ослободен од затвор

Стандард

Макфакс А1 On Н.Македонија

6 поврзани вести »

Судирот на ЕУ со Полска: Европската комисија е близу до одлука за првпат да ѝ одземе право на глас на земја-членка

МКД - пред: 8 часа

Членот 7 од Лисабонскиот договор, своевидниот устав на Европската Унија, никогаш не бил примент во пракса. Станува збор за членот кој предвидува дека на некоја членка може да ѝ се одземат одредени права, доколку таа членка системски ги крши ...

Брисел бесен на Полска, на чекор пред активирање на “нуклеарката”

Нова ТВ

Со „нуклеарна опција“ против правосудната реформа во Полска

Deutsche Welle

Макфакс Стандард Канал5 +инфо Телевизија Нова Стандард Р.С.Европа Канал5

27 поврзани вести »

Шесте месеци на Трамп преку броеви

Глас на Америка - пред: 8 часа

Ова беа хаотични шест месеци во Белата куќа откако магнатот за недвижнини стана републикански политичар, и даде заклетва како 45-ти претседател на САД. Рејтингот на Доналд Трамп е релативно низок, околу 40-от процент, но неговите поддржувачи цврсто ...

Трамп искрен: Макрон сака да ме држи за рака

Стандард

Трамп 6 месеци во Белата куќа: 1 прес конференција и 991 твита

Нова ТВ

Стандард +инфо МКД А1 On Кајгана Глас на Америка МКД +инфо

76 поврзани вести »
Скопје »

Жителите од Арачиново тврдат: За асфалтирање плативме од џеб

ТВ21 - пред: 11 часа

Изминатиов период во општина Арачиново интензивно се асфалтираат улиците. И додека градоначалникот, Брахим Ајвази, е горд со работата која ја врши, еден од жителите на оваа општина се жали дека од џеб платил за асфалтирањето на неговата уличка.

Општина Василево асфалтира улица во Нова Маала

Курир

Општина Кисела Вода санира неколку улици во Усје

Курир

Курир А1 On Press24 ТВ21 А1 On Kumanovo News Сител Пулс24

16 поврзани вести »

Несекојдневна случка во скопски автобус со број 57 - дедо со себе понел сарма, а потоа го направил ова

Press24 - пред: 11 часа

Еден гладен дедо очигледно не можел да дочека да стигне до дома, па во автобус на седиште пред себе, ставил тенџере и слатко започнал да јаде сарма. Ова се случувало во автобус со број 57 кој до оди до скопската населба Тафталиџе.

Сармата е најслатка кога се јаде во 57-ца на ЈСП

365

ВИДЕО: Пензионер јаде сарма во автобус на ЈСП

Либертас

Маркукуле Panika.be Сител Канал 77 МК News Репортер Exclusive.mk Република

14 поврзани вести »

Општина Центар подготвува дводневна програма за Суперкупот на УЕФА

Либертас - пред: 16 часа

Општина Центар подготвува дводневна програма за навивачите кои ќе го следат фудбалскиот натпревар меѓу „Манчестер Јунајтед“ и „Реал Мадрид“ во рамки на Суперкупот на УЕФА. На 7 и 8 август, со почеток во 12 часот на улиците „Боемска“ 1 и 2 ќе бидат ...

Средба Жерновски-Гарет за подготовките за Суперкупот во Скопје

А1 On

Општина Центар подготвува дводневна програма за Суперкупот на УЕФА

Сител

+инфо Вечер Макфакс Скопје инфо Точка Стандард Бизнис Вести

10 поврзани вести »
Црна Хроника »

Разбојник фатен со граѓанско апсење

Телма - пред: 17 часа

Разбојникот на еден од градските пазари во Скопје бил совладан од граѓани откако нападнал осумдесет годишна жена обидувајќи се да и го одземе паричникот. Како што соопшти обвинителството осомничениот ја турнал оштетената и ја влечел по бетонот, по ...

