TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Кривична пријава за арачиновецот што обвиткан со петарди дојде на „Диво Насеље“

Мета - пред: 14 часа

СВР Скопје поднесе кривична пријава за загрозување на сигурноста против арачиновецот Е.И.(57), кој на 2 ноември дојде со појас со петарди пред Врховен суд, во текот на изрекувањето на пресудите за случајот „Диво Насеље“.

Кривична за мажот кој се закануваше пред Врховен суд

Курир

Кривична пријава за човекот што обвиткан со петарди дојде на „Диво Насеље“

Либертас

Kривична за лажен бомбаш-самоубиец

Newsroom

Сител Фокус Нетпрес Правдико МКД Точка Локално Позитив.мк

14 поврзани вести »

Скопјанец ја скршил од ќотек сопругата, децата избезумени барале помош кај соседите од насилниот татко

Сител - пред: 15 часа

Вчера во 19,30 часот М.С.(33) пријавила дека истиот ден околу 14,00 часот во нејзиниот дом во с.Кондово од страна на нејзиниот сопруг С.А.(36) била физички нападната, при што истиот ја влечел за коса и ја удирал со раце по главата, лицето и телото.

Семејно насилство во с. Кондово...

Н.Македонија

Драма во Кондово: Ја тепал сопругата додека не се онесвести па избегал со детето

Press24

Сопругот ја онесвестил од ќотек и го земал и нивното дете

Фокус

+инфо Курир Нетпрес Newsroom А1 On Република МКД Локално

15 поврзани вести »

Го претепале во ресторан...

Н.Македонија - пред: 15 часа

Го претепале во ресторан А.И.(21) пријавил дека во раните утрински чаосви на улица „Димитрија Чуповски“ во угостителски објект бил физички нападнат од страна на четири непознати лица. Според пријавителот, прво едно од лицата го турнало на земја и го ...

Крвава тепачка во позната скопска кафеана, четворица на еден, со клоци и тупаници

Сител

Крвава тепачка во скопска кафеана – четворица на еден, со клоци и тупаници!

Република

Момче претепано со клоци и тупаници во скопска кафеана

МКД

Sky

5 поврзани вести »

Кривична за разбојникот што сееше страв во кумановско

Kumanovo News - пред: 15 часа

Пријавениот на 01.10. годинава околу 12,30 часот во викендица во село Шупли Камен, Куманово, со закана со пиштол, кон С.Т. и неговата сопруга В.П., одзел два паричника, два мобилни телефони и возило марка „Опел Астра“, со што се стекнал со ...

Маж и жена отишле да одморат во викендичката во Шупли Камен, останаа без возило, пари и телефони

Сител

Кривична пријава за разбојникот што ограби брачен пар во Шупли Камен

Кумановски м.

Ограбил брачен пар во нивната викендичка, им го зел и автомобилот

МКД

Newsroom

5 поврзани вести »

Тешко повреден млад тетовец, паднал од покрив на куќа

Курир - пред: 17 часа

Во тетовската клиничка болница вчера околу 10 часот бил донесен 27-годишниот тетовец П.Р. со скршеница на левото рамо и повеќе набиеници на ребрата. По укажаната лекарска помош, итно е префрлен на скопските клиники. -Тетовецот П.Р.

Млад тетовец тешко повреден по пад од покрив

Нетпрес

Млад тетовец тешко повреден по пад од покрив

Точка
3 поврзани вести »

10 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден

А1 On - пред: 20 часа

Едно лице било потешко повредено во една од вкупно 10 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во пет незгоди биле полесно повредени шест лица, а во четири била причинета материјална штета.

Дванаесет собраќајки вчера во Скопје,„пајакот“ кренал 81 возило

Сител

Ќе биде ли во хаос „Партизанска“ за празничната сезона

Фактор

Полицијата демне на секој чекор - едно лице тешко повредено во Скопје

Press24

Press24 Кумановски м. А1 On Н.Македонија Канал5 Слободен Печат Пулс24 Република

27 поврзани вести »

Хрватска: Син се обиде да ја запали мајката

Локално - пред: 16 часа

По расправија, 28-годишен маж околу пладне во средата во средиштето на Задар, Хрватска ја полил со запалива течност мајка си и ја запалил. Тој е уапсен, а се врши итражување на случајот. Како што јавуваат хрватските медиуми, во влез во зграда на ...

Двајца уапсени за бизарното убиство во Гевгелија

Сител - 22.11.2017

Две лица се уапсени поради убиството на 41 годишниот Б.Р. кое се случи во Гевгелија. Банална расправија за мобилен телефон била причината поради која дошло до караница и која на крај завршила со трагичен епилог.

Двајца уапсени за убиството во Гевгелија

Канал5

Кривична пријава за струмичанец за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги...

Н.Македонија

Убиство во Гевгелија - го претепале па го фрлиле на нива

Алфа

Курир Мета Вечер МК News Н.Македонија +инфо Нетпрес Локално

36 поврзани вести »

Скопјанец искршил прозорец на автобус и го нападнал возачот со бејзбол-палка

Макфакс - 22.11.2017

Скопјанец нападнал возач на автобус кога претходно му го пресекол патот со автомобилот. Според информациите на МВР, вчера околу 14.15 часот било пријавено дека во Скопје на улицата Народни херои во близина на крстосницата со улицата Ѓорѓи Димитров, ...

Скопјанец застанал автобус и го нападнал возачот со бејзбол-палка...

Н.Македонија

Нападнат возач на автобус на ЈСП

365

Скопјанец искршил прозор на автобус и го нападнал возачот со безбол палка

Орбис

Вечер Сител Курир +инфо Нетпрес Кајгана Press24 Канал5

23 поврзани вести »

Обезбедувањето ја прекинало „гозбата“ на кумановецот – фатен како краде сирење

Република - 22.11.2017

Кумановец бил задржан од патрола на агенција за обезбедување,а подоцна бил предаден на тамошната полиција, откако пред неколку дена од маркет во градот украл прехранбени производи. Според порталот на агенцијата, арамијата во маркетот пристигнал ...