TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Економија

„Алиталија" пред банкрот

Вечер - пред: 7 часа

Вработени во Алиталија отфрлија договор за реструктуирање понуден од управата на компанијата и синдикатите за спасување на таа авиокомпанија. Речиси 90 отсто од 12.500 вработени учествуваа во гласањето, и повеќе од половината се спротиставија на ...

„Алиталија“ пред банкрот...

Н.Македонија

„Алиталија“ ќе ја спасуваат нејзините вработени

Макфакс

„Алиталија“ пред банкрот

Телевизија Нова

Денар Алфа

6 поврзани вести »

25-те компании кои плаќаат најмногу во САД

Денар - пред: 8 часа

Технолошките компании може и да понудат поголеми примања, но реално консултантските корпорацции се оние кои им плаќаат најмногу на своите вработени. Тоа го покажува извештајот за највисоките плати, давани од американски компании, изготвен од ...

АМЕРИТ: Задолжителна најава за ТИР транспортерите во Турција

Канал5 - пред: 9 часа

СИЗ Македонија сообраќаја АМЕРИТ ги информира превозниците кои транспортираат стока за Турција со ТИР карнет дека од денеска задолжително мора да поднесат информација, односно електронска преддекларација ТИР-ЕПД, пред пристигнувањето на возилото во ...

АМЕРИТ: Задолжителна најава за ТИР транспортерите во Турција

Вечер

АМЕРИТ: Задолжителна најава за ТИР транспортерите во Турција...

Н.Македонија

АМЕРИТ: Задолжителна најава за ТИР транспортерите во Турција

А1 On

Телеграф

5 поврзани вести »

Кампањата „Јас внимавам“ на ОКТА наградуваше совесни возачи за носење сигурносен појас (ФОТО)

МакМода - пред: 10 часа

Задолжително користење заштитен појас за возачот и сите патници во автомобилот е пораката со која кампањата „Јас внимавам“ повикува на поголема безбедност во сообраќајот. Во вториот месец откако започна, кампањата ги продолжува своите активности со ...

Кампањата Јас внимавам на ОКТА наградуваше совесни возачи за носење сигурносен појас

Фактор

Кампањата „Јас внимавам“ на ОКТА наградуваше совесни возачи (ГАЛЕРИЈА)

+инфо

Кампањата Јас внимавам на ОКТА наградуваше совесни возачи за носење сигурносен појас

Пулс24

МКД Турлитава Денар Репортер

8 поврзани вести »

Царината започна кампања- Стоп за фалсификуваните производи!

Вечер - пред: 8 часа

Царинската управа на Република Македонија на од вчера зеде активно учество во јавната кампања за подигнување на свеста за штетните последици од фалсификуваните производи, што се одржа во просториите на ТЦ Рамстор во Скопје во рамките на Твининг ...

Кампања за подигнување на свеста од штетните последици од фалсификатите

А1 On

Кампања за подигнување на свеста од штетните последици од фалсификатите

Република

Кампања за подигнување на свеста од штетните последици од фалсификатите

Канал 77
4 поврзани вести »

Британците помалку купуваат, државната каса попразна

Вечер - пред: 7 часа

Купувачите во Обединетото Кралство ја зауздуваат потрошувачката како одговор на забрзувањето на инфлацијата, а последици од тоа трпи "паричникот" на државата. Најновите податоцви на Националната канцеларија за статистика за буџетот, покажаа дека ...

„Македонски шуми“ набавува нафта и нафтени деривати за 1,1 милион евра

еМагазин - пред: 5 часа

Јавното претпријатие „Македонски шуми“ објави оглас за доделување на договор за јавна набавка на нафта и нафтени деривати. Според огласот објавен на Електронскиот систем за јавни набавки се работи за договор со проценета вредност од 70.000.000 ...

Дефицитот во еврозоната најнизок од почетокот на 2008 година

Вечер - пред: 7 часа

Задолжувањето на владите во 19-члената еврозона по повеќегодишните строги буџетски ограничувања падна на најниското ниво од почетокот на 2008 година. Ова го покажуваат денеска објавените официјални податоци на европската служба за статистика ...

Повторно раст на економијата во ЕУ

Вечер

Раст на градежните активности во еврозоната во февруари

Вечер

Економијата на еврозоната реализира највисока стапка на раст за шест години

+инфо

Порта 3 А1 On Слободен Печат Банкарство.мк

8 поврзани вести »

Придружете се на караванот „Место за сите има еднакво под сонцето“ - Илјада топли зраци на секој детски образ

Фактор - пред: 8 часа

Оваа година за прв пат во Македонија, Здружението НВО ДЕТСКИ СВЕТ НОВ ПОЧЕТОК Скопје го спроведува караванот „МЕСТО ЗА СИТЕ ИМА ЕДНАКВО ПОД СОНЦЕТО” со цел едукација на децата од училишна возраст за потребата од правилно и секојдневно одржување на ...

Придружете се на караванот „Место за сите има еднакво под сонцето“

Денар
2 поврзани вести »

Грција ги продолжува преговорите со кредиторите

МРТ - пред: 10 часа

Брисел изрази оптимизам дека до крајот на неделава ќе се постигне договор на ниво на техничките тимови. тим од Атина почнува преговори со кредиторите на Грција фокусирани на енергетиката и на новиот фонд за приватизација.

Грција продолжува со преговорите со кредиторите

Слободен Печат

Грчката Влада ги продолжува преговорите со кредиторите

Локално

Грчката Влада ги продолжува преговорите со кредиторите

Вечер

Сител А1 On 24 Вести Н.Македонија Телевизија Нова Либертас Канал 77

11 поврзани вести »