TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Митевски: Изградба на нова општинска зграда во Македонска Каменица

Сител - пред: 6 часа

Со Изборната програма 2017-2021 кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Македонска Каменица, Дарко Митевски, предвидува изградба на нова административна зграда согласно со потребите за современа, брза и ефикасна ...

ЛИ2017/ Митевски: Изградба на нова општинска зграда во Македонска Каменица

Вечер

Митевски: Изградба на нова општинска зграда во Македонска Каменица

А1 On

ЛИ2017/ Митевски: Изградба на нова општинска зграда во Македонска Каменица

Либертас
4 поврзани вести »

Богдановиќ: Листата на советници на СДСМ го гарантира успехот на Центар...

Н.Македонија - пред: 4 часа

Богдановиќ: Листата на советници на СДСМ го гарантира успехот на Центар Листата на советници на коалицијата предводена од СДСМ за општина Центар е гаранција дека најавените проекти од програмата на кандидатот за градоначалник Саша Богдановиќ ќе се ...

Богдановиќ: Листата на советници на СДСМ го гарантира успехот на Центар

+инфо

Богдановиќ: Ќе ги завршиме сите позитивнни проекти почнати од Жерновски

+инфо

(ВИДЕО) Богдановиќ: Ќе направиме ревизија на сите ДУП-ови затоа што Жерновски не го направи тоа

Макфакс

Курир iPortal Телевизија Нова А1 On Точка А1 On Либертас Фактор

23 поврзани вести »

Станков: Знаеме да работиме чесно, посветено, одлучно и одговорно

А1 On - пред: 6 часа

Кандидатот за градоначалник на општина Зрновци од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Блаже Станков, денеска ја престави својата изборна програма како и кандидатите за идниот општински совет со носителот на листа Душко ...

Станков: Знаеме да работиме чесно, посветено, одлучно и одговорно

Сител

ЛИ2017/ Станков: Знаеме да работиме чесно, посветено, одлучно и одговорно

Либертас
3 поврзани вести »

Чадиев: 47 улици во Велес ќе добијат нов асфалт, за граѓаните ќе обезбедиме квалитетен живот (Видео)

Република - пред: 5 часа

Кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за општина Велес, Славчо Чадиев, заедно со дел од кандидатите за советници, денес промовираа дел од проектите од инфраструктурата што ќе ги реализираат во наредниот период.

Трајковски: Уште еден мандат за уште подобрo образование во Дебрца

А1 On - пред: 6 часа

Игор Трајковски, кандидат за градоначалник на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДМПНЕ, денеска во селото Оровник одржа прес-конференција на која ги презентираше реализираните проекти во областа на образованието во текот на ...

Трајковски: Уште еден мандат за уште подобрo образование во Дебрца

Сител
2 поврзани вести »

(ФОТО) СДСМ Центар отвори промотивен штаб во Дебар Маало за промоција на проектите

iPortal - пред: 2 часа

Вчера, на првиот ден од кампањата беше отворен промотивен штаб на СДСМ во Дебар Маало, Општина Центар. “Отсега ова е ваше ново инфо-место. Повелете и запознајте се со нашите проекти за поубава Општина Центар, место каде ќе се слуша гласот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се остварува планот на Заев за чистка во администрацијата јадејќи живи луѓе

Курир - пред: 3 часа

-Се остварува планот на Заев дека кога ќе дојдат на власт ќе ги сменат сите способни кади и ќе ја партизираат администрација од чистачка до министер, јадејќи живи луѓе. Во новата администрација место се најде за таканаречените шарени платеници.

Сабота неработен ден за припадници на еврејската заедница

+инфо - пред: 10 часа

МТСП на граѓаните припадници на еврејската заедница во Република Македонија им го честита Јом Кипур. Сабота, 30 септември, Јом Кипур, првиот ден на Јом Кипур е неработен ден за граѓаните припадници на еврејската заедница во Република Македонија, ...

Четврток е неработен ден

Република

30 септември неработен за припадниците на еврејската заедница

Newsroom

Сабота неработен ден за припадниците на еврејската заедница

Макфакс

Среќа.mk Канал5 Вечер Сител Денар А1 On МКД Либертас

15 поврзани вести »

(ВИДЕО) 360˚ Бетон и барок – Скопје, град без зеленило

Либертас - пред: 8 часа

Метропола. Збор кој асоцира на Париз, Лондон, Прага… Изминативе години, многумина скопјани претпочитаат на оваа група да и’ го додадат и својот град. Уметниците го гледаат Скопје како метропола на уметноста, а ако ги прашате пак вљубениците во ...

Потпишан меморандум за соработка со „Брејк њуз“ од Ј. Кореја...

Н.Македонија - пред: 5 часа

Потпишан меморандум за соработка со „Брејк њуз“ од Ј. Кореја Првиот дневен весник на македонски јазик „Нова Македонија“ и претставниците на јужнокорејскиот интернет-весник „Брејк њуз“ вчера потпишаа меморандум за соработка.