TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Економија

Дизелот со пониска цена, бензините од полноќ со иста цена

Канал5 - пред: 15 часа

Од полноќ поевтинија дизел горивата. Малопродажните цени на дизелот се намалија за половина до еден денар по литар, а цената на бензините останува иста. Малопродажната цена на Еуродизел се намалува за половина денар по литар и чини 52,5 денари, ...

Дизелот поевтини, ова се цените на останатите горива

Lider

Дизелот со пониска цена, бензините од полноќ со иста цена

Курир

Дизел-бензин, час поскапо-час поевтино

Авто Магазин

Р.С.Европа Иновативност А1 On Бизнис Инфо Фактор CARClub МРТ Турлитава

61 поврзани вести »

Оглас за вработување во ПроКредит Банка

Банкарство.мк - пред: 13 часа

Продолжете да се развивате со ПроКредит Банка, ако се идентификувате со целите и етичките вредности на нашата компанија, и сте љубопитни за другите земји и култури. ПроКредит Банка вработува: Стручен за Информатичка Технологија - Систем ...

„Петохемија“ лани работела со загуба

+инфо - пред: 15 часа

Компанијата лани оствари вкупни приходи 259,5 милион евра, што е 24,8 отсто помалку во однос на 2015 година. Хрватската „Петрокемија“ лани оствари вкупна загуба во работата од 11,7 милиони евра, што е помалку во однос на 2015 година кога имаше 12,4 ...

Хрватската „Петрокемија" лани работеше со загуба

Вечер
2 поврзани вести »

Азиските берзи во благ раст, нафтата стабилна, доларот зајакнат

Макфакс - пред: 14 часа

На повеќето азиски берзи во вторникот цените на акциите благо порасна, но се тргува претпазливо бидејќи нема вести кои позначително би ги поттикнале вложувачите, додека американскиот долар зајакна.

Азиските берзи во благ раст, нафтата стабилна, доларот зајакнат

Точка

Доларот јакне, цената на нафтата стабилна, а акциите на азиските берзи во благ раст

Вечер

Доларот зајакнат, нафтата стабилна, азиските берзи со благ раст

Денар
4 поврзани вести »

График на денот: Кои се aкцииите кои најмногу поскапеа во последните 5 години?

Денар - пред: 13 часа

„Amazon“, „Netflix“ и „Tesla“ се компаниите кои благодарение на акциите сигурно ги направиле акционерите многу побогати во последните пет години. Има една компанија, сепак, која се претставува многу подобро од другите, а дури не е во технолошкиот ...

ЕУ проект„Интегрирање на етничките малцинства на пазарот на трудот“

Канал5 - пред: 14 часа

Јавен повик за избор на најдобри бизнис планови и за започнување бизнис е објавен во рамки на проектот финансиран од Европската унија, „Интегрирање на етничките малцинства на пазарот на трудот преку поттикнување на нивниот потенцијал за вработување“.

Бизнис план

Cooltura

Крива Паланка избира најдобар бизнис план

Вечер

Јавен повик за избор на најдобри бизнис планови и започнување бизнис

Република

Press24 Вечер Сител А1 On Телевизија Нова Lider Алфа

11 поврзани вести »

Русите и Турците продолжуваат – „расте“ Турскиот тек

Денар - пред: 13 часа

Рускиот „Gazprom“ соопшти дека компанијата „South Stream Transport“ со „Allseas Group“ потпишала договор за изградба на вториот подводен крак од гасоводот Турски тек. Документот е потпишан врз основа на договорот од 2016 година, кој подразбира ...

Изградба на вториот подводен крак од гасоводот Турски тек

Вечер
2 поврзани вести »

Профитот на HSBC за 2016-та година се распадна со 62%

Денар - пред: 14 часа

Акциите на британската банка „HSBC“ поевтинија со 4%, откако стана познато дека еднократните трошоци и отпишувањето од неколку милијарди долари се распадна профитот на доверителот за 2016-та година со 62% на годишно ниво до 7,1 милијарди долари.

Оваа азиска валута го привлекува вниманието на инвеститорите

Банкарство.мк - пред: 13 часа

Националната валута на Јужна Кореја, вон, која важи за најосетливата валута во групата на економии во развој е најзастапена кај инвеститорите кои се обложуваат на влијанието на мерките на новата американска администрација во азискиот регион.

Ако не сакате помала плата, побрзајте за на работа

Фактор - пред: 12 часа

Истражување на Елон универзитетот прави споредба меѓу платите и подготовките за на работа. На жените им се советува помалку време да поминуваат пред огледало и ќе имаат поголема плата, а за мажите тоа не важи.