TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Голубовски: Образложението на претседателот за недавањето на мандатот е апсолутно логично

Телевизија Нова - пред: 11 часа

Она што претседателот на државата како чувар на уставниот поредок го искористи да не го даде мандатот со образложение кое апсолутно е логично и треба да се прифати, не беше доволно да сега постапуваме како да имаме обична криза и како да еден ...

Македонските студенти по право постигнаа значаен успех на натпреварот на симулирани судења пред Европскиот суд за ...

Академик - пред: 20 часа

Тимот од Правниот факултет „Јустинијан Први“ постигна голем успех на 11. Регионален натпревар на симулирани судења (Moot Court) пред Европскиот суд за човекови права. Постигнатиот успех е доказ за компетитивноста на македонските студенти по право, ...

Македонски студенти се пласираа во полуфиналето на натпреварот за симулирани судења пред Европскиот суд за човекови права

Локално
2 поврзани вести »

Светиниколчани со јасни пораки: Стоп за антиуставни платформи

Курир - пред: 12 часа

Граѓанската иницијатива “За Заедничка Македонија” денес повторно одржа мирен марш во Свети Николе. Маршот беше масовен, достоинствен и со јасни пораки. Светиниколчани остануваат на својот став дека ќе ја бранат унитарноста и сувереноста на ...

Светиниколчани порачаа: Стоп за антиуставни платформи

Република

Протест во Свети Николе: „СТОП“ за антиуставни платформи, „СТОП“ за бинационалност и двојазичност

Курир

Протест во Свети Николе: „СТОП“ за антиуставни платформи, „СТОП“ за бинационалност и двојазичност

Press24

Република

5 поврзани вести »

Охрабрување до младите: Приклучете се во проектот „Ослободи ја идејата“

Таратур - пред: 18 часа

Искуствата ве менуваат, ве прават посилни и повешти. Зошто утре, а не денес? Не губете повеќе ниту еден ден. Младите можат со поддршка на Амбасадата на САД во Република Македонија, по трет пат ги повикува сите млади од Македонија да поттикнат ...

Натпревар на креативни младински идеи „Ослободи ја идејата“

Репортер

Натпревар на креативни младински идеи „Ослободи ја идејата“

Канал5

Натпревар на креативни младински идеи „Ослободи ја идејата“

А1 On

Телеграф Локално Радио МОФ Скопје инфо

8 поврзани вести »

Комплетната заштита на укажувачите е предизвик и за повеќето правни системи во Европа

Академик - пред: 17 часа

Пред 6 години во Велика Британија, вработен бил малтретиран на работното место бидејќи бил укажувач. Анонимната личност, уште на почетокот од своето работење во приватната фирма, забележала неправилности во врска со финансиското работење на фирмата, ...

Универзитетот Гоце Делчев од Штип одбележа јубилеј од 10 Години

Канал5 - пред: 19 часа

Со промоција на доктори на науки од повеќе научни области, промоција на каталогот на електронски и печатени изданија, краток документарен филм за работата на Универзитетот, денеска започнаа свечените активности по повод десет години од постоењето и ...

Штипскиот универзитет „Гоце Делчев“ одбележува 10 години постоење

Курир

Штипскиот универзитет „Гоце Делчев“ одбележува 10 години постоење

Сител

Штипскиот универзитет „Гоце Делчев“ одбележува 10 години постоење

А1 On

Вистина.мк Локално Република Репортер

8 поврзани вести »

Бојаровски: Протестирањето е демократско право кое мора да има институционална разрешница

Телевизија Нова - пред: 11 часа

Враќањето на избраните пратеници во Парламентот и продолжувањето на конститутивната седница, избирањето на Илија Димовски за претседател на Комисијата за избори и именување, ми дава за право да кажам дека конечно настапи еден момент во кој целото ...

Утре рочиште за прегазувањето на Алмир Алиу

Алсат-М - пред: 18 часа

Утре се очекува да продолжи судското рочиште за случајот со Алмир Алиу кое беше прекинато бидејќи не беше направено невропсихијатриско вештачење врз обвинетиот Бобан Илиќ. Семејниот адвокат, Асмир Алиспахиќ, вели дека во лекарскиот извештај е ...

Струмица ја спроведува акцијата „За чиста струмичка пролет“

А1 On - пред: 17 часа

Од 21 март до 23 април јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ и општина Струмица ја спроведуваат традиционалната акција за генерално чистење на градот и населените места, која годинава се спроведува под мотото „За чиста струмичка ...

Струмица ја спроведува акцијата „За чиста струмичка пролет“

Репортер

Струмица ја спроведува акцијата „За чиста струмичка пролет“

Сител
3 поврзани вести »