TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Тлото се тресе и оваа вечер - еве каде има потреси

Press24 - пред: 2 часа

Многу потреси и оваа вечер се регистрирани на Балканот и во Европа. Последниот потрес е регистриран во Турција, и тоа во Измир со јачина од 2,8 степени по Рихтер. Се тресе и Италија, а последниот потрес е со јачина од 2,3 степени.

Утрово тлото се тресе - силни потреси од 4 степени

Press24

Земјата не мирува - силни потреси од 4 степени

Сител
3 поврзани вести »

Хан бара ЕК да понуди нов формат во односите со Турција

24 Вести - пред: 10 часа

Европската комисија ги повикa владите на земјите членки на Европската унија да предложат промена во односите со Турција по референдумот во оваа земја кој го отвори патот за пошироки права на претседателот на земјата.

Еврокомисијата инсистира за преразгледување на односите со Турција

Стандард

Хан бара ЕК да понуди нов формат во односите со Турција

Курир

Хан: ЕК да понуди нов формат во односите со Турција

Слободен Печат

Точка Локално Алсат-М Р.С.Европа Сител Н.Македонија +инфо А1 On

21 поврзани вести »

JA ВИКАЛЕ „АРКАНКА“: Вакви капи морале да носат сите „тигри“ (ФОТО)

Телеграф - пред: 6 часа

Станува збор за зимски волнени капи кои по потреба можеле да се навлечат преку лицето, а на нив имало и дупки за очите „Тигрите“ на Жељко Ражнатовиќ-Аркан биле страв и трепет во деведесеттите години.

Судир на мигранти во Франција, десетина се повредени

Стандард - пред: 3 часа

Околу 10 лица се повредени по судир меѓу ривалски групи мигранти во северниот француски пристанишен град Кале, соопшти агенцијата Ројтерс, повикувајќи се на информации од властите. Судирот избил во понеделник навечер во индустриски регион во близина ...

Еден човек е повреден при судири меѓу мигранти во Атина

Стандард
2 поврзани вести »

Брисел од Албанија бара брзо затворање на прашањето за имотите на малцинствата

Мета - пред: 8 часа

Еврокомесарот за проширување и за соседска политика, Јоханес Хан, упати апел, Албанија што побргу да ја затвори процедурата за враќање и за компензација на имотот на малцинствата, пишува весникот на македонски јазик „Илинден“.

На ЕУ ѝ недостасува водство и визија

Вечер

Дачиќ: приоритетна цел на Вучиќ, влез на Србија во ЕУ

Р.С.Европа

Брисел од Албанија бара брзо затворање на прашањето за имотите на малцинствата

Либертас

Press24 Тера Алсат-М Стандард Мета Телевизија Нова +инфо Макфакс

36 поврзани вести »

Јилдирим: Брисел да се изјасни дали сака да ја види Турција во ЕУ

МРТ - пред: 9 часа

Потенцираше дека Европа не се стреми кон исполнување на обврските од договорот со Турција за надминување на миграциските приливи. Турскиот премиер Бинали Јилдерим изјави дека Анкара го повикала Брисел конечно да се определи дали Европската Унија ...

Брисел конечно да се изјасни дали сака Турција да ја види како своја членка

Вечер

Анкара кон Брисел: ЕУ да каже конечнo дали Турција ќе стане член

Стандард

Јилдирим: Брисел конечно да се изјасни дали сака Турција да ја види како своја членка

+инфо

Стандард Сител Фактор А1 On Н.Македонија Макфакс Телевизија Нова Точка

13 поврзани вести »

Познатата пејачка доживеа стравична сообраќајка- удрила во ѕид и се здобила со повреди опасни по живот

Press24 - пред: 6 часа

Пејачката Тамара Радмиловиќ синоќа имала тешка сообраќајна несреќа во која со автомобилот се удрила во бетонски ѕид на патот кон Лозница. Во несвесна состојба, пејачката веднаш била хоспитализирана во болница.

Заминала од БиХ и за една недела се вработила во Келн

Фактор - пред: 6 часа

Иако по завршување на образованието нашла работа во БиХ, со солидна плата, Ивана Брдара сакала нешто повеќе и тоа го нашла во Германија. Таа е млада градежна инженерка која по завршување на студиите веднаш се вработила во една од најмоќните компании ...

Полицијата апелира- Доколку го видите ова момче, веднаш пријавете го

Press24 - пред: 5 часа

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград, интензивно трагаат по лицето од фотографијата, поради сомневање дека извршил повеќе кривични дела од видот на разбојништво. Полицијата ги повикува сите кои имаат информации кои би можеле ...

Експлозија во Херцег Нови – едно лице повредено

Курир - пред: 6 часа

Во близина на автобуската станица во Херцег Нови се случи експлозија во која едно лице е тешко повредено, објавија црногорските медиуми. Инцидентот се случи кога експлодирало возило во движење, а возачот е повредени и е хоспитализиран.

Едно лице повредено при експлозија во Херцег Нови

Алсат-М

Едно лице повредено при експлозија во Херцег Нови

+инфо

Едно лице повредено при експлозија во Херцег Нови

Телевизија Нова

А1 On Република Телеграф Локално Либертас

9 поврзани вести »