Притворен разбојникот кој ограби 9 аптеки

Телма

Пазарџија спречи разбојник да избега со плен од 1.800 денар

Телевизија Нова

Макфакс Мета Либертас +инфо Турлитава Скопје24 Сител Макфакс

44 поврзани вести »

Загина тракторист во кумановско - го прегази неговиот трактор

Сител - пред: 17 часа

Вчера околу 16,30 часот во с.Лопате-Куманово, Н.Ф.(49) од с.Лопате, собирајќи слама во сопствената нива, паднал од тракторска приколка на која бил качен и прегазен од тркалото од приколката.

Кумановчанец почина во бизарна несреќа

Press24

Во несреќи вчера загинале двајца мажи од Кумановско

Мета

Либертас Локално Н.Македонија Кумановски м. Kumanovo News МКД Република

10 поврзани вести »

Рекле дека не кријат ништо - „паднаа" со дрога на Табановце

Press24 - пред: 17 часа

Полициски службеници при Регионалниот центар за гранични работи Север вчера на граничниот премин Табановце спречиле обид за криумчарење марихуана на излез од Македонија кон Србија. Како што соопшти полицијата, во 22 часот на „Табановце“ дошле ...

Откриени 12 килограми марихуана во автомобил на Табановце

Мета

12,5 килограми дрога запленети на ГП Табановце

Кумановски м.

Канал5 Либертас Република МКД А1 On Сител Курир Слободен Печат

14 поврзани вести »
Република »

Дебарца не сака депонија на своја територија

Алсат-М - пред: 13 часа

Додека македонските власти со години ветуваат изградба на регионални депонии за депонирање на цврст отпад, во соседна Албанија тој проект е во одмината фаза на реализација. На оваа фотографија се гледа иста таква регионална депонија која се гради во ...

Давидовски: Глетката и мирисот од депонијата во Тетово предизвикува загрозување на здравјето на населението

Курир

Додовски за Алфа: Под итно да се бара трајно, а не привремено решение за дивите депонии

Алфа

Курир Сакам да кажам ТВМ Канал5 OhridNews Телевизија Нова Курир Телевизија Нова

25 поврзани вести »

Се излеа Поројска река

Канал5 - пред: 11 часа

Поплавени ниви, затрупан дел од магистралниот пат Тетово – Јажинце, оштетена водоводна мрежа. Ова се штетите кои ги предизвика Поројска река која се излеа, откако попладнево тетовско го зафатија обилни врнежи од дожд.

Се излеа Поројска река

А1 On

Се излеа Поројска река

Телевизија Нова

Макфакс Локално Press24 Курир Скопје24 Либертас Пулс24

10 поврзани вести »

Место зеленило сѐ повеќе бетон и асфалт на битолскиот Златен рид

Сакам да кажам - пред: 17 часа

Со минирање беше отстранета карпа од таканаречениот Златен рид во битолската касарна за на нејзино место да се постави фекална канализација. На овој рид досега се минираше од 12 до 15 пати за да се изгради инстрастуктурата за новата населба што се ...

Минирање во поранешната касарна за комунална инфраструктура

Тера

Минирање кај Златен рид во Битола за поставување канализациона инфраструктура

Шеталиште

Нетпрес Канал5

5 поврзани вести »
Култура »

Титулата Национален уметник се укинува

Телма - пред: 14 часа

Доколку помине во Собранието, предлог законот на Владата, за престанок на важењето на Законот за национален уметник, оваа титула повеќе нема да се доделува на домашните уметници кои придонеле во градењето и унапредувањето на културата и уметноста во ...

