TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Почна судењето против Панов

Слободен Печат - пред: 3 часа

Во Ос­но­вен суд Ка­ва­дар­ци вче­ра поч­на су­де­ње­то про­тив ка­ва­да­реч­ки­от гра­до­на­чал­ник Алек­сан­дар Па­нов, об­ви­нет за пот­куп при из­бо­ри и гла­сање. Ка­ва­дарча­не­цот Са­ли Ме­ме­дов, кој се по­ја­ви ка­ко све­док, во из­ја­ва за ...

Градоначалникот Панов демантира дека поткупувал за избори, сведоците го тврдат спротивното, пресуда в петок

МКД

Судско рочиште за изборен поткуп

24 Вести

Судско рочиште против кавадаречкиот градоначалник за поткуп

ТВ21

Сакам да кажам Р.С.Европа Канал 77 А1 On 10без10 Либертас Макфакс Точка

13 поврзани вести »

Павлоски: ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше дека тоталната партизација која Спасовски ја спроведува ќе створи хаос во МВР

Курир - пред: 7 часа

Колку деца треба да бидат повредени од полицијата под раководство на Оливер Спасовски за тој да сфати дека не е дораснат на одговорноста и позицијата што му е доверена. Во колку момчиња полицијата треба да пука за Оливер Спасовски да се свести дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски е до гуша виновен за обидот на полицијата под негово раководство да убие две млади момчиња

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: МВР наместо институција која ја гарантира безбедноста, стана институција во која владее безредие

А1 On

Павлоски: Спасовски мора да си поднесе оставка, колку мртви и повредени треба да има за да сфати дека не е компетентен за функцијата?

Курир

А1 On Макфакс Република Фактор Нетпрес Макфакс А1 On Телевизија Нова

12 поврзани вести »

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе сече чемпрес на улицата „Македонија“

А1 On - пред: 5 часа

Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ утре ќе сечат едно суво дрво од видот чемпрес на улицата „Македонија“, кај Спомен-куќата на Мајка Тереза. Дрвото ќе го сечат вработените од секторот ...

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе сече чемпрес на улицата „Македонија“

Скопје24

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе сече чемпрес на улицата „Македонија“

Либертас
3 поврзани вести »

Водостојот на Дрим преполовен

Канал5 - пред: 7 часа

Двојно пониски од просекот за август се нивоата на реките Вардар кај Скопје, Зајчев рид, на Црн Дрим кај Ложани, на Крива река кај Крива Паланка, на Сатеска кај Ботун и на Црна кај Новаци, покажува денешната хидролошка состојба.

Водостојот на Дрим преполовен

Press24

Двојно пониско нивото на Вардар во Скопје и Јегуновце

Канал5

Водостојот на Дрим преполовен...

Н.Македонија

Press24 Сител Скопје24 Курир Сител А1 On А1 On Либертас

25 поврзани вести »

Делови од Гази Баба, Кисела Вода и Сарај утре без струја

Република - пред: 3 часа

Дел од корисниците од скопската населба Керамидница утре од 7:55 до 15 часот ќе бидат без електрична енергија. Во периодот од 8:30 до 11 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Марко Орешковиќ“ во општина Кисела Вода, а од 10 до 15 ...

Делови од Гази Баба, Кисела Вода и Сарај утре без струја

Телевизија Нова

Делови од Центар, Аеродром, Кисела Вода и Шуто Оризари утре без струја

Exclusive.mk

Делови од Гази Баба, Кисела Вода и Сарај утре без струја

А1 On

Сител

5 поврзани вести »

Адеми на средби со граѓани кои живеат и работат во странство

А1 On - пред: 7 часа

Министерот за дијаспора Едмонд Адеми, денеска и утре во повеќе места низ Македонија ќе одржи средби со граѓаните кои живеат и работат во странство. Целта на овие средби, информираат од Кабинетот на Адеми, е подобрување на комуникацијата помеѓу ...

Министерот за дијаспора на средби со дијаспората

Телевизија Нова

Адеми: Следната година се планира одржување на Самит на министри за дијаспората

Макфакс

Адеми на средби со граѓани кои живеат и работат во странство

Сител

Сител Н.Македонија Локално Либертас Макфакс Точка ТВ21

11 поврзани вести »

Денеска е Свети седум отроци во Ефес.

Press24 - пред: 9 часа

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 4 август. Денеска е Свети седум отроци во Ефес. Овие седум момчиња христијани, бегајќи од гонењето на царот Декиј (249-251), се засолнија во една пештера близу Ефес.

Денеска е Свети седум отроци во Ефес

Сител

Денеска е Свети седум отроци во Ефес

Шеталиште
3 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ го почна походот за локалните со 5 потврдени кандидати

Фактор - пред: 11 часа

ВМРО-ДПМНЕ ги соопшти првите пет потврдени кандидати кои ќе бараат градоначалнички мандати. Хирургот Марјан Бајрактаров ќе се обиде да дојде на чело на Струмица каде со години владееше актуелниот премиер Зоран Заев, во Велес повторно ќе се кандидира ...

Мицкоски на состанок со ОК на ВМРО-ДПМНЕ- Кисела Вода

Курир

Зоран Ѓорѓиевски официјално кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово

Кумановски м.

ВМРО-ДПМНЕ ги предложи првите пет кандидати за градоначалници (ВИДЕО)

Стандард

Алфа 10без10 Алсат-М Р.С.Европа Фокус Република Курир Канал5

44 поврзани вести »