TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Доскоцил: Унгарија и Македонија „значително ги зајакнаа мерките за заштита од мигранти“

+инфо - пред: 6 часа

Тој истакна дека ова се случува откако на надворешните граници на ЕУ“. На Балканот се појавуваат нови миграциски маршрути, изјави австрискиот министер за одбрана Ханс Петер Доскоцил во интервју за германскиот весник „Велт“.

Доскоцил: На Балканот се појавуваат нови миграциски маршрути

Идивиди

Доскоцил: На Балканот се појавуваат нови миграциски маршрути

Локално

Доскоцил: На Балканот се појавуваат нови миграциски маршрути

Сител

Вечер А1 On

6 поврзани вести »

Додик ќе го суспендира референдумот за Судот и Обвинителството на БиХ

Вечер - пред: 2 часа

Каталонија која е многу помоќна од Република Српска, има многу проблеми да организира референдум, рече Додик Претседателот на босанскиот ентитет Република Српска Милорад Додик најави дека ќе го суспендира референдумот за Судот и Обвинителството на ...

Амбасада на САД: Дејтонскиот договор не овозможува отцепување на ентитет

Сител

Амбасада на САД: Дејтонскиот договор не овозможува отцепување на ентитет

А1 On

Амбасада на САД: Дејтонскиот договор не овозможува отцепување на ентитет

Идивиди

Локално +инфо Н.Македонија Телма Вечер Правдико Либертас

11 поврзани вести »

Семејството Маријановиќ се служело со шифри - „Гужва е на пазарот, сите бараат домати„

Press24 - пред: 4 часа

Семејството Маријановиќ биле свесни дека полицијата ги прислушкува нивните разговори па затоа кога разговарале по телефон, тие користеле шифри. Во своите разговри тие за убиство, го користеле зборот „пазар„ а за Јелена, зборот „домат„ Семејството ...

Семејството Маријановиќ постојано се служело со шифри

Сител
2 поврзани вести »

Таткото на убиениот адвокат скршен: Направив список за свадба, праќавме покани, го донесоа во ковчег

Press24 - пред: 4 часа

Ми го искорнаа срцето, јас сум мртов човек. Не знам како да продолжам да живеам без синот. Се разбиравме и сакавме како да сме едно. Вака ја почнува потресната исповед таткото на убиениот адвокат од Србија, Немања, Милован Мики Стојановиќ кој исто ...

„Новости“: САД го туркаат Косово во Интерпол

А1 On - пред: 7 часа

САД со сета сила се обидува Косово да стане најновата членка на Интерпол, чие Генерално собрание почнува на 26 септември, објави денеска српскиот весник „Вечерње новости“. Домаќин на овогодинешниот собир е Кина, а во Пекинг, аргументите на Блеград ...

„Новости“: САД го туркаат Косово во Интерпол

+инфо

„Новости“: САД го туркаат Косово во Интерпол

Идивиди

„Новости“: САД го туркаат Косово во Интерпол

Сител
4 поврзани вести »

На аеродромите во Екс-Ју за осум месеци поминале над 17 милиони патници

еМагазин - пред: 6 часа

Од јануари до август годинава на аеродромите во поранешна Југославија помнале повеќе од 17 милиони патници, објави EX-YU Aviation . Најголем раст на бројот на патници забележале аеродромите во Сплит, Подгорица и Љубљана кои меѓу другото се ...

Колегите му се придружија на Вукашин Обрадовиќ, ги формулираат барањата

Нова ТВ - пред: 17 часа

Вратата на редакцијата е заклучена. После 23 години, првпат не се подготвува нов број на весникот „Врањски“, а главниот уредник Вукашин Обрадовиќ започна штрајк со глад. Поддршка за Вукашин Обрадовиќ Долгогодишниот новинар, некогашен претседател на ...

Главниот уредник на „Новине Врањске“ започна штрајк со глад

Телевизија Нова

Главниот уредник на „Новине Врањске“ започна штрајк со глад

А1 On

Главниот уредник на „Новине Врањске“ започна штрајк со глад

Макфакс

Н.Македонија Сител Точка

7 поврзани вести »

Случај ‘Станишиќ и Симатовиќ’: За злосторствата во Хрватска виновни „Црвените беретки”

Balkan Insight - пред: 20 часа

На судењето на поранешните лидери на Службата за државна безбедност (СДБ) на Србија, Јовица Станишиќ и Франко Симатовиќ, сведок на обвинителството изјави дека единицата “Црвени беретки”, која обвинетите, наводно, ја контролирале, вршела злосторства ...

Албанија: Најголем број од затворениците издржуваат казна поради дрога

Макфакс - пред: 21 часа

Во Албанија најголемиот број од затворениците што се наоѓаат на издржување казна затвор се поради производство и трговија со дрога. Според директорот на затворите во република Албанија, Арбер Чуко, моментално во 23 затворите во земјата има 5.284 ...

Албанија: Најголем број од затворениците издржуваат казна поради дрога

Точка

Албанија: Најголем број од затворениците издржуваат казна поради дрога

Вечер

Албанија: Најголем број од затворениците издржуваат казна поради дрога

Sky
4 поврзани вести »