TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Борисов: Бугарската привремена влада ќе остане подолго на функција

Мета - пред: 16 часа

Привремената влада на Бугарија ќе остане подолго време на функција затоа што не гледам како ќе можат партиите да направат коалиции во оваа ситуација, изјави лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов.

Борисов: Бугарската привремена влада ќе остане подолго на функција

Локално
2 поврзани вести »

Колку е моќна албанската војска (ВИДЕО)

Република - пред: 17 часа

На социјалните мрежи се појави видео во кое се покажува воениот потенцијал на Албанија. Нејзините вооружени сили пред и по влегувањето во НАТО добија значаен дел на оружје, најголем дел од САД.

Собранието ќе прави ревизија на Државниот завод за ревизија

еМагазин - пред: 18 часа

Собранието на Република Македонија објави оглас за барање на прибирање на понуди за ревизија на работењето на Државниот завод за ревизија согласно Законот за државната ревизија. Проценетата вредност на договорот е 100.000 денари без ДДВ.

Нови блокади по барањето за ревизија на тужбата кон Србија ...

Н.Македонија

Остра реакција во РС на најавата дека ќе се бара ревизија на пресудата на МСП

Balkan Insight

Вучиќ: Зад барањето за ревизија на пресудата за Сребреница не стои добра намера

Мета
4 поврзани вести »

Заштита на земјоделците од откупувачите и од трговците...

Н.Македонија - пред: 22 часа

Целта на законот е да се спречат откупувачите, преработувачите или трговците да ги користат своите пазарни позиции на штета на нивните доставувачи. Предлог-законот за нечесната трговска практика во синџирот на снабдување со храна ќе биде испратен до ...

Ужас: Девојче силувано од другарчињата во градинка

Press24 - пред: 21 часа

43- госишната Е.Ш од Србија, пријавила во полиција дека нејзината четиригодишна ќерка Н.Ј е сексуално злоупотребувана од соученици за време на нивниот престој во детска градинка. Таа ја одвела својата ќерка на лекар зошто таа се жалела дека ја ...

Ужас: Девојче силувано од другарчињата во градинка

Репортер

Девојче сексуално го злоставувале врсници од градинка: Се пожалила на мајка и дека ја чепкале по цело тело

Press24

Девојче сексуално го злоставувале врсници од градинка: Се пожалила на мајка и дека ја чепкале по цело тело

Сител
4 поврзани вести »

Убаво место за живеење и работа - иселувањето е мало

Фактор - пред: 21 часа

Крапинско - загорската жупанија во Хрватска е место од каде најмалку се иселуваат луѓе во однос на другите делови на земјата. Лани 272 лица одјавиле престој. 11479 лица се иселиле од Загреб, а од далматинскиот регион живеалиште одјавиле 4642. лица.

Грците се повеќе се свртуваат кон црниот пазар

Стандард - пред: 22 часа

Во седумте години финансиска криза Димитри Цамопулос изгубил барем половина клиенти на претходно просперитетната компанија, која дава консултации во даночната сфера. Но, во последните неколку месеци активноста повторно отскокнува.