TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Ципрас: Добрите резултати на Грција во 2016 година го „неутрализираат“ ММФ

Стандард - 23.04.2017

Грција ќе успее да се извлече од спиралата на спасувачките програми, прогнозира грчкиот премиер Алексис Ципрас, цитиран од Ana Mpa. Според него добрите резултати кои ги покажува земјата во 2016 година, го „неутрализираат“ германскиот министер за ...

Подготвуваат напад врз Србија- Албанци вршат вечерна обука за терористи

Вечер - 23.04.2017

Веќе со денови наназад Албанците повикуваат на војна во Србија, зборувајќи дека нивната земја припаѓа на Косово и пропагирајќи создавање на „Голема Албанија". Дека ситуацијата не е ни малку наивна, туку навистина загрижувачка говорат информациите ...

Видео:Подготвуваат напад врз Србија- Албанците изминативе 7 дена вршат вечерна обука за терористи

Пулс24
2 поврзани вести »

Србија се прости со „Анеѓелот“ – Неговиот живот згасна по страшната судбина која го снајде на Велигден

Репортер - 23.04.2017

13 годишниот Димитриј Глисиќ почина во Клиничкиот центар во Србија. Тој минатата сабота се здоби со тешки телесни повреди возејќи велосипед, во центарот на селото Вочнјак, кога на него налета автомобил.

Расте странскиот интерес за недвижности во Словенија

Стандард - 23.04.2017

Во последната година е зголемен интересот за недвижности во Словенија од страна на странски купувачи, пишува The Slovenia Times. Според податоците на Словенечката служба за геодезија и картографија, побарувачката на словенечки имот во 2016 година е ...

Косово силно се вооружува: „Црниот сокол“ сее страв на Балканот

Press24 - 23.04.2017

НАТО планира на Косовците и на Хрватите да им ги даде најопасните хеликоптери „Black hawk“.Целта е освојување на северот на Косово и на западниот дел на Република Српска, пишува српски „Информер“ Оваа донација како што пишува српски Информер била од ...

Косово силно се вооружува: „Црниот сокол“ сее страв на Балканот

Сител

(ВИДЕО) Косово силно се вооружува: „Црниот сокол“ сее страв на Балканот

Репортер

„Црниот сокол“ сее страв на Балканот: Косово и Хрватска добиваат најопасни хеликоптери (видео)

Република

МК News

5 поврзани вести »

Опасен криминалец во бегство: Тој им продавал жива на исламски терористи

Телевизија Нова - 23.04.2017

Српската полиција спроведе голема акција, во која се уапсени три лица, а по едно е издадена потерница поради основано соменине дека набавувале, скалдирале, транспортирале и препродавале жива за хемиско оружје. Д.И.