TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Времето денеска: облачно и студено

Р.С.Европа - тукушто објавено

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

Врнежите продолжуваат и денеска

Кумановски м.

УХМР предупредува: Доаѓа голем студ и снег

Sky

Вонредна временска на УХМР, еве што не очекува

Република

Мета Локално МКД +инфо ТВ21 Тера Алсат-М Република

53 поврзани вести »

Денеска пак ќе се мачат да почнат судењата против Груевски И Заев

Сакам да кажам - пред: 2 часа

По речиси година и пол одложување од страна на судијката Татјана Михајлова на почетокот на судскиот процес „Шамари и насилства во Центар“, каде првообвинет е експремиерот Никола Груевски, денеска се очекува ова судење конечно да почне.

На премиерот Заев утре ќе му се суди за случајот „Поткуп“

Фокус

Заев и Груевски утре во исто време на суд, едниот за „Поткуп“, другиот за „Шамарите“

Либертас

Продолжува судењето за случајот “Поткуп”

Алсат-М

Алсат-М А1 On Фокус ТВ21 Макфакс А1 On Фактор Press24

25 поврзани вести »

Утре вадење на потонатиот брод од кој се излеа нафта во Охридско езеро

Нова ТВ - пред: 12 часа

За да се спречи понатамошно излевањет на нафта во охридското езеро, бродот „Мис Стоун“ утре ќе се вади од езерото. Покрај претставниците на локалната самоуправа, на терен излезе и надлежниот државен инспектор за животна средина од Охрид и капетанот ...

Бродот „Мис Стон“ утре ќе биде изваден од Студенчишкиот канал

Алсат-М

Надлежните органи на општина Охрид на терен, утре ќе се вади бродот „Мис Стон“

МКД

Излеана нафта од потонат брод во Охрид

24 Вести

Алсат-М МКД Либертас Р.С.Европа Сител 24 Вести Мета Newsroom

56 поврзани вести »

Полицијата најде танчерки од Србија и Црна Гора во барови во Тетово

ТВ21 - пред: 12 часа

Гостите на еден угостителски објект во Тетово останаа незадоволени до крај откако полицијата им ја расипа забавата. Во ненајавена акција на МВР и УЈП, во еден ноќен бар затекнаа танчарки кои беа ангажирани на неколку сепареа да ги забавуваат гостите.

Акција на МВР и УЈП во полошкиот и пелагонискиот регион

24 Вести

Ноќна акција на МВР низ кафулињата во Битола и Прилеп

Телма

Видео на МВР од вчерашната акција во Тетово

МКД

Фокус Алсат-М МКД А1 On Фокус 24 Вести Фактор Newsroom

62 поврзани вести »

Мартин Јанушев имал пиштол кога бил убиен од Ф.С.

МКД - пред: 10 часа

Пиштолот што бил најден на местото на убиството на фудбалерот Мартин Јанушев (28) на 3 ноември во скопската населба Аеродром, бил на татко му, а не на убиецот, покажала полициската истрага за овој случај.

Осомничениот за убиството на фудбалерот Јанушев го нема на листата за потраги на МВР

еМагазин

КОД: Мартин Јанушев имал пиштол кога бил убиен

Фокус

Дали убиецот на младиот фудбалер е надвор од државата?

Фактор

Локално Либертас Курир Вечер iPortal

9 поврзани вести »

Диневски од „Идризово“ однесен на лекување

Либертас - пред: 10 часа

Александар Диневски, кој во петокот со полициска придружба беше однесен во затворот „Идризово“, бидејќи му преостана да издржи уште година и шест месеци од казната која ја доби како обвинет во случајот „Шпион“, денеска е хоспитализиран, објави „ ...

Болниот Диневски однесен во затвор да лежи за случајот „Шпион“, дел од јавноста бара ослободување

24 Вести

Диневски од „Идризово“ однесен на лекување

Фокус

Диневски е однесен на лекување на скопските клиники

+инфо

Локално Newsroom

6 поврзани вести »

Красимир Каракачанов: Во СДСМ има соработници со бугарските служби! (видео)

Република - пред: 8 часа

Красимир Каракачанов во емисијата „Во центар“ со Васко Ефтов, насловена :„Како се продава(ше) името на Македонија“ се осврнува на тоа дека во СДСМ има соработници со бугарските служби. -Бидејќи во Македонија е модерно да се обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ ...

Отец Пимен: “За Македонските работи”

Sky - пред: 8 часа

Грмна алармот уште во 6.30 часот иако беше недела. Стамен нагло се заврте и ја протегна залоената куса рака за да го замолчи алармот на зеленкастиот часовник што ѕвонеше од наткасната покрај неговата глава.

Хан утре во Скопје, сррдби со партиите и граѓанскиот сектор

ТВ21 - пред: 11 часа

Јоханес Хан утре ја почнува дводневната официјална посета на Македонија. Пристигнувањето во главниот град, еврокомесарот за проширување го најави пред неколку денови, односно по средбите со вицепремиерот Бујар Османи и министерот Никола Димитров во ...

Деловите шест и девет од Планот 3-6-9 пред Јоханес Хан

А1 On

Османи, Спасовски, Саљији и Манчевски ќе му реферираат на Хан за „3-6-9“

Мета

Заев и Хан утре ќе имаат работен ручек и заедничка прес-конференција

Мета

Фактор Алсат-М Локално Вечер МКД ТВ21 Алсат-М Мета

47 поврзани вести »