TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Фирмата од „Тотал“ е на листата на УЈП на неплаќачи на данок

Телма - 24.03.2017

СЈО гони фирма во истрагата „Тотал“ која три години е даночен должник. На последната листа на должници која УЈП ја објави на 17-ти март, Тотал маркетинг ДООЕЛ е регистриран како должник кој не платил данок во вредност од над 1.300.000 денари односно ...

УЈП и Министерството за финансии без конкретен одговор за новите истраги на СЈО

Алсат-М

ВИДЕО: По трагата на парите – како се вршело даночното затајување во „Тотал“ и „Тифани“?

Либертас

Четири нови истраги на СЈО - „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“...

Н.Македонија

+инфо Репортер Репортер Либертас

8 поврзани вести »

Тимоние: Македонија има капацитет за излез од кризата

ТВ21 - 24.03.2017

Македонија има демократија веќе 25 години, но исто така и секојдневна култура на компромис којшто им овозможи на различните заедници да живеат заедно со векови и да го создадат она што значи денес македонска реалност.

Денеска почнува одбележувањето на Празникот на Франкофонијата

Република

ФОРУM, ИЗЛОЖБА И КОНЦЕРТ: Празник на франкофонијата во МКЦ

Телеграф

Тимоние: Македонија има капацитет за излез од кризата

Репортер

Репортер Канал 77 Press24 А1 On Стандард Нетпрес Сител Канал5

28 поврзани вести »

Вангеловски ќе бара судски реформи од новата влада

Телма - 24.03.2017

Врховниот суд до новата Влада ќе подготви пакет барања за измени на закони брифираше староновиот претседател на највиоскиот суд, на средба со новинарите. Ке иницираат измени на Законот за судовите, Законот за одмерување казни, Законот за судски ...

Јово Вангеловски ќе бара укинување на Советот за утврдување на факти

Сведок

Вангеловски: Ќе има зголемување на надоместоците на плата за судиите и администрацијата

МРТ

Вангеловски најавува дека на новата влада ќе ѝ поднесе пакет барања за реформи во судството

Мета

Нова ТВ Позитив.мк Либертас Локално Репортер

9 поврзани вести »

Продолжи судењето за убиството на малиот Алмир Алиу

Алсат-М - 24.03.2017

Судскиот вештак во денешното рочиште за случајот на Алмир рече дека обвинетиот Бобан Илиќ делото не го извршил намерно туку во афектна состојба. Но, овој извештајот го отфрлија адвокатите на семејството Алиу.

Продолжи рочиштето за убиството на 4-годишниот Алмир Алиу од Куманово

А1 On

Продолжи судењето на Бобан Илиќ за убиството на Алмир Алиу

Kumanovo News

Продолжува судењето за убиството на 4-годишниот Алмир

МРТ

Сител Фокус Press24 Телевизија Нова Телеграф

9 поврзани вести »

Генерал Горан Стојков: „Лавовите“ се против политичка и партиска манипулација“

Телма - 24.03.2017

Не стивнуваат реакциите по појавувањето на поранешната полициска единица „Лавови“ во јавноста. Вчерашното соопштение на како што велат синдиктот на „Лавови“ го осуди нивниот тогашен генерал Горан Стојков.

Демант од Синдикатот на „Лавовите“ за изјавата на Генеал Горан Стојков на ТВ Телма

Телма
2 поврзани вести »

Заматена водата за пиење во Тетово

А1 On - 24.03.2017

Поради активирање на стариот доводен цевковод за вода од Попова Шапка до градските резервоари во Тетово од вчера има заматување на водата за пиење во одредени делови од градот, информираат од Јавното комунално претпријатие Тетово.

Тетово два дена без вода...

Н.Македонија

Во некои тетовски населби нема капка вода, таму каде што ја има е заматена

Мета

Заматување на водата во Тетово поради градежни работи

Алфа

Сител Локално Курир Либертас Канал5 Репортер Телевизија Нова

11 поврзани вести »

Преполовен бројот на борците на Исламската држава

Глас на Америка - 24.03.2017

Според Стејт департментот, една од причините била засилената гранична контрола на Турција Вашингтон беше домаќин на првата конференција за борба против Исламската држава, по 2014-та година.

Гласот на народот-најважен во решавање на проблемите во Македонија

Глас на Америка

Попоски на средби во Белата куќа

Канал5

Никола Попоски на средби во Белата Куќа

Пулс24

Точка Репортер МРТ Канал5 ТВ21 Маркукуле А1 On Вечер

17 поврзани вести »

Собрани над 4 тони отпад во општина Аеродром

МКД - 24.03.2017

Општина Аеродром во соработка со Друштвото за управување со отпад „Нула отпад" од ноември 2016 година до март оваа година организираше голема екоакција за собирање електронски и електричен отпад, при што беа собрани над 4 тони опасен отпад.

Ѓубре колку сакаш, но најмногу го има во Гази Баба и Аеродром!

Вечер

Царина: Ниту еден контејнер опасен отпад од Италија не стигнал во Македонија

Нетпрес

Собрани над четири тони отпад во еко-акција во општина Аеродром

Точка

Курир Скопје инфо Репортер Канал5 Сител Република Press24 А1 On

16 поврзани вести »