TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Економија

ПроКредит Банка воведува сет банкарски услуги со повеќе придобивки за клиентите

Бизнис Инфо - 21.02.2017

ПроКредит Банка, од први март оваа година, воведува Сет банкарски услуги, што на клиентите им нуди професионална банкарска услуга и голем број придобивки за сите физички лица кои соработуваат со банката, стои во соопштението .

„ПЛАН ЗА СТАН“ на Охридска банка Сосиете Женерал со престижно признание

Вечер

ПроКредит Банка воведува сет банкарски услуги за физички лица

Банкарство.мк
3 поврзани вести »

Проект за вработување негувателки за грижа на стари луѓе

А1 On - 21.02.2017

Вработување на долгорочно невработените жени над 40 години, обука за негуватели за грижа на стари лица во домашни услови и поттикнување на јавно-приватно партнерство предвидува проектот „Креирање на можноста за нови вработувања на жената“ кој ...

Црвениот крст ќе спроведе обука на 40 негователки

Алфа

Проект за креирање можности за нови вработувања на жената

Press24

Проект за вработување негувателки за грижа на стари луѓе

Курир

Телевизија Нова Вечер Вечер Република А1 On +инфо Сител Вест

13 поврзани вести »

Местата, кои привлекуваат милионери

Стандард - 21.02.2017

Во 2016 година 82 илјади милионери ја напуштиле својата татковина и се преселиле во друга земја, покажуваат податоците на New World Wealth, цитирани од CNBC. Нивниот број се зголемува значително – во 2015 година 64 илјади милионери ја напуштиле ...

Кои земји се магнет за милионери, а од кои бегаат?

Фактор

Местата кои привлекуваат милионери

Денар
3 поврзани вести »

Стопанството оди во амбис, предупредуваат економските експерти

Телма - 21.02.2017

Ако државата навистина нема долгови кон стопанството, надлежните нека излезат јавно и тоа тврдење нека го документираат, упатуваат дел од менаџерите откако вчера Министерството за финансии уверуваше дека навремено ги сервисира обврските кон ...

Министерството за економија не ги објаснува трошењата

Алсат-М - 21.02.2017

Министерството за економија и министерот Дритон Кучи упорно одбиваат да дадат отчет како се трошеле народните пари во оваа институција. Министерот Кучи, денеска наместо да постапи по решението на Комисијата за заштита на правото за слободен пристап ...

ЕУ проект„Интегрирање на етничките малцинства на пазарот на трудот“

Канал5 - 21.02.2017

Јавен повик за избор на најдобри бизнис планови и за започнување бизнис е објавен во рамки на проектот финансиран од Европската унија, „Интегрирање на етничките малцинства на пазарот на трудот преку поттикнување на нивниот потенцијал за вработување“.

Јавен повик за избор на најдобри бизнис планови и започнување бизнис

Република

Јавен повик за избор на најдобри бизнис планови и за започнување бизнис

Press24

Јавен повик за избор на најдобри бизнис планови и започнување бизнис

Вечер

Сител А1 On Телевизија Нова Lider Алфа

9 поврзани вести »

Затворена народната кујна во Куманово

Слободна - 21.02.2017

Привремено затворена народната кујна во Куманово поради истекување на договорот со фирмата која што ја подготвува храната за корисниците. Народната кујна во Куманово има околу 230 сиромашни граѓани од Куманово и Старо Нагоричане кои се корисници на ...

Затворена народната кујна во Куманово: Нема храна додека не се формира Влада

Бизнис Вести
2 поврзани вести »

Арапи му нуделе 350.000 евра за куќа и плац, но ги одбил

Фактор - 21.02.2017

Арапските купувачи се заинтересирани за купување на имоти во Мостар, БиХ. Вечерњи лист пишува дека имало понуда во која на жител на градот, Арапи му понудиле над 350.000 евра за куќа од 100 квадрати и плац, но тој одбил.

Со клик до нови пазари и до партнери ...

Н.Македонија - 21.02.2017

Со клик до нови пазари и до партнери Како да се најдат нови пазари, како до нови деловни партнери, како до нови технологии и иновации, како да се аплицира за европски фондови се најчесто прашањата што ги мачат малите и средните претпријатија што се ...

„Петохемија“ лани работела со загуба

+инфо - 21.02.2017

Компанијата лани оствари вкупни приходи 259,5 милион евра, што е 24,8 отсто помалку во однос на 2015 година. Хрватската „Петрокемија“ лани оствари вкупна загуба во работата од 11,7 милиони евра, што е помалку во однос на 2015 година кога имаше 12,4 ...

Хрватската „Петрокемија" лани работеше со загуба

Вечер
2 поврзани вести »