TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Иса Мустафа: Новиот суд нема да ја извалка војната на ОВК

Balkan Insight - 21.02.2017

Косовскиот премиер, Иса Мустафа, изјави дека новиот суд во Хаг, формиран за пред него да им се суди на поранешни припадници на Ослободителната војска на Косово (ОВК), нема да му нанесе штета на наследството на конфликтот, кој се водеше во Косово од ...

Стабилноста на Западен Балкан е од клучна важност за НАТО

А1 On - 21.02.2017

Командантот на Врховната сојузничка команда на НАТО во Европа, генерал Куртис Мајкл Скапароти, денеска во Приштина изјави дека стабилноста на Западен Балкан е од клучна важност за НАТО и дека Алијансата останува посветена на својата задача, пренесе ...

Стабилноста на Западен Балкан е од клучна важност за НАТО

Локално

Скапароти: Стабилноста на Западен Балкан е од клучна важност за НАТО...

Н.Македонија

Стабилноста на Западен Балкан е од клучна важност за НАТО

Вечер
4 поврзани вести »

Заштита на земјоделците од откупувачите и од трговците...

Н.Македонија - 21.02.2017

Целта на законот е да се спречат откупувачите, преработувачите или трговците да ги користат своите пазарни позиции на штета на нивните доставувачи. Предлог-законот за нечесната трговска практика во синџирот на снабдување со храна ќе биде испратен до ...

„Визија за Словенија 2050” – Словенците ќе бидат среќни и креативни

Сител - 21.02.2017

Фена - Сараево Словенците ќе бидат среќни, креативни, нема да се расправаат за партизаните и домобраните и ќе возат електрични автомобили до 2050 година. Документот под името „Визија за Словенија до 2050 година” што по нарачка на словенечката Влада ...

„Визија за Словенија 2050” – Словенците ќе бидат среќни и креативни

А1 On

Словенците за триесетина години ќе бидат среќни и креативни

Вечер

„Визија за Словенија 2050” – Словенците ќе бидат среќни и креативни

Lider
4 поврзани вести »

Полиција и новинари пред куќата на поранешната сопруга на Мишо Ковач - вистинска драма пред семејната куќа

Press24 - 21.02.2017

Анита Бадурина, поранешната жена на Мишо Ковач, заедно со својот партнер Винко Гулином се заклучила во еден ресторан поради судска одлука за иселување од семејната куќа и ресторанот. Меѓутоа Анита и Винко се забаракадирале во својот рестроан и не ...

Грците се повеќе се свртуваат кон црниот пазар

Стандард - 21.02.2017

Во седумте години финансиска криза Димитри Цамопулос изгубил барем половина клиенти на претходно просперитетната компанија, која дава консултации во даночната сфера. Но, во последните неколку месеци активноста повторно отскокнува.

Во потрага по вистината за Балканот

Стандард - 21.02.2017

Балканските народи ја идеализираат сопствената историја и го демонизираат соседот, а тоа многу го отежнува трезвениот историски поглед кон овој регион. Анализата дополнително се комплицира од фактот дека на Запад за Балканот се уште се мисли со ...

GetByBus – апликација за онлајн продажба на автобуски билети

Бизнис Инфо - 21.02.2017

GetByBys е апликација за превозници на меѓуградски и меѓународни автобуски линии и систем за онлајн продажба на билети. Овој систем на едно место собира над 500 европски автопревозници од 40 земји и нуди над 100.000 различни комбинации на над 4.900 ...

Уницеф: Секое петто дете во Хрватска гладува

Сител - 21.02.2017

Повеќе од 20.000 деца во Хрватска буквално гладуваат, а единствен топол оброк им е оној што родителите им го носат од народна кујна. Повеќе од 20.000 деца немаат ни соодветна облека, објави риечки Нови лист додавајќи дека секое петто дете во ...

УНИЦЕФ: Гладува секое петто дете во Хрватска

Телеграф

Уницеф: Секое петто дете во Хрватска гладува

Телевизија Нова

УНИЦЕФ: Секое петто дете во Хрватска гладува

Курир

Нетпрес +инфо Точка Либертас Н.Македонија Р.С.Европа Канал 77 А1 On

15 поврзани вести »

Медицинска сестра одбила да хоспитализира дете зашто мајката немала ситно

Република - 21.02.2017

Огромен скандал го тресе здравствениот дом во Пеокупље, во близина на Ниш, откако за викендот, медицинска сестра одбила да прегледа дете поради тоа што неговата мајка не можела да собере ситни пари во износ од околу 150 српски динари или некаде ...