TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Двајца турски војници убиени во судир со борците на ПКК во Турција

А1 On - 23.04.2017

Двајца турски војници загинале во судир со борци на Курдската работничка партија (ПКК) во округот Шарнак во југоисточна Турција, јави турската телевизија НТВ. Во текот на операцијата на турските сили против групацијата дошло до престрелка, во која ...

Двајца турски војници убиени во судир со борците на ПКК во Турција

Курир

Двајца турски војници убиени во судир со борците на ПКК во Турција

Пулс24

Двајца турски војници убиени во судир со борците на ПКК во Турција

Сител
4 поврзани вести »

ЛУЃЕ ОСТАНАА БЕЗ РАБОТА: Трговски центар во Мостар изгоре до темел (ФОТО)

Телеграф - 23.04.2017

Босанската полиција соопшти дека нема жртви, бидејќи сите лица кои се наоѓале во зградата се евакуирани навреме Трговскиот центар „Бинго“ во босанскиот град Мостар, со површина од околу 3.000 метри квадратни, ноќеска изгоре до темел.

Луксузната палата на Тито во Њујорк се продава за 50 милиони долари

МК News - 23.04.2017

По години договарања и усогласувања, Хрватска, Србија, Словенија, Македонија и Босна и Херцеговина сакаат да се забрза продажбата на недвижностите што ѝ припаѓале на поранешната држава и служеле на дипломатски претставништва на Југославија во светот.

(ФОТО) Паднав во несвест поради диетата, а баба затоа што работеше на нива – Фотка на српска манекенка која ќе ве ...

Репортер - 23.04.2017

Кога сме секојдневно под стрес и постојано брзаме по некоја цел, често забораваме на оние основни човекови вредности. Се досетуваме, за жал, дури кога ќе не стигне некоја невоља. Манекенката Инес Клара почувствувала на своја кожа дека сите сме исти ...

Голема акција на српската полиција: Влегле во авто-плац, пронашле дрога и оружје!

Сител - 23.04.2017

Полицијата во Белград запленила 1100 грама марихуана, 800 грама хероин, 90 грама мешавина од парацетамол и кофеин, електронска вага, два пиштоли со муниција и за тоа уапсила три лица. Уапсените се осомничени за кривични дела, неовластено ...

Голема акција на српската полиција: Влегле во авто-плац, пронашле дрога и оружје!

Press24
2 поврзани вести »

Германија знаела дека Тито убивал политички емигранти во Германија

Локално - 23.04.2017

Од писмото на еден од најголемите германски политичари по Втората светска војна, Франц Јозеф Штраус од 1982 година до тогашниот канцелар Хелмут Шмит, станува јасно дека властите во земјата знаеле дека злобната Државна безбедност од времето на ...

Германија знаела дека Тито ликвидирал политички емигранти

Стандард

Тито убивал политички емигранти во Германија – Тамошните власти знаеле, но молчеле

Репортер
3 поврзани вести »

Албанка монструозно мачела Србинка – Ја намамила во хотел, ја претепала па се закалнила дека ќе ја јаде жива

Репортер - 23.04.2017

Србинката Соња А. (29) мајка на две малолетни деца, кои изминатите седум години живее и работи во Грачаница, тврди дека на почетокот на април, крвнички ја претепале две Албанки, К.Д. (23) и нејзината другарка Д.К. (27).

Доживеав пекол кој ќе го паметам до крајот на животот бидејќи сум Србинка - исповед на девојка која била мачена од Албанки

Press24
2 поврзани вести »

Детенце сакало да лета, па земало чадор и скокнало од прозор

МК News - 23.04.2017

Несреќата се случила минатиот четврток, а 5 годишното дете за среќа поминало со полесни повреди затоа што отворениот чадор го ублажил падот. -Фала му на Бога што мојот син се опоравува и ништо не скршил.

Ципрас: Добрите резултати на Грција во 2016 година го „неутрализираат“ ММФ

Стандард - 23.04.2017

Грција ќе успее да се извлече од спиралата на спасувачките програми, прогнозира грчкиот премиер Алексис Ципрас, цитиран од Ana Mpa. Според него добрите резултати кои ги покажува земјата во 2016 година, го „неутрализираат“ германскиот министер за ...

Подготвуваат напад врз Србија- Албанци вршат вечерна обука за терористи

Вечер - 23.04.2017

Веќе со денови наназад Албанците повикуваат на војна во Србија, зборувајќи дека нивната земја припаѓа на Косово и пропагирајќи создавање на „Голема Албанија". Дека ситуацијата не е ни малку наивна, туку навистина загрижувачка говорат информациите ...

Видео:Подготвуваат напад врз Србија- Албанците изминативе 7 дена вршат вечерна обука за терористи

Пулс24
2 поврзани вести »