Се подготвува Закон за престанување на важењето на Законот за националниот уметник на Република Македонија

Академик

Предлог за укинување на титулата уметник од национален интерес

Радио МОФ

Телевизија Нова Либертас Сакам да кажам Макфакс Фактор Таратур Денар Канал 77

12 поврзани вести »

Тројца македонски уметници изложуваат свои дела во Ереван

МКД - пред: 16 часа

Во Музејот на модерна уметност во Ереван, Ерменија, на 20 јули, во 20 часот, ќе биде отворена изложбата „Тремоло“ на македонските уметници Милан Андов, Јован Балов и Атанас Ботев. Куратор на изложбата е Горанчо Ѓеоргиевски.

Изложбата „Тремоло“ во Музеј во Ерменија

А1 On

Изложбата „Тремоло“ во Музеј во Ерменија

Сител

Cooltura Република Н.Македонија Вечер

7 поврзани вести »

Претстава за византиската принцеза „ Ана Комнена“ ќе се игра во предворјето на Св. Софијa

ТВМ - пред: 16 часа

Театарот „ Јордан Х.К - Џинот“ од Велес вечерва, во рамките на фестивалот „Охридско лето“ за љубителите на театарската уметност ќе донесе уште едно незаборавно доживување, истакна драмскиот селектор Зоран Љутков .

Велешкиот театар со „Ана Комнена“ на „Охридско лето“...

Н.Македонија

„Ана Комнена“ на Охридско лето

Локално

А1 On Вечер Канал5 Либертас Курир Н.Македонија Сител Вистина.мк

13 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Кој прв ќе ги “убие” паметните телефони?

Точка - пред: 7 часа

Паметните телефони со текот на времето со сигурност ќе исчезнат. A Apple, Google, Microsoft и Facebook моментално се обидуваат кој да биде првиот којшто ќе ги “докрајчи”. За тоа можеби и не сте свесни, но сведоци сме на една многу рана фаза на битка ...

Сите што имаат iPhone, веднаш да го апдејтуваат iOS

Телефони.мк

Google Play Protect ќе ве спасува од штетни апликации

Телефони.мк

Smartportal GSM.mk Стандард Точка Фактор Smartportal Шеталиште Факултети

19 поврзани вести »

Facebook воведува опција за наплаќање за читање вести

Кајгана - пред: 6 часа

Социјалната мрежа кон крајот на годината ќе воведе опција за сервис со претплата за читање вести. Со опцијата Instant Articles најголемата социјална мрежа ќе им понуди на заинтересираните клиенти можност да заработат така што на корисниците ќе им ...

Facebook ќе одговори на барањата на издавачите, наскоро почнуваат тестовите за претплата

IT.mk

Фејсбук ќе почне да наплаќа за читање вести?

Курир

Фактор Маркукуле

5 поврзани вести »

Илон Маск: Добив вербална дозвола да градам „Хајперлуп“ во САД

Канал5 - пред: 8 часа

Претприемачот и милијардерот Илон Маск денеска на твитер соопшти дека од владата на САД добил “вербална дозвола“ да изгради подземен транспортен систем „Хајперлуп“ од Њујорк од Вашингтон, наведува агенцијата „Ројтерс“, со тоа што Маск не изјавил ...

Милијардер ќе гради супер брз магнетен воз во САД

Макфакс

SpaceX одново ќе ги користи ракетите 24 часа по лансирање

Кајгана

Актуелно24 Факултети Додај Гас ЕНаука

7 поврзани вести »
Сцена »

Пејачот на групата „Линкин парк“ пронајден обесен

24 Вести - пред: 7 часа

Фронтменот на бендот „Линкин парк“, Честер Бенингтон изврши самоубиство, јавува порталот TMZ. Пејачот е пронајден обесен во својот стан во Лос Анџелес околу девет часот наутро по локално време.

