TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Одложено рочиштето за „Сопот“, главниот сведок имал лична карта со истечен рок

Алсат-М - пред: 12 часа

Судското рочиште за случајот Сопот е прекинат о бидејќи сведокот Рамадан Бајрами имал лична карта со истечен рок. Како резултат на тоа, судијата на случајот Дијана Груевска Илијевска потврдила дека не може да го идентификува.

Досие Сопот - Клучниот сведок сведочел под присила?

Р.С.Европа

Одложено судењето за „Сопот“ - сведокот приложи неважечка лична карта

24 Вести

Рочиштето за „Сопот“ одложено – сведокот немал важечка лична карта

Мета

Стандард еМагазин Фокус Нова ТВ А1 On Макфакс Либертас Нова ТВ

34 поврзани вести »

Слободен печат: Скандалозно – 120 новинари секој ден пиарчат за Владата!

Либертас - пред: 10 часа

Во утрешниот број на Слободен печат ќе читате: 1. Скандалозно:„Макфакс“ ги открива размерите на владината пи-ар машинерија – 120 новинари секој ден пиарчат за Владата! 2. Колкави казни за „Тврдина“ – Сашо Мијалков може да робија до 12 години 3.

Инфо-средба на Регионалната комора-Кичево и стопанствениците од регионот...

Н.Македонија - пред: 9 часа

Инфо-средба на Регионалната комора-Кичево и стопанствениците од регионот Регионалната комора со седиште во Кичево, работодавачите кои гравитираат во овој регион, Агенцијата за вработување-Кичево и УНДП организираа инфо средба „Шанса за сите“, за ...

Јавна расправа за дискриминацијата на Ромите на граничните премини во собраниската Комисија за заштита на слободите и ...

Академик - пред: 10 часа

На 28 овој месец, Постојаната анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓанинот ќе одржи јавна расправа на тема: „Прашањето на ограничување на правото на слободно движење и дискриминацијата на граничните премини кон граѓаните од ...

Министерството за здравство се уште анализира колку лекари учествуваат во повеќе комисии за што земаат пари

Сител - пред: 10 часа

Министерството за здравство се уште прави ревизија и испитува колку комисии има под нивна капа, колку членови има и дали се потребни или не, откако Сител објави дека вработени од ова министерство членуваат и во 10 комисии во исто време.

(Видеодебата) Селмани: Да направиме закон колку лаги кажува Владата?

Макфакс - пред: 10 часа

Треба ли да направиме закон за Владата и опозицијата колку лаги кажуваат, по примерот на нивниот предлог да се озакони новинарската етика и да се казнуваат медиумите кои нема да ги почитуваат стандардите, вели претседателот на ЗНМ, Насер Селмани, во ...

Стоп за медиумската дискриминација

24 Вести

Владата изненадена од обвинувањата за обид за контрола на медиумите

Нова ТВ

Владата е изненадена од Насер Селмани, тој чека конкретни чекори, а не само ветувања

Мета

Канал5 Макфакс МРТ Алфа Мета Курир Вечер А1 On

49 поврзани вести »

Министерот Тевдовски доби трета ќерка

Локално - пред: 12 часа

Министерот за финансии Драган Тевдовски доби ќерка. Третата ќерка го заокружува среќниот семеен круг на Анита и Драган, кои ги имаат Ема и Каја, објави Женски магазин. Тевдовски пред да стане министер, предаваше квантитативни методи во финансии и ...

Министерот Тевдовски по третпат стана татко

Бриф

Тевдовски доби трета ќерка

+инфо

Министерот за финансии доби трета ќерка

Репортер

Вечер Фактор Мама365 Таратур

8 поврзани вести »

На ексминистерот Миле Јанакиески ќе му се суди за случајот „Топлик“

Кајгана - пред: 15 часа

Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Топлик“ на специјалното јавно обвинителство, во кој првообвинет е ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Предметот се однесува на продажбата на градежна парцела за изградба на ...

Прифатено обвинението за случајот „Топлик”

МРТ

Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Топлик“

24 Вести

На ексминистерот Миле Јанакиески ќе му се суди за случајот „Топлик“

Макфакс

Н.Македонија Фактор Мета Стандард Точка Бриф Вечер МКД

30 поврзани вести »

Колку е рокот на траење на водата во шишињата?

Exclusive.mk - пред: 6 часа

Иако на шишињата со вода стои одреден рок на траење, во суштина се додека шишето не е отворено водата е добра за пиење. Но затоа, откако ќе се отвори шишето водата треба да се испие за неколку дена.