TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Македонија, БИХ и Црна Гора ќе бараат авиокомпанија за линија Сараево-Подгорица-Скопје

24 Вести - пред: 17 часа

Премиерот Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, се сретна со претседавачот со советот на министри на БИХ, Денис Звиздиќ. На прес конференцијата, беше соопштено дека заедно ќе испратат писмо до сите авиокомпании, ...

Ќе се бара авиокомпанија за реализација на авиолинија Сараево-Подгорица-Скопје

Макфакс

Заев ја продолжува посетата на БиХ

Канал5

Се бара авиокомпанија за реализација на линијата Сараево-Подгорица-Скопје

Newsroom

Макфакс Канал5 Вечер А1 On Канал5 Слободен Печат Вечер Либертас

34 поврзани вести »

„Само вистина“ - Груби: Владата е стабилна и без учеството на Села ВИДЕО

+инфо - пред: 17 часа

Според Груби, изборите беа очигледен знак дека Албанците и Македонците се посплотени од кога било. Владата е стабилна и без учеството на Села. ДУИ, пак, сега е далеку позначајна отколку во времето на ВМРО-ДПМНЕ, кога со 63 пратеници не им требавме.

Груби: Од Алијанса на Албанците не зависи ништо - пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржат реформските процеси

Канал5

Груби: Има простор пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да преминат во парламентарното мнозинство

Фокус

Груби во посета на Европскиот парламент во Брисел

Макфакс

МКД Фактор Орбис iPortal Вечер Локално Поглед Точка

13 поврзани вести »

Алијанса за Албанците и БЕСА: Поради Спасовски го изгубивме мнозинството во Гостивар

+инфо - пред: 21 часа

До вчера имавме обезбедено мнозинство од над 16 советници за конституирање на Советот на Општина Гостивар, велат партиите. Советничката група на коалицијата Алијансата за Албанците, Беса и ДНЕТ по напуштањето на денешната конститутивна седница на ...

Алијанса за Албанците и БЕСА обвинуваат дека Спасовски вмешал прсти за да го изгубат мнозинството во Советот на Гостивар

Фокус

Советниците на Алијанса за Албанците и Беса од Гостивар: Со закани и уцените предомислени советниците од помалите партии

А1 On

Алијансата за Албанците и БЕСА: Спасовски ги натера советниците во Гостивар да преминат на страна на губитниците

Фактор

Н.Македонија Тера Н.Македонија Сител Сакам да кажам Либертас Орбис Канал 77

26 поврзани вести »

Генералниот секретар на Собранието ќе добие пет заменици?!

Телма - пред: 21 часа

Генералниот секретар во Собранието наскоро ќе добие пет заменици. Пратениците ја завршија расправата за ова прашање, а ќе гласаат идната недела, затоа што денеска немаше кворум. Опозицијата се спротивстави, затоа што е вистинска реткост на столчето ...

Пет заменици ќе има Цветанка Иванова во Собранието – опозицијата негодува

24 Вести

Собраниската сала празна, опозицијата обвинува за генерирање нови трошоци

Сител

За заменици на генералниот секретар на Собранието ќе се гласа на 24-ти ноември

МРТ

Макфакс МРТ Слободен Печат Н.Македонија Орбис +инфо +инфо Точка

29 поврзани вести »

Шок во Хрватска, студентка на предавање ,,шмрка“ дрога (видео)

AKO - пред: 15 часа

Скандалозно видео коешто се појави на социјалните мрежи, ја вознемири хрватската јавност и го крена алармот на образовните институции. На видеото се гледа како студентка на приватниот Универзитет во Загреб, ВЕРН, на предавање скриена зад својата ...

Посакувам поинаков свет за студентите

CivilMedia

Меѓународен ден на студентите: три години од масовните студентски протести

Макфакс

Консултации за ново студентско организирање во Скопје

Радио МОФ

Сител Радио МОФ Сител Факултети А1 On CivilMedia Маркукуле Вечер

16 поврзани вести »

Светски ден на предвремено родени деца

24 Вести - пред: 20 часа

Свечена академија ќе се одржи денеска по повод 70-годишнината од формирањето на скопската клиника за гинекологија и акушерство и по повод 17-ти ноември – светскиот ден на предвремено родените деца.

Ден на предвремено родените - Битка која започнува со излегувањето од родилната сала

Сител

Светски ден на предвремено родените бебиња

Тера

Се зголемува бројот на предвремено родени деца

МРТ

+инфо Канал5 Локално А1 On А1 On Н.Македонија Сител Локално

14 поврзани вести »

Скапата играчка на МВР проработе откако ги преспа „Диво Насеље“ и „Крвавиот четврток“

Телма - пред: 23 часа

Вреди 20 милиони евра, а во најбитните моменти за полициските активности не функционираше. Станува збор за тетра системот, дигитален систем за врски меѓу полицијата, итната помош и противпожарната служба, единствен за целата држава, кој ги снима ...

„Тетра системот“ за комуникација меѓу полицијата вратен во функција

Алсат-М

ЕУ е оптимист за напредокот на РМ

Телма

Евроамбасадорот Самуел Жбогар негира дека ЕУ врши притисок за промена на името

Алфа

Р.С.Европа 24 Вести Канал5 Канал5 Сител А1 On Нова ТВ Н.Македонија

27 поврзани вести »

Поставени нови директори на ,,ЈСП”, „Водовод и канализација“ и „Улици и патишта“

iPortal - пред: 17 часа

Нови директори се поставија на јавните претпријатија „ЈСП“,„Водовод и канализација“ и „Улици и патишта“ кои се под надлежност на Град Скопје. Со одлука на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, нов директор на „ЈСП – Скопје“ е Кристијан Чушков, ...

Водовод, ЈСП и Улици и патишта добија нови директори

24 Вести

Разрешени тројца директори на јавни претпријатија под Град Скопје и поставени нови

Фокус

Весковски е новиот директор на „Водовод“, назначени се и на ЈСП и „Улици и патишта“

Макфакс

Сакам да кажам Либертас Фактор еМагазин Република Вечер Нетпрес Стандард

31 поврзани вести »

СЈО задоволно од измените на Законот за заштита на сведоци

ТВ21 - пред: 21 часа

Измените на Законот за заштита на сведоци одговараат на потребите на Специјалното обвинителство. Ова значи дека СЈО ќе одлучува кое лице ќе биде заштитен сведок, односно ќе биде вклучено во правник и за него ќе знаат одреден број луѓе бидејќи според ...

Заштита на сведоците, Јанева очекува олеснета работа

Алсат-М

Јанева: има предистражни постапки и за функционери од сегашната власт

Канал5

Промена на идентитет како промена на чорапи

Маркукуле

еМагазин Телма Фокус 24 Вести МРТ Сител Мета Мета

28 поврзани вести »