Почина Честер Бенингтон од бендот Линкин Парк

Нова ТВ

ВИДЕО: Спотот кој Linkin Park го објавија утрово кога почина нивниот пејач Честер Бенингтон

Фемина

Факултети Fashionel Канал5 Радио МОФ ТВ21 Макфакс Фокус Фемина

26 поврзани вести »

(ВИДЕО) За првпат во јавност фотка од Анастасија и Цеца – Безброј емоции на едно место

Репортер - пред: 11 часа

Нежна фотографија на мајката и ќерката говорат повеќе од илјада зборови. Дел од фотката од семејниот албум на семејството Ражнатовиќ е достапен за јавноста, а оние кои што знаат да споделат и нови на социјалните мрежи се Вељко и Анастасија.

Дара Бубамара и подаде рака за смирување на Јелена Карлеуша: Таа е голема и слатка!

Сител

Лепа Брена откри зошто веќе не е дел од жирито на „Гранд-ѕвезди“

Убавина и Здравје

Press24 Хитпортал Репортер Press24 Вечер Exclusive.mk Вистина.мк Репортер

36 поврзани вести »

Севе молчи и пушта спот!

Вечер - пред: 10 часа

Откако неодамна откри дека го загубила бебето зачнато со вонтелесно оплодување со сопругот Игор Којиќ, Северина наводно е во исчекување на резултатите од новата постапка за забременување. Наводно, неодамна ја повторила постапката, па сега била ...

(Видео) – Премиера на новата песна на Северина

ЗаЗабава

Северина Којиќ е повторно бремена?!

Убавина и Здравје

Вечер Локално Хитпортал Exclusive.mk Макфакс Република Актуелно24

10 поврзани вести »

« Спорт

СП во ракомет (У21): Македонија подобра од Буркина Фасо за 28 гола

Нова ТВ - пред: 7 часа

Буркина Фасо се потврди како полесен тренинг за Македонија на младинското Светско ракометно првенство во Алжир. Избраниците на Илија Темелковски во целост ја оправдаа фаворитската улога и на крајот славеа со 48:20 во меч од второто коло во групата Ц ...

Комплетни резултати од 2-то коло на СП во Алжир

РК Металург

Буркина Фасо не ја ни испоти Македонија

РК Металург

СуперСпорт МКД Екипа Спортски Екипа Gol.mk Дерби Дерби

30 поврзани вести »

Кошарка, „Трофеј Македонија“: Одбраната го доби мечот со Португалија

Нова ТВ - пред: 5 часа

Задоволство од играта во одбрана, замерки за играта во напад истакна Јорданчо Давитков, селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија, по триумфот над Португалија со 52:47 во воведниот настап на „Трофеј Македонија“.

Македонија се помачи со Португалија но забележа победа на стартот од турнирот во Скопје

МКД

Давитков: Се надевам дека шутот ќе не послужи кога ќе ни биде најпотребно

Екипа

Екипа Gol.mk SportMedia Дерби Спортклуб Телевизија Нова Вечер SportMedia

32 поврзани вести »

Како Шкендија го славеше пласманот во третото квалификациско коло од ЛЕ (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 7 часа

Соблекувалната на Шкендија ечеше по ремито со Хелсинки во Финска кое на тетовчани им донесе пласман во следното квалификациско коло од Лига Европа. Шкендија одигра 1-1 против Хелсинки во Финска и со вкупни 4-2 се пласираше понатаму каде противник ќе ...

Тренерот на Хелсинки: Премногу сум разочаран, Шкендија беше далеку подобар противник!

Gol.mk

Османи: Во второто полувреме покажавме како треба да играме

SportMedia

СуперСпорт Нова ТВ 24Фудбал Дерби 24Фудбал Дерби Екипа Екипа

65 поврзани вести »
Магазин »

Мерцедес го претстави својот прв пикап (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - пред: 5 часа

Мерцедес официјално го претстави својот нов пикап Икс класа (Mercedes benz X-Class). Промовиран како прв пикам од премиум произведувач, Икс класата има доминантна предна решетка со фарови со вградени ЛЕД светла.

