TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Едно лице настрада во тепачка во Охрид

24 Вести - пред: 5 часа

Обична другарска седенка заврши фатално за 58 годишниот Спасе Г. од Охрид. Вчера попладнето тој и неговиот сосед 79 годишниот Наум С. во населбата Будва пред маалската продавница започнале вербална расправија за минати долгови, која за брзо ...

Тројца обвинети за убиството во Охрид

Телма

Три лица осомничени за вчерашното убиство во Охрид

Алфа

Групна тепачка на соседи заврши со убиство во Охрид

Сител

Канал5 OhridNews Мета +инфо Фокус Press24 А1 On Курир

64 поврзани вести »

Скопјанец со тесла ја претепал снаата

Press24 - пред: 1 час

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 58-годишниот Б.П. од Скопје кој во селото Мирковци-Скопје, во дворот пред куќата по кратка расправија со тесла ја нападнал неговата снаа за брат. Се работи за 54-годишната С.П.

Скопјанец со секира сакал да ја убие снаата

+инфо

Скопјанец се обидел да си ја убие снаата

Макфакс

Семејна драма во скопско - со тесла ја претепал снаата

Press24

Република Exclusive.mk Либертас Скопје24 Н.Македонија А1 On МК News Точка

19 поврзани вести »

Четворица крадци на спиење нападнале и ограбиле семејство

А1 On - пред: 8 часа

Утрово околу 3 часот и 40 минути било пријавено дека во куќата на лицето Р.И. (69) на улица Мирче Ацев во Тетово било извршено разбојништво. Како што информира полицијата, според привичните сознанија околу 3 часот, додека домашните спиеле, непознати ...

На спиење нападнато и ограбено семејство

+инфо

Ограбена куќа во Тетово додека сопствениците биле дома

Курир

Од куќа во Тетово украдени 10.000 евра, автомобил, накит......

Н.Македонија

Press24 МК News Либертас Локално Канал5 Макфакс Слободен Печат Сител

14 поврзани вести »

Две лица тешко повредени во сообраќајни незгоди во Охрид и Струга

OhridNews - пред: 8 часа

Од МВР информираат дека вчера, во 16.30 часот на регионалниот пат Охрид-Св.Наум, на влез за село Долно Коњско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Дачија“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 52-годишен охриѓанец ...

Судир на ситроен, пежо и јагуар, еден повреден

МКД

Жена повредена во сообраќајка меѓу три возила во струшко

Курир

Сообраќајка кај Мислешево, повредено едно лице

Спектра ТВ

Press24 Република Локално

7 поврзани вести »

Две девојки од Велес со мотоцикл удриле во дрво

Макфакс - пред: 8 часа

Дваесет и шестгодишна велешанка е тешко повредена во сообраќајна несреќа што се случила утринава во Велес. Според информациите на МВР, околу 1 часот во Велес, на улицата Благој Ѓорев, се случила сообраќајна незгода во која С.К.

Велосипедист удрил во 11 - годишно девојче и побегнал

Press24

Стравична сообраќајка во Велес - две другарки тешко повредени

Press24

Девојка (26) од Велес тешко повредена во сообраќајка кај „Панини“

Exclusive.mk

МКД Сител МКД МК News +инфо Република Слободен Печат Скопје24

13 поврзани вести »

Тепачка на Градскиот базен во Велес...

Н.Македонија - пред: 7 часа

Тепачка на Градскиот базен во Велес Дваесет и едногодишен скопјанец синоќа физички бил нападнат на Градскиот базен „Снупи“. Непознато лице, како што соопшти полицијата, додека И.И. излегувал од соблекувалната на базенот го пресретнале и го удрило по ...

На базенот во Велес групна тепачка со шипки од чадор за сонце на велешани и скопјани

Канал5

Тепачка на Градскиот базен во Велес

Либертас

Групна тепачка со шипки од чадор за сонце меѓу велешани и скопјани на базен

Курир

А1 On +инфо Слободен Печат Press24 Скопје инфо Сител Exclusive.mk Скопје24

13 поврзани вести »

Повредено 22-годишно момче, изгубило контрола и излетало од патот

МКД - пред: 8 часа

Вчера во 18.30 часот на регионалниот пат с.Карбонци-Штип, се случила сообраќајна незгода во која Д.В.(22) од штипското село Аргулица, управувајќи автомобил фолксваген голф, со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од ...

Голф излета од пат кај Карбинци, момче тешко повредено

Курир

Голф излета од пат кај Карбинци, 22- годишно момче тешко повредено

Press24

Голф излета од пат кај Карбинци

Сител

Скопје24

5 поврзани вести »

Кривични за двајца полицајци за злоупотреба на службена положба и овластување

Press24 - пред: 9 часа

Полициската станица Берово, Оддел за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, поднесе кривична пријава против 26- годишен С.Е од Пехчево и 46- годишниот П.В од Берово, двајцата полициски службенци во Полициска станица ...

Полицајци лажирале податоци при сообраќајна контрола...

Н.Македонија

Полицајци при радарска контрола запишувале невистинити податоци

МКД
3 поврзани вести »

Кокаин, злато и пиштол запленети на ГП Табановце (фото)

Кумановски м. - пред: 8 часа

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија повеќе обиди за криумчарење, при што привремено се задржани дрога, златен и сребрен накит, гасен пиштол, цигари, фалсификати, информираат од Царинската управа на Република Македонија.

Запленети дрога, накит, цигари и фалсификати од страна на царинската служба

А1 On

Голема заплена на македонските цариници: дрога, накит и оружје во големи количини

Press24

Македонка на враќање од Истанбул фатена со 2 килограми сребрен накит… (ФОТО)

МКД

Нетпрес Скопје24

6 поврзани вести »

Драма на автобуска во Скопје - ѝ го откинал ланчето од врат, па избегал

Press24 - пред: 9 часа

Секторот за внатрешни работи Скопје-Единица за имотни деликти и малолетничка деликвенција поднесе кривична пријава против 25-годишниот Ф.Р. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“.

Драма на автобуска станица во Скопје – ѝ го откинал синџирчето од врат, па избегал

Република

Украл сребрен ѓердан од врат на жена, го фатиле двајца мажи

МКД

Драма на автобуска станица во Скопје – ѝ го откинал ланчето од врат, па избегал

Скопје24

Скопје инфо

5 поврзани вести »