TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Уницеф: Секое петто дете во Хрватска гладува

Сител - пред: 22 часа

Повеќе од 20.000 деца во Хрватска буквално гладуваат, а единствен топол оброк им е оној што родителите им го носат од народна кујна. Повеќе од 20.000 деца немаат ни соодветна облека, објави риечки Нови лист додавајќи дека секое петто дете во ...

УНИЦЕФ: Гладува секое петто дете во Хрватска

Телеграф

Уницеф: Секое петто дете во Хрватска гладува

Телевизија Нова

УНИЦЕФ: Секое петто дете во Хрватска гладува

Курир

Нетпрес +инфо Точка Либертас Н.Македонија Р.С.Европа Канал 77 А1 On

15 поврзани вести »

Убави вести: Премиерот доби принова - неговата сопруга ја роди ќерката Мила

Press24 - пред: 21 часа

Хрватскиот премиер Андреја Пелнковиќ утрво по втор пат стана татко. Неговата сопруга Ана Маслаќ во 3 часот наутро на свет ја донесе нивната ќерка. Парот се венчал во 2014 година а два месеци подоцна го добиле првиот син, Марио.

Хрватскиот премиер по втор пат стана татко

+инфо

Се роди Мила, премиерот доби ќерка

Република

Хрватскиот премиер доби принова - неговата сопруга ја роди ќерката Мила

Сител

Репортер

5 поврзани вести »

Герџиков: Засега нема договор за избор на нов бугарски еврокомесар

Телевизија Нова - пред: 21 часа

Засега нема договор за избор на нов бугарски еврокомесар, но тоа може да се случи во некој следен момент, изјави денеска претседателот на техничката Влада на Бугарија, Огњан Герџиков. Тој ваквиот став го изнесе одговарајќи на новинарско прашање дали ...

НОВИ СРПСКИ ОКЛОПНИ ВОЗИЛА: Од „Милош“ и Лазар“ ќе се плаши цел Балкан (ФОТО)

Телеграф - пред: 23 часа

Претставен е и беспилотен хеликоптер за набљудување и борбени дејствија „Стршен“ со автономија на лет од пет часа кога набљудува или два часа во борбени дејства Србија ги претстави новите достигнувања во воената индустрија произведени во домашни ...

Пресметка меѓу сопружници: Жената му пукала во стомак, па се заклучила во станот

Сител - пред: 23 часа

Во инцидентот во улицата Славко Родиќ во белградската општина Раковица во стомак со пиштол е погоден непознат маж, јави МВР. Се уште не се познати околностите, а ранетиот (39) е префрлен на одделението за реанимација во Ургентниот центар.

Драма: Сопругата пукала во него па го оставила во локви крв - соседите го нашле

Press24

Престрелка меѓу сопружници: Со пиштол го застрелала својот сопруг во стомакот

Press24
3 поврзани вести »

Иса Мустафа: Новиот суд нема да ја извалка војната на ОВК

Balkan Insight - пред: 23 часа

Косовскиот премиер, Иса Мустафа, изјави дека новиот суд во Хаг, формиран за пред него да им се суди на поранешни припадници на Ослободителната војска на Косово (ОВК), нема да му нанесе штета на наследството на конфликтот, кој се водеше во Косово од ...

„Визија за Словенија 2050” – Словенците ќе бидат среќни и креативни

Сител - пред: 1 ден

Фена - Сараево Словенците ќе бидат среќни, креативни, нема да се расправаат за партизаните и домобраните и ќе возат електрични автомобили до 2050 година. Документот под името „Визија за Словенија до 2050 година” што по нарачка на словенечката Влада ...

„Визија за Словенија 2050” – Словенците ќе бидат среќни и креативни

А1 On

Словенците за триесетина години ќе бидат среќни и креативни

Вечер

„Визија за Словенија 2050” – Словенците ќе бидат среќни и креативни

Lider
4 поврзани вести »

(ВИДЕО) Терористи пукаа во кафуле во Истанбул, има повредени

Фактор - пред: 1 ден

Најмалку пет лица се повредени при пукање во кафуле во стариот дел на Истанбул, соопшти ТВ каналот Си-Ен-Ен Турк, цитиран од Дарик. Се смета дека извршителите се двајца и поминале на велосипеди покрај локалот, соопшти британското издание „Мирор".

GetByBus – апликација за онлајн продажба на автобуски билети

Бизнис Инфо - 21.02.2017

GetByBys е апликација за превозници на меѓуградски и меѓународни автобуски линии и систем за онлајн продажба на билети. Овој систем на едно место собира над 500 европски автопревозници од 40 земји и нуди над 100.000 различни комбинации на над 4.900 ...

Ужас! Маж пламна како факел во центарот на Софија

Локално - 21.02.2017

Маж се самозапалил во строгиот центарот на Софија на ул. “Алабин”. Сведоци раскажуваат дека тој се посипал со бензин и потоа се замозапалил протестирајќи Луѓе кои биле во близина, реагирале веднаш и успеале да го изгаснат.

Маж се самозапали во центарот на Софија

Република

Маж се самозапали во центарот на Софија

Курир

Маж се самозапали во центарот на Софија

Нетпрес

Телевизија Нова Точка МК News

7 поврзани вести »