TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

(ВИДЕО) Вучиќ ја потпрашува: Знаете ли како се вика премиерот на Македонија? Јас случајно знам оти…

За Се - 20.02.2017

Премиерот Александар Вучиќ на гостувањето во РТС зборувајќи за односите со соседните земји, рече: -Знаете ли како се вика последниот премиер на Македонија? Мислам дека тоа не го знаат 0,001 проценти во Србија. Емил Димитриев.

Прегазена жена среде улица

Press24 - 20.02.2017

Жена, пешак се здобила со тешки телесни повреди кога на раскрсницата на улицата Симе Погарчаревиќ и Браќа Велјковиќ во Врање ја удрил патничко моторно возило „шкода фабија“ со врањански регистерски таблички.

(ФОТО) Страшна автобуска несреќа во Турција – 8 лица згинати

Локално - 20.02.2017

Вкупно осум лица загинаа во автобуска несреќа во турската провинција Агдр, од нив за пет се претпоставува дека се граѓани на Азербејџан, пријавени Azeri Press Agency. “Според последните податоци, од осум загинати најверојатно пет лица се државјани ...

Експлодирал автомобил среде улица (ВИДЕО)

Press24 - 20.02.2017

Во Јајинци, Србија, утринава експлодирал автомобил Мерцедес, во близина на основно училиште. Несреќата се случила на околку еден километар од семејната куќа на српскиот премиер Александар Вучич.

(ВИДЕО) Експлодираше автомобил среде улица во Србија

Репортер
2 поврзани вести »

Брутално семејно насилство: Ја полил сопругата со бензин, па и се заканувал дека ќе ја запали

Press24 - 20.02.2017

Полицијата во Ваљево го уапсила В.С поради соменвање дека извршил семејно насилство, соопштено е од полициската управа. Осомничениот се терети дека поранешната сопруга ја полил со бензин и, и се заканувал дека ќе ја запали, а потоа и нанел повеќе ...

Како да купите остров во Хрватска и да го направите свое царство?

еМагазин - 20.02.2017

Хрватска има околу 1.200 и поголеми и помали острови, а од нив се населени само педесетина. Повеќе од 80% од островите се во државна сопственост, а остатокот во приватни раце, а нивните сопственици слободно можат да ги објават на продажба.

Познат балкански пејач прегази малолетно девојче

Press24 - 20.02.2017

Како што дознава српски Блиц, 17-годишната Мина П на пешачки премин во саботата околу 20.30 часот со автомобил ја удрил српскиот фолкер Халид Бешли'. За среќа девојчето се здобило со лесни телесни ...

"Во Југославија имавме најмалку двајца како Трамп - Туџман и Милошевиќ"

Точка - 20.02.2017

Ние во Југославија сме имале неколку политичари како Трамп, најмалку двајца - Туџман и Милошевиќ, рекол словенечкиот економист Јоже Менцингер, правејќи споредба помеѓу актуелните глобални случување со блиски до нас примери.