TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Пилот мистериозно исчезнал пред 40 години: Го пронашле , ќе оди во затвор

МК News - 20.10.2017

Џефри Мичелс, пилот и ветеран во американските возушни сили, мистериозно исчезнал пред повеќе од 40 години. Мичелс е пронајден жив и здрав во својата куќа на Флорида. Тој, имено, само исчезнал од должност во 1977.

Обемни претреси во седиштето на БМВ – сомневања за кршење на атнимоноплските правила

Локално - 20.10.2017

Антимонополните регулатори на Европската комисија дошле и го претресувале седиштето на BMW во Минхен во врска со сомневањата дека компанијата учествувала во прекршување на атнимонополските правила.

Ќерката на познатиот тајкун се тркала со друг возач пред да убие 5 лица

МК News - 20.10.2017

Ќерката на познатиот украински олигарх, Алена Зајцева, со “Lexus” се залетала во пешаци на тротоар во градот Харков, и притоа убила пет лица. 20-годишната Зајцева минала на црвено и при брзина двојно поголема од дозволената влетала во групата луѓе.

Две средношколки истепале соученичка во „Васил Антевски-Дрен“

Скопје инфо - 20.10.2017

Две ученички во средното училиште „Васил Антевски-Дрен“ нападнале нивна сочуеничка. Според информациите на МВР, на 4 октомври околу 17,30 час било пријавено дека во кругот на средното училиште „Васил Антевски Дрен“ 16- годишна малолетничка била ...

За дивеењето на Бит-пазар, во полиција повикани малолетници и тројца возрасни

Мета - 20.10.2017

Заради расчистување на вчерашното дивеење на булеварот Крсте Мисирков во Скопје, близу Битпазар, полицијата повикала седум малолетници и тројца возрасни на разговор во полициската станица „Битпазар“.