TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Хичкок во македонска верзија

Слободен Печат - пред: 2 часа

А обвинителството, нели може да почне истрага по допрен глас? МВР, дали гинекологот бил сам во сето ова?Што се правело со јајце-клетките, со ембрионите? Кои деца чии се, каде се? Да му смрзне на човек крвта во вените! Цела недела државата ја тресе ...

Дефектот „Дамчевски“ како реквием на етиката

Фокус

Оштетени лица ќе сведочат против гинекологот, ФЗОМ и ОЈО не реагираат

Нова ТВ

Ново сведоштво – Дали се на повидок и поинакви можни злоупотреби од страна на „гинекологот“?

Либертас

Либертас Репортер Репортер +инфо 10без10 Слободен Печат

10 поврзани вести »

МТСП: Имаме средства за исплаќање на парична помош

Макфакс - пред: 6 часа

Министерствтото за труд и социјална политика реагираше на изјавите на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР), која меѓудругото денеска најави протести доколку не се исплати социјална помош.

ПЦЕР најавува протести

24 Вести

Ибрахими: Редовно се исплаќа социјалната помош

Телевизија Нова

ПЦЕР: Празна е касата на МТСП

+инфо

Курир Курир Бриф +инфо Фактор А1 On Позитив.мк Република

19 поврзани вести »

Ќе кампуваме пред Собрание до исполнување на барањата, Без разлика кој ќе формира Влада, велат Родителите на децата со ...

Сакам да кажам - пред: 3 часа

Лицата со посебни потреби и нивните родители секој 20-ти во месецот ќе креваат камп пред Собрание и ќе кампуваат по три дена, и по формирање на Владата. Тие најавуваат дека нема да отстапат од нивните барања за измена на повеќе закони и подзаконски ...

Случај “Дива Населба”, сведочеа Османи и Љатифи

Алсат-М - пред: 5 часа

Судењето за кумановскиот случај продолжи со сведочењето на обвинетите Фазли Османи и Рагми Љатифи, додека другиот обвинет Мусадик Пајазити не можеше да сведочи поради тоа што боледува од дијабет.

Се бара новиот клинички центар да почека подобри времиња за изградба

Телма - пред: 6 часа

Да се стопира проектот за изградба на нов клинички центар. Овој милионски потег треба да ја почека новата влада, советува поранешниот прв човек во здравството Имер Селмани. Според него, изградбата на кампусот во овој момент не е ниту политички, ниту ...

Одржани мултилатерални консултации меѓу НАТО и Македонија во Брисел

Алсат-М - пред: 9 часа

Во седиштето на НАТО во Брисел, денеска се одржаа мултилатералните консултации „Процес за планирање и преглед“ (ПАРП) меѓу Република Македонија и Алијансата, на кој учествуваа македонскиот заменик-министер за одбрана Беким Максути, државниот ...

Мултилатерални консултации Македонија- НАТО во Брисел

МРТ

Одржани мултилатерални консултации меѓу НАТО и Македонија во Брисел

Алфа

Одржани мултилатерални консултации меѓу НАТО и Македонија во Брисел

Press24

Канал5 Сител А1 On Курир +инфо Нетпрес Точка

11 поврзани вести »

Димитров: Меѓународната заедница ќе го поддржи новото парламентарно мнозинство

Алсат-М - пред: 2 часа

Поранешниот амбасадор и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Димитров во интервју за емисијата “200“ која се емитува на Алсат М, вели дека меѓународната заедница ќе ја подржи секоја одлука на новото парламентарно мнозинство, па дури таа да е ...

Над 100 вреќи ѓубре собрани на Китино Кале...

Н.Македонија - пред: 2 часа

Над 100 вреќи ѓубре собрани на Китино Кале Втора година по ред неформалната група „ВредиТ да си од Кичево“, спроведе еко акција за чистење на Китино Кале. Иницијативата е дел од кампањата „Мрдни со прст” која има за цел подигнување на јавната свест ...

Одржана 36–та редовна седница на Регионалниот штаб на РЦУК-Кичево...

Н.Македонија - пред: 3 часа

Одржана 36–та редовна седница на Регионалниот штаб на РЦУК-Кичево Денес во салата на Советот на Општина Кичево, се одржа 36-та редовна седница на Регионалниот штаб на Регионалниот центар за управување со кризи од Кичево.

Инвестиција од 700.000 евра за против пожарната единица во Прилеп

Press24

700.000 евра инвестиции во ТППЕ Прилеп (ФОТО+Видео)

Курир

ФОТО+Видео:700.000 евра инвестиции во ТППЕ Прилеп

Пулс24

Вечер Шеталиште

6 поврзани вести »