Ford GT „вози“ со 300 мегабајти во секунда – побрзо од борбен авион

Automedia

Lexus подготвува конкурент на Nissan GT-R Nismo

Авто Плус

Авто Плус Automedia Додај Гас CARClub Точка

8 поврзани вести »

(ВИДЕО) И Доналд Трамп ја отпеа својата верзија на Деспасито

Репортер - пред: 8 часа

Јутјуберот Маестро Зикос на својот канал објавува видеа во кои користи кратки исечоци од говорите на познатите личности, па ги спојува во комиплација која звучи како да ги пејат познатите песни.

Малезија ја забрани “Деспасито“

А1 On

Нов рекорд за песната Деспасито

ЗаЗабава

Макфакс Сител Press24 Алсат-М Deutsche Welle Радио МОФ А1 On Либертас

12 поврзани вести »

9 причини зошто секој ден треба да јадете неколку лажички мед и цимет

Кумановски м. - пред: 5 часа

Можеби ви звучи неверојатно, но мешавината од мед и цимет може да ги излечи скоро сите болести. А, што е најдобро овие намирници спаѓаат во едни од најевтините. Сите лекари и нутриционисти започнаа да препорачуваат барем еднаш во денот да намачкате ...

Домашна крцкава пита со месо (ВИДЕО)

Gotvi.mk

Рецепт за феноменалните Макаронс колачи

Репортер

Gotvi.mk Gotvi.mk Идивиди Gotvi.mk Попара Сè за храна Попара Мои рецепти

21 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Сакам повеќе. Го барам тоа од луѓе, не престанувам да го очекувам од себе. А сето е тоа што е.
1ReTweets4Favorites·Details
од кај кур изникнаа овие сите фанови на Честер мме
1ReTweets3Favorites·Details
Добро утро твитерџии
0ReTweets6Favorites·Details
свежи утра are the real deal
1ReTweets3Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Ај ќе ве замолам за ретвит https://t.co/20FVg1fOr7
18ReTweets7Favorites·Details
Кој е запознаен со отварање на некаков тип на prevention хотлајн нека ми пише. Ве молам рт.
6ReTweets3Favorites·Details
Само оштетен човек може да пишува хејтерски твит со Тамара за да оправдува криминалци кои ја убиле. И вмровец. Гнаса е таман.
6ReTweets23Favorites·Details
Болно е ова, б о л н о. Да си за вмро и да поддржуваш и да се мајтапиш со смрт на дете е најголемиот грев. https://t.co/K8ZKYYqZBj
4ReTweets4Favorites·Details
Демек сега сите слушате linkin park , мрш дволични пачаври ојте слушајте турбо фолк
3ReTweets16Favorites·Details
Видео

Денешни настани

Electrum Festival 2017

De Facto

Friday, July 21 at 12:00h - 06:00h Hosted by:

Electrum Festival

194 interested   214 going

Крушево БУДНО 2017

Градски Парк Крушево

Friday, July 21 at 21:00h - July 23 at 03:00h Hosted by:

Младински Совет Крушево

128 interested   185 going

Transcendence Treatment во Kapan An

Kapan Han

Friday, July 21 at 23:59h - 05:00h Hosted by:

Maggie Popova

151 interested   64 going
Утре и задутре

Aca Lukas & Dragan Johnny Temelkovski

Kadmo Beach & Club

Saturday, July 22 at 22:00h - 04:00h Hosted by:

Kadmo Beach & Club

1K interested   1K going

Bang La Decks in Discoteque Park

Discoteque PARK

Saturday, July 22 at 23:59h - 05:00h Hosted by:

Discoteque PARK

414 interested   254 going

Industrial Open Air Festival 2017

Club Industrial

Saturday, July 22 at 22:00h - 06:00h Hosted by:

Club Industrial

229 interested   216 going

White Sensation Festival - 3rd edition @Connect Beach

Connect Beach

Saturday, July 22 at 21:00h - 04:00h Hosted by:

White Sensation Beach Festival

180 interested   251 going
На денешен ден...
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001