TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Грција ќе бара поддршка од Трамп за спорот со името

Алфа - пред: 2 часа

Средбата меѓу грчкиот премиер Ципрас и американскиот претседател ќе се одржи во Вашингтон во втората половина на октомври. Ципрас ќе барал “да се намали притисокот за решавање на прашањето за името на Скопје, без македонските власти да го напуштат и ...

Ципрас и Трамп ќе разговараат и за Македонија

Сител

Ципрас и Трамп ќе разговараат за прашањето за името

МРТ

Ципрас и Трамп ќе разговараат и за Македонија...

Н.Македонија

ТВ21 Вечер Newsroom А1 On +инфо Курир Фактор Либертас

21 поврзани вести »

Можни се предвремени избори во декември за градот Белград

Вечер - пред: 1 час

Српскиот претседател и лидер на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ изјави дека не е најдобро изборите за Собранието на Белград да се одржат во декември, но нема да се спротивстави на таа одлука.

Можни се предвремени избори во декември за градот Белград

А1 On

Можни се предвремени избори во декември за градот Белград

Локално

Можни се предвремени избори во декември за градот Белград

Алфа

Макфакс Н.Македонија

6 поврзани вести »

Пацоли бара УНМИК да се трансформира во политичка канцеларија на ОН

+инфо - пред: 7 часа

Пацоли смета дека е време Советот за безбедност на ОН да ја разгледа можноста за трансформација на УНМИК во политичка канцеларија на ОН. Потпретседателот на косовската Влада и министер за надворешни работи Беџет Пацоли смета дека е време Советот за ...

Пацоли: УНМИК да се трансформира во политичка канцеларија на ОН

Вечер

Пацоли: УНМИК да се трансформира во политичка канцеларија на ОН

А1 On

Пацоли: УНМИК да се трансформира во политичка канцеларија на ОН

Идивиди

Р.С.Европа

5 поврзани вести »

Нивниот дом е улицата

Слободен Печат - пред: 9 часа

Општината Свети Николе во изминатите месеци се соочува со голем проблем, каде голем број на кучиња се носат во градот и се оставаат. Повеќето од кучињата бидејќи никој не води грижа за нив, борејќи се за својата егзистенција стануваат агресивни и ...

Универзитетска професорка искасана до смрт од кучиња во Грција

Мета

Глутница кучиња убиле туристка во Грција

Шеталиште

Универзитетска професорка искасана до смрт од кучиња во Грција

Локално

Маркукуле

5 поврзани вести »

На Станишиќ му е продложен престојот на привремена слобода

Balkan Insight - пред: 1 час

Меѓународниот суд во Хаг, одлучи, на поранешниот шеф на Службата за државна безбедност (СДБ) на Србија, Јовица Станишиќ, поради болест, да му го продолжи престојот на условна слобода во Србија, до средината на јануари следната година.

Вучиќ е сигурен дека Косово нема да стане дел од ОН

Алсат-М - пред: 3 часа

Српскиот претседател Александар Вучиќ е сигурен дека Косово нема да стане дел од Обединетите нации, поради што изрази спременост дури и да се обложи. Тој изјави дека без претходен договор меѓу двете земји, Косово не може да обезбеди место во ...

Вкупно 456 деца се ексхумирани од масовните гробници во БиХ

Balkan Insight - пред: 4 часа

Според Институтот за исчезнати лица (ИИЛ) на Босна и Херцеговина, досега од масовните гробници пронајдени во оваа држава, се ексхумирани вкупно 456 деца под 17-годишна возраст, вклучувајќи и 9 бебиња, убиени за време на војната во 90-тите години.

Бугарските работници предмет на трудова експлоатација...

Н.Македонија - пред: 5 часа

На работниците најчесто им се ветуваат суми што се многу повисоки од просечните плати во земјата, а потоа лесно стануваат жртви на трговците со луѓе Бугарите што бараат работа во земјите од Европската Унија не си ги знаат своите права.