TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Во Тетово и Гостивар над 400 луѓе возеле со мобилен во рака...

Н.Македонија - 20.02.2017

Во Тетово и Гостивар над 400 луѓе возеле со мобилен во рака Во текот на изминатата година, тетовската полиција бележи дека се изготвени 444 поднесоци за возачи кои биле откриени од полициските службеници дека зборуваат на мобилен телефон додека ...

Нови детали за тепачката во кафеаната на Кеј

Сител - 20.02.2017

Во врска со настан „физички напад“ опишан во билтен од 18/19.02.2017 година, на 19.02.2017 година во 15.35 часот во ПС Центар дошол М.З. (41) од Скопје и пријавил дека на 18 овој месец околу 23.45 часот во Скопје на ул.

Физичкиот напад врз пратеникот Мухамед Зекири влезе во Билтенот на МВР

+инфо

Нападот врз Зекири влезе во билтенот на МВР

Слободен Печат

Инцидент на Кеј: Од кавга за резервирана маса, до Ургентен

Република
4 поврзани вести »

Прилепчанец направил сообраќајка, па им се заканувал и ги гребел полицајците

Сител - 20.02.2017

Вчера вечер околу 19.00 часот во Прилеп, полициски службеник, кој работел на обезбедување на место на сообраќајна незгода, пријавил дека вербално и физички бил нападнат од Т.Ј.,еден од учесниците во истата. Т.Ј.

Прилепчанец дивеел цела ноќ - полицијата едвај го привела

Press24

Вербално и физички нападнат полицаец во Прилеп

Слободен Печат

Прилепчанец дивеел цела ноќ – полицијата едвај го привела

Курир

Маркукуле Шеталиште

6 поврзани вести »

Условна казна за очниот хирург Ставриќ – Целосно сум онеправдан и оштетен

Слободен Печат - 20.02.2017

Се чувствувам целосно оштетен и онеправдан, затоа што станува збор за политички мотивиран и полициско-судски монтиран процес, што беше констатирано и во карактеризацијата на Стејт департменот и на ЕУ од минатата година.

Изгореа два автомобили во Велес, едниот е сопственост на директорот на Маслодајна

Бриф - 20.02.2017

Утрово околу 03,30ч. спроти кафената Стара Деспина, до Центарот за јавно здравје во Велес изгореа два автомобили. Едниот автомобил марка ,, пасат,, е сопственост на директорот на велешка Маслодајна Горан Лазов, додека вториот автомобил ,,опел ...

Најмногу крадачки меѓу затвореничките

Вест - 20.02.2017

Бројот на жените затворенички во државава од година во година се зголемува. Според последните информации моментно во затворот "Идризово" има 89 затворенички, а лани пак, имало 97 жени. Најмногу жени во затворот, според казнената евиденција, имало во ...

Струмицанец преземал електронски материјали за детска порнографија...

Н.Македонија - 20.02.2017

Струмицанец преземал електронски материјали за детска порнографија Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против К.Т. (44) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...

Претрес во домот на струмичанец, еве што најде полицијата

Сител

Струмичанец заработи кривична пријава за дистрибуција на детска порнографија

Слободен Печат

Струмичанец произведувал детска порнографија

Република

Курир МКД Нетпрес Press24 Локално Точка

10 поврзани вести »

Со сведоци на одбраната продолжува судењето за „Диво насеље“

Бриф - 20.02.2017

Продолжува судењето за случајот „Диво насеље“ за кумановските настани што се случија во мај 2015 година. Ова и претходното рочиште по подолг период се отворени за јавноста и денеска се очекува исказ во судницата да дадат сведоци предложени од страна ...

Утринава страшна сообраќајка кај Струмица – Има мртви

Репортер - 20.02.2017

Утринава околу 4 часот на излезот од Струмица кон Радовиш, на кружниот тек, се случи тешка сообраќајна несреќа, во која, според непотврдени информации, има и жртви, објави порталот Југоинфо .

Девојка се обиде да се самоубие во Кисела Вода

Бриф - 20.02.2017

Дваесет годишна девојка денес околу пладне се обиде да си го одземе животот во скопската населба Кисела Вода, дознава Курир.Девојката сакала да скокне од седмиот кат од зграда на улицата “Народни херои”, но била спречена од полициски екипи кои ...