TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

ВИДЕО: "Сега дојде крајот" - протече таен разговор од Аркан, необјавен досега

Press24 - 27.05.2017

За прв пат во јавноста се појави таен разговор помеѓу Аркан и Легијата. Аркан кој и години по неговата смрт предизвикува огромно медиумско внимание, повторно се најде во центарот откако излезе таен разговор од него.

(ВИДЕО) “Сега дојде крајот” – Протече таен разговор од Аркан, необјавен досега

Репортер
2 поврзани вести »

Голема акција на полицијата, се вршат претреси: Запленети оружје, дрога и муниција

Press24 - 27.05.2017

Голема акција на српската полиција се одвива денеска во Нови Сад. 28-годишниот А.В. и 30-годишниот Д.М. како и 35-годишниот П.Ш. од Бачка паланка, се уапсени откако кај нив е пронајден цел арсенал оружје и муниција, како и пет килограми дрога.

Од утрово полицијата на нозе: Двојно убиство ги потресе граѓаните

Press24 - 27.05.2017

Двојно убиство рано утрово го потресе Приједор. Полицијата за медиумите од регионот информира дека во 7 часот и 50 минути било пријавено убиство на две лица. Според засега неофицијалните податоци, убиени биле две лица, маж и жена.

Од утрово полицијата на нозе: Двојно убиство ги потресе граѓаните

Сител
2 поврзани вести »

Албанија му враќа на Бразил 26 тони месо поради салмонела

+инфо - 27.05.2017

Приближно 26 тони смрзнато месо од живина, увезено од албанска компанија, се блокирани во пристаништето Драч од почетокот на месецот. Албанската Национална комисија за храна соопшти дека ја враќа пратката со месо во Бразил, откако при проверките ...

Албанија му враќа на Бразил 26 тони месо поради салмонела

Сител

Албанија ќе остане без месо

Вест

Албанија му враќа 26 тони месо на Бразил поради салмонела

Република

Курир Локално Алсат-М Н.Македонија Телевизија Нова А1 On Вечер Идивиди

16 поврзани вести »

Нов Закон во Србија: Неработен ден ви следува и за роденденот на вашето дете

Press24 - 27.05.2017

Родителите во Србија ќе добијат слободен ден за родендените на своите деца се доека тие не наполнат 15 години. Оваа иницијатива ја покренаа Синдикатите во Србија, а досега е поддржана иницијативата од 70 отсто од работодавците.

НОВ ЗАКОН – Неработен ден ви следува и за роденденот на вашето дете

Репортер

Нов Закон во Србија: Неработен ден ви следува и за роденденот на вашето дете

Турлитава
3 поврзани вести »

ИМА МЕРАК НА ПЕЈАЧКИ: Северина била на гости кај Бојко Борисов

Телеграф - 27.05.2017

Неговиот имот се наоѓа Банкја на 30 километри од Софија.Бојко решил да не ја користи премиерската резиденција туку остана во својот дом. Хрватската ѕвезда Северина пред неколку дена имаше концерт во Софија.

Илир Мета: Македонската заедница ќе биди застапена во сите државни институции

Курир - 27.05.2017

Генералниот секретар на единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција (МЕАИ), Васил Стерјовски е во кандидатската листа за идни пратеници на Социјалистичкото движење за интеграција во Корча.

Мета: Македонската заедница ќе биди застапена во сите државни институции

Нетпрес

Мета: Задоволен сум што политичката криза во Македонија оди кон нејзиниот крај

Макфакс
3 поврзани вести »

Викендов страшна несреќа: Младо момче падна од зграда

Press24 - 27.05.2017

Младо момче викендов паднало од зграда во Нови Сад и се здобило со тешки повреди. Настанот се случил вчера среде бел ден, околу 13 часот, кога 22-годишниот Н.А. паднал од зграда каде работел на нејзиното градење.

Викендов страшна несреќа: Младо момче падна од зграда

Репортер

Викендов страшна несреќа: Младо момче падна од зграда

Сител
3 поврзани вести »

Не успеа да ме силува, зошто силно ги стегав мускулите на задникот

Република - 27.05.2017

Koга легнавме да спиеме тој почна да ме гушка и бакнува, а потоа се обиде и да ме силува, но не успеа бидејќи силно ги стегав мускулите на задникот. Ова е обвинението за силување кое деновиве се разгледува во судот во Загреб, пренесува 24sata.hr.