TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Десет сообраќајки во Скопје, полесно повредени четири лица

Телевизија Нова - пред: 35 мин

Тринаесет сообраќајни несреќи се случиле во изминатите 24 часа на територијата на градот Скопје на кои увид извршила сообраќајната полиција. Од нив 10 се со последицa материјална штета, 3 се со последица телесни повреди во кои со полесни повреди се ...

Нова кампања за поголема свесност и безбедност во сообраќајот

Сител

АМСМ со важни предупредувања за оние кои планираат да возат низ патиштата на Македонија

Репортер

Повредени велосипедист и пешак

Макфакс

Телевизија Нова А1 On Нетпрес Телеграф Телеграф Стандард Скопје инфо Република

61 поврзани вести »

Три малолетни момчиња нападнати вчера во Скопје

+инфо - пред: 19 часа

Двата напада се случиле во близина на средното училиште „Марија Кири Склодовска“. Три малолетни момчиња биле физички нападнати од поголеми групи вчера во Скопје. Како што соопшти полицијата, вчера околу 13.30 часот во Скопје на бул.

Драма во автобус на ЈСП: Малолетник брутално истепан од група насилници

Press24

Нападот врз 17-годишниот ученик пријавен во полиција

Кумановски м.

Црна хроника: Малолетник брутално истепан од група насилници во автобус, прегазено 9- годишно дете

Скопје инфо

Телеграф Н.Македонија МКД Република Слободен Печат Сител Курир Пулс24

13 поврзани вести »

Уништени пет канделабри за килограм бакар

+инфо - пред: 17 часа

Оштетен бил и подземниот кабел за улично осветлување во урбаната заедница „Слога“, кај Народната кујна. За килограм бакар, вандали онеспособиле пет канделабри од уличното осветлување во Кавадарци.

За килограм бакар, онеспособиле пет канделабри во Кавадарци

А1 On

За килограм бакар, онеспособиле пет канделабри во Кавадарци

Курир

За килограм бакар, онеспособиле пет канделабри во Кавадарци

Сител

Телевизија Нова Репортер Локално

7 поврзани вести »

Од сметка му украл 137 илјади денари

МКД - пред: 18 часа

Кичевската полиција поднесе кривична пријава против А.М. (29) од село Грешница поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело ,оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем.

Му се заканувал на полицаецот што ги запленил петардите на син му

МКД

Ја навредувал и ѝ се заканувал со пораки и јавувања, пријава за скопјанец

МКД
3 поврзани вести »

Почина 29-годишен затворник во Штип

Мета - пред: 15 часа

Затвореник од Штип, на возраст од 29 години, починал во келијата, каде бил пренесен откако му се слошило во текот на постројувањето во дворот. Полицијата соопшти дека Ердал Јусинов починал вчера околу 14.15 часот во Казнено поправниот дом – Штип во ...

Починал затвореник во Казнено-поправниот дом Штип...

Н.Македонија

Трагедија во штипскиот затвор - Го нашле мртов на кревет

Press24

Почина 29-годишен затворник во Штип

Локално

Република Сител +инфо МКД Слободен Печат Курир

10 поврзани вести »

Вечерва страшна сообраќајка пред Велес: Излетал од патот и пропаднал во 30 метарска бездна

Press24 - пред: 14 часа

Две лица поминале без повреди во страшна сообраќајна несреќа која вечерва се случила во Велес во близина на Костурница. Според се уште неофицијалните информации, тие управувајќи автомобил Шевролет Спарк излетале од патот и пропаднале во бездна ...

ФОТО: Автомобил падна во бездна длабока 20 метри - несреќа во Велес

Press24

НЕСРЕЌА ВО ВЕЛЕС: Автомобил излета од патот и падна во бездна длабока 20 метри (ФОТО)

Телеграф
3 поврзани вести »

Шеф на италијанската мафија осуден за масакр во Германија фатен во дупка под земја (ВИДЕО)

МКД - пред: 11 часа

Италијанската полиција го уапси 44-годишниот Санто Вотари, кој е вмешан во мафијашки убиства во германски Дуизбург во 2007 година. Го нашле во подземен бункер во неговото родно место. Полицијата го открила во раните утрински часови, скриен во дупка ...

10-години подоцна и ја скинаа главата на калабриската мафија “Ндрангета”

Локално
2 поврзани вести »

Сообраќајна незгода вечерва се случи во Штип

Канал 77 - пред: 9 часа

Сообраќајна незгода вечерва се случи во Штип, во близина на автобуската станица. До инцидентот дошло при судир на две возила со штипски регистерски таблички. Повредени се две женски лица, кои веќе се однесени во болница, а на местото исто така, ...

Судир на автомобил и мопед,поведен моторџијата

МКД
2 поврзани вести »

Скопјанец прободен со нож поради кавга за девојка ...

Н.Македонија - пред: 19 часа

Скопјанец прободен со нож поради кавга за девојка Вчера околу 12.30 часот во Скопје, во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен 24-годишен А.Ј. од Скопје со убодна рана во пределот на грбот во близина на срцето.

Поради девојка е прободено момче – повредата близу срцето

Макфакс

По кавга за девојка добил нож в грб

+инфо

Скопјанец прободен со нож поради љубовна караница

Кајгана

Press24 Точка МКД Правдико Телеграф Република Курир Слободен Печат

18 поврзани вести »

На Табановце запленети 43.800 евра

ТВ21 - пред: 20 часа

На граничниот премин Табановце утринава околу 7:15 часот е спречен обид за нелегално изнесување на 43.800 евра. Парите се најдени во патничко возило управувано од македонски државјанин кој патувал заедно со уште еден македонски и еден турски ...

ФОТО: Ги сокриле парите во кафето - запленети 43.800 евра на Табановце

Press24

На Табановце запленети 43.800 евра- ги криеле во термос за кафе и кутија за шеќер

Курир

Запленети 43.800 евра скриени во термос и во кутија за шеќер (ФОТО)

МКД

А1 On Макфакс Сител Кумановски м. Канал5 Кајгана Нетпрес Правдико

19 поврзани вести »