TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Крадец ќе лежи осум месеци затвор за кражба во спортска обложувалница

Вест - 26.03.2017

М. Г. од Прилеп во тамошниот Основен суд е осуден на затворска казна во траење од осум месеци затоа што се обидел да ограби спортска обложувалница, но во моментот кога сакал да го отвори сефот со парите бил уапсен на самото место.

Страв и ужас во градот на духови: Со Фукушима владеат крволочни радиоактивни животни

МК News - 26.03.2017

Заедно со ризикот од радијација, неочекувана пречка за Јапонците кои се враќаат во своите домови по нуклеарната катастрофа во Фукушима пред 6 години – се дивите свињи. Стотина животни, кои се способни да напаѓаат луѓе кога се загрозени, се симнале ...

Пронајдено изгорено тело во пожар во куќа во Скопје

24 Вести - 26.03.2017

Во пожар во куќа во Скопје вчера околу 21:30 часот е пронајдено изгорено тело. Како што соопшти МВР, во пожарот целосно изгорела куќа сопственост на К.М. (65) на улица „Христо Татарчев“ во Скопје.

Трагедија: Скопјанец изгоре во пожар во својот дом во Кисела Вода

Сител

Пронајдено изгорено тело во пожар во куќа во Скопје

А1 On

Изгорела куќа во Скопје, еден загинат

МКД

ТВ21 Press24 Канал5 Репортер Н.Македонија +инфо Позитив.мк Република

20 поврзани вести »

Кражби во 4 цркви во демирхисарско

МКД - 26.03.2017

Во периодот од 20 до 24 март во четири цркви во демирхисарско непознат сторител извршил три тешки кражба и една кражба, соопшти МВР. Во селото Света, во храмот „Св.Пантелејмон“ сторителот со камен го искршил стаклото од влезната врата, влегол внатре ...

Кражба во црквата „Свети Никола“ во село Копанце

А1 On

Четири цркви во демирхисарско опустошени од крадци

Фактор

Кражба во црквата „Свети Никола“ во село Копанце

Сител

Press24 Press24 Репортер Канал5 Либертас

9 поврзани вести »

Битолчанка во својот двор пронашла граната од Првата светска војна

Канал 77 - 26.03.2017

Жена од Битола вчера во полициската станица пријавила дека пронашла артилериска неексплодирана граната 105 мм, која потекнува од Првата Светска војна. Битолчанката со иницијали Ј.Д. ја пронашла гранатата бунар во дворот на нејзината викендица, на ...

Пронајдена граната во Битола

Press24

Најдена граната од Првата Светска војна

МКД

Битолчанка се прошетала низ дворот на викендичката – Следел шок!

Репортер

Курир Сител Алсат-М Канал5 24 Вести А1 On Либертас Слободен Печат

14 поврзани вести »

Мотоциклист се бори за живот од сообраќајката во центарот на Скопје - еве што велат очевидците за несреќата

Press24 - 26.03.2017

Скопјанецот 35-годишниот Д.Ш. се бори за живот откако настрада во тешка сообраќајна несреќа која се случи вчеравечер околу 18.24 часот на крстосницата од бул. „Св.Климент Охридски“ и ул. „Димитрија Чуповски“ во близина на училиштето за средно ...

На гастарбајтер во Битола му украле 14.200 евра

МКД - 26.03.2017

Л.М. (45) од с.Доленци, кој живее во Германија, вчера во полициска станица Битола пријавил дека во периодот од 10.00 часот на 24.03.2017 до 10.00 часот на 25.03.2017 година непознат сторител извршил тешка кражба во неговиот стан на ул.

Голема кражба во Битола

Press24

На гастарбајтер во Битола му украле 14.200 евра

Тера

На битолчанец од станот му украле 14.200 евра

+инфо

Репортер Република Вечер Курир А1 On Сител Канал5 Слободен Печат

15 поврзани вести »

Од возило во движење пукано во куќа во Скопје

МКД - 26.03.2017

Непознат сторител вчера околу 03.45 часот во Скопје, на ул. „Антон Попов“,од возило во движење, со автоматско оружје пукал кон куќата сопственост на А.И. (21). Во моментот во куќата бил сопственикот, неговата мајка и неговата сестра.

Трагедија во Ресен- Сечејќи дрво паднал и починал

Press24 - 26.03.2017

Вчера околу 13.10 часот во Полициската станица во Ресен било пријавено дека во село Долно Перово дошло до несреќен случај во кој Р.Т. (36) од Ресен починал. Р.Т. сечел на дрва, односно додека стоел на гранка и сечел друга гранка во еден момент ...

Згасна млад живот во несреќен случај: Ресенчанец си ја пресекол гранката на која стоел

Сител

Сечел дрва, го згмечила гранка

МКД

Страшна трагедија во Ресен – Сечејќи дрво паднал и починал

Репортер

Курир А1 On 24 Вести Република ТВ21 Макфакс Либертас +инфо

17 поврзани вести »

Патнички воз каменуван кај Черкезе

Кумановски м. - 26.03.2017

Вчера во 17.20 часот од страна на непознати лица извршено е каменување на патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје-Табановце, информираат од Министерството за внатрешни работи. Каменувањето е извршено на влезниот сигнал на железничката ...

Каменуван возот од Скопје за Табановце

МКД

Патнички воз каменуван во близина на Куманово

Канал 77

Каменуван уште еден воз овојпат во Куманово

Press24

Репортер +инфо Република Нетпрес Сител Алсат-М Вечер Канал5

19 поврзани вести »