TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Конференција за насилниот екстремизам на Балканот

Глас на Америка - пред: 20 часа

На конференцијата ќе присуствува и амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли Скопје - „Насилниот екстремизам во Западнiot Балкан - надворешни влијанија и локални двигатели“ е темата на конференцијата која денеска ќе се одржи во Скопје.

Се уште затворен патот над Битола

Тера - пред: 20 часа

Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Битола – Ресен, преку обиколница Битола е во прекин поради свлечиште кое е расчистено, но од превентивни причини сообраќајот сеуште се пренасочува преку градот ...

Поради минирање прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

МКД

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ КАЈ БИТОЛА: Возете внимателно по влажни коловози

Телеграф

Поради минирање прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Тера

Курир Шеталиште Press24 +инфо А1 On Канал5 Н.Македонија Либертас

28 поврзани вести »

УНИЦЕФ ги повикува општините да аплицираат за отворање Центри за ран детски развој

Шеталиште - пред: 18 часа

Канцеларијата на УНИЦЕФ објавуви оглас на кој апелира до сите општини за поднесување апликации за отворање Центри за ран детски развој. Општините кои се заинтересирани да аплицираат за поддршка од УНИЦЕФ за отворање Центар за ран детски развој треба ...

Јасминка Ангелова за насилството над жените: Ќе ве тепаат, дискриминираат, и на крај ќе плаќате судски такси!

Фокус - пред: 20 часа

Јасминка Ангелова, поранешна инспекторка во МВР и сопруга на генерал Стојанче Ангеловски, смета дека во земјава се потребни итни реформи за да спречат случаите со насилство над жената. По последниот мониторинг на спроведување на законот за ...

Два острова се формираа на вливот на Сатеска поради намаленото ниво на охридско езеро

Сакам да кажам - пред: 19 часа

На местото кадешто во Охридското езеро се влива реката Сатеска се создадоа две островчиња. Овие земјени наноси се појавија по наглото намалување на нивото на на езерото, но и од отпадот што се собира на овој дел од струшкиот брег.

УХМР: Се зголемува нивото на Охридското Езеро

Репортер

УХМР: Се зголемува нивото на Охридското Езеро

Сител

УХМР: Се зголемува нивото на Охридското Езеро

А1 On

Курир Нетпрес Press24 Алфа Република ТВ21 Либертас МРТ

27 поврзани вести »

Граѓаните песимисти за економијата, во фокус годинава излезот од политичката криза...

Н.Македонија - пред: 19 часа

Прашани за зголемувањето на возрасниот праг за пензионирање со цел намалување на растот на персоналните даноци, мнозинството граѓани или 78,1 проценти од испитаниците не се согласуваат дека треба да има зголемување Агенцијата за истажување на ...

Анкета: Песимизам за економијата, народот ги чека изборите и судењата

Мета

Анкета: Песимизам за економијата, народот ги чека изборите и судењата

Локално
3 поврзани вести »

Средба Шекеринска - Бјорнстад: Очекуваме Македонија во брзо време да ја добие новата Влада!

Канал5 - пред: 19 часа

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Норвешка во Р.Македонија, Арни Бјорнстад. На средбата се разговараше за процесот на обезбедување парламентарно мнозинство за формирање на новата ...

Средба Шекеринска – Бјорнстад: Очекуваме Македонија во брзо време да ја добие новата Влада!

А1 On

Шекеринска - Бјорнстад: Очекуваме Македонија брзо да добие нова влада

+инфо

Шекеринска: Разговорите за мнозинство се во завршна фаза

Фокус

МКД Стандард Нова ТВ Либертас Мета 24 Вести Локално 10без10

15 поврзани вести »

Саем за традиционална храна и активен туризам – Ис(в)куси ја Македонија

Бизнис Инфо - пред: 18 часа

Саемот за традиционална храна и активен туризам Ис(в)вкуси ја Македонија ќе се одржи на 24-ти и 25 февруари во трговскиот центар Рамстор во Скопје. Во делот за традиционална храна ќе се нудат преку 30 производи од рурална Македонија кои се ретко ...

Ис(в)куси ја Македонија - Саем за традиционална храна и туризам

Karas4training
2 поврзани вести »

Со поголемо младинското учество до силни совети на млади

Макфакс - пред: 18 часа

Коалиција на младински организации СЕГА во соработка со Агенција за млади и спорт започна со имплементација на проектот „Учество на младите во процесот на донесување на одлуки“. Целта на овој проект е да се подобри функцијата и улогата на веќе ...

Со поголемо младинско учество до силни совети на млади

Слободен Печат

[Трибина] Младите да се вклучат во развојни политики, не само во културата и спортот

Радио МОФ

Регионална дебата „Младински ангажман во заедницата“

А1 On

Lider Фактор Сител А1 On Сител Точка Канал5 Денар

15 поврзани вести »

Десетгодишната Јована со оштетен вид издаде стихозбирка

Нетпрес - пред: 21 часа

„Тајните на моето срце“ е првата стихозбирка на десетгодишната Јована Трајчевска од Ресен штитеничка на училиштето за деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“ во Скопје. Стихозбирката е подготвувана во изминатата година ипол, а инспирирана е ...

Десетгодишно девојче со оштетен вид издаде стихозбирка

МРТ

Десетгодишната Јована со оштетен вид ја издаде стихозбирката „Тајните на моето срце“ (Видео)

Слободен Печат
3 поврзани вести »