TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Кандидатите за градоначлник на Охрид ќе потпишат Кодекс за фер избори

OhridNews - пред: 11 часа

Во Општинската изборна комисија, во недела, 24-ти септември, кандидатите за градоначалник на Охрид ќе потпишат Кодекс за фeр и демократски избори. Како што е познато во трката за градоначалник на Охрид, која официјално започнува на 25-ти септември, ...

Кандидатите утре ќе потпишат Кодекс за фер и демократски избори

Р.С.Европа

Кандидатите за градоначалници утре ќе потпишат Кодекс за фер и демократски избори

Алсат-М

Кандидатите за градоначалници утре ќе го потпишат Кодексот за фер избори

Макфакс

Фокус Република Сител А1 On ТВ21 +инфо Вечер Телевизија Нова

29 поврзани вести »

Заев во ОН – Решени сме да го надминеме спорот за името

ТВ21 - пред: 15 часа

Главната цел на новата македонска влада е решавање на три деценискиот спор за уставното име на Македонија. Премиерот Зоран Заев во своето обраќање на генералното собрание на Обединетите нации, истакна дека мора да се искористи моментумот и да се ...

Коѕијас: Македонија е подготвена да преземе мерки за справување со иредентизмот

Алфа

Маркетинг, стартна позиција или реалност: Атина ги враќа тврдите позиции во игра

Локално

Коѕиас оценил дека преку „пакет-преговори“ може да се реши спорот за името

Мета

Канал5 Фактор Локално Н.Македонија Фокус Sky Press24 Либертас

21 поврзани вести »

Ден на граѓанските организации

Телма - пред: 14 часа

Низ богата и разнолика програма во рамките на Националниот форум ГРАЃАНИТЕ ЗА ПРОМЕНИ во Градскиот парк се одбележубва Денот на граѓанските организации . Со овој настан МЦМС И Цивика мобилитас се прдружуваат и на кампањата „Заедно зборуваме“ на ...

Ден на граѓанските организации во Градскиот парк

Сакам да кажам

Национален форум „Граѓаните за промени – Ден на граѓанските организации“

Канал 77

Национален форум „Граѓаните за промени – Ден на граѓанските организации“

Сител

Вечер А1 On Канал5

7 поврзани вести »

Преку фирмата на Крпач набавено „Жолтото комбе“ на УБК

Телма - пред: 14 часа

Застреланиот Коста Крпач како управител на фирмата Финзи набавил возило за мобилно прислушување за потребите на Управата за безбедност и контраразузнавање. Набавката е дел од обвинението на СЈО за истрагата Трезор во кое обвинети се Сашо Мијалков, ...

Фирмата на Крпач го набавил жолтото комбе на УБК

Фокус

Преку фирмата на Крпач набавено „Жолтото комбе“ на УБК

Локално

„Жолтото комбе“ со кое се прислушувало, навистина постои, но го набавило УБК

Фокус

Либертас Слободен Печат Либертас Позитив.мк 10без10 iPortal 10без10 Либертас

14 поврзани вести »

Намлениот број првачиња покажува дека истокот се празни

Телма - пред: 14 часа

Во штипските основни училишта 20 првачиња учебната година ќе ја почнат по први октомври. Наместо во училишните клупи, тие се заедно со своите родители на сезонска работа по македонските ниви.

Гроздоберот го одложи стартот на учебната година за дваесетина првачиња од Штип

Алфа
2 поврзани вести »

Сведоштво за полициската местенка на СДСМ и Спасовски: „Ни вперија пиштоли во лице и се заканија дека треба да не ...

Курир - пред: 11 часа

При зилегувањето од возилото, во секој од нас беше вперен пиштол и ни беше наредено да излеземе и да кренеме раце. Ние излеговме и се построивме, во тој момент се уште не знаев дека луѓето се полицајци.

Граѓани сведочат за инцидентот со полицијата

Канал5
2 поврзани вести »

Жителите на Дебрца се противат на изградба на регионална депонија

Алфа - пред: 16 часа

Дебрчани на протест против изградба на регионала депонија во општина Дебрца. Со транспаренти во рака, порачаа дека ова е земја на земјоделците и оти нивното здравје не е на продажба. Дебрчани на протест против изградба на регионала депонија во ...

Видео: Жителите на Дебрца уште еднаш кажаа НЕ за регионална депонија во Годивје

OhridNews

Протест во Дебарца против изградба на депонија

Канал5

Струшката депонија останува горлив проблем

Алфа

Сител

5 поврзани вести »

Мигранти и Марсовци

Либертас - пред: 15 часа

Одлуката на Инспекторатот за локална самоуправа да не се дозволи одржувањето на референдуми во 12 општини, за забрана на доселувањето мигранти во нив, со образложение дека тие општини во општинските буџети и немаат пари за такво нешто,ќе дојде на ...

Државниот инспекторат не си ги познава надлежностите и носи одлуки по нарачка на Заев

Курир

Во Охрид нема да се спроведе изгласаниот референдум за бегалците

Спектра ТВ

Мигранти и Марсовци

Локално

Република 24 Вести А1 On Алфа Сакам да кажам Н.Македонија Newsroom Мета

53 поврзани вести »

Тетово, студентите живеат во ужасни услови

Алсат-М - пред: 17 часа

Нечистотијата, кражбите и несигурноста се секојдневие во студентската населба во Тетово. Алсат-М неколку пати информираше за ова ситуација, но за состојбата очигледно никој нема слух. Студентите се плашат за нивната судбина.

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо подобар стандард, студентите добија оброк помалку

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо подобар живот, студентите добија оброк помалку во студентските домови

А1 On

Автентичен студентски активизам на Правниот факултет при УКЛО

Факултети

Република Телевизија Нова Курир Пулс24 Курир Макфакс Курир Точка

13 поврзани вести »