TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Груевски: Стапот има два краја, колку и во даден момент тоа да изгледа невозможно

Либертас - пред: 20 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, повторно, како што беше тренд кога беше на власт, така и сега од опозиција, ставовите по актуелните прашања ги искажува преку т.н. мега-интервјуа во делови, овој пат за порталот „Република“.

Груевски: Стапот има два краја, колку и во даден момент тоа да изгледа невозможно

Локално
2 поврзани вести »

Излевање на фекалната канализација во Кавадарци поради обилните врнежи

А1 On - пред: 22 часа

Раководителот на одделението за водовод на јавното претпријатие „Комуналец“ од Кавадарци извести дека поради обилните врнежи и оштетувањето на фекалниот, настанато од нелегалните приклучоци на атмосферски води во него, дошло до излевање на фекалниот ...

Поради обилните врнежи излевање на фекалната канализација во Кавадарци

Сител

Поплава во прилепската населба Тризла

Макфакс

Обилниот дожд во Охрид поплави дел од улицата Васил Стефоски во Грашница

ТВМ

Шеталиште Press24 Newsroom Н.Македонија Вечер Макфакс +инфо Либертас

33 поврзани вести »

Настава на мајчин јазик – Недостаток на стручен кадар, но и учебници

ТВ21 - пред: 20 часа

Проблемот со учебници и понатаму е актуелен. Етничките малцинства како Власите и Бошњаците, велат дека во Македонија има недостаток на кадар, но и учебници за настава на влашки и босански јазик. „Има проблеми во обезбедување на учебници, кадар.

Јовановски: Заев разговара за Македонија како да е нива и не е важно на кој се продава, битно е да има пари

Курир - пред: 19 часа

Крсте Јовановски од ВМРО–ДПМНЕ беше гостин денес во емисијата Алфаскоп, во која тој дискутираше за моменталната ситуација во Република Македонија и за тоа како новата власт си поигрува со националните интереси, идентитетот и јазикот.

Креативни работилници во Чифте амам под мотото „Едно сонце за сите деца“

Макфакс - пред: 20 часа

Националната галерија на Македонија во соработка со амбасадата на Република Бугарија во Македонија и здружението на граѓани за третман на лицата со аутизам „Во мојот свет“ во пресрет на меѓународниот ден на лицата со посебни потреби организираат ...

„Едно сонце за сите деца“ утре во Чифте амам

+инфо

Креативни работилници во Чифте амам под мотото „Едно сонце за сите деца“

Sky

Креативна работилница во пресрет на Меѓународниот ден на лица со посебни потреби

А1 On

Орбис Сител Точка Нетпрес Слободен Печат

9 поврзани вести »

Данев до СДСМ: Се расфрлате со непотребни функции во моменти кога викате дека ќе се залагате за штедење

Курир - пред: 19 часа

Скоро поминува една четвртина од мандатот на оваа власт, а ниту докторите ниту професорите, ниту пензионерите, ниту земјоделците, никој од нив не добија зголемување на своите приходи од владата на СДСМ, изјави пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев ...

Данев до СДСМ: Се расфрлате со непотребни функции, a викате дека ќе се залагате за штедење

Нетпрес
2 поврзани вести »

Инвеститори од градежништвото на средба со градоначалникот на Кр.Паланка, Мицевски

iPortal - пред: 18 часа

Градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски, оствари работна средба со сопствениците на домашната градежна компанија „Голден Арт“. На средбата беа разгледани можностите за инвестиции за изградба на капацитети од различни сектори во Општина ...

КУЗ„Сонце“ на средба со градоначалникот на Кр.Паланка, Борјанчо Mицевски

iPortal
2 поврзани вести »

Николовски на средба со Џејмс Мекбет, директор на германската интернационална соработка (GIZ) за Македонија и Косово

iPortal - пред: 18 часа

На маргините од 11-тиот годишен работен состанок на министрите за земјоделство од Југоисточна Европа, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски се сретна со Џејмс Мекбет, директор на германската интернационална ...

Спасовски се сретна со граѓанскиот сектор – разговараа за реформите во системот за следење на комуникациите

Макфакс - пред: 22 часа

Во рамките на процесот на реформа на системот за следење на комуникациите, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски одржа консултативна среба со претставници на граѓанскиот сектор, на којашто беа претставени можните опции за измена на ...

До крајот на годината- нов закон за следење на комуникациите

Телма

Реформите треба да гарантираат дека нема да има незаконско следење

Нова ТВ

Законски измени во УБК по препораки на Прибе

24 Вести

Сител ТВ21 Нетпрес Фактор Сител Newsroom Локално Позитив.мк

28 поврзани вести »

Нема казни за несовесните возачи кои прскаат пешаци

Сител - пред: 22 часа

Ако сте пешак на скопските улици не ви е доволен само чадор за да се заштитите од дождот. Доколку нема полицаец до вас, тешко ќе докажете дека некој ве испрскал на улица. Граѓаните можат да пријават во полиција но казна ќе биде изречена само доколу ...

Важна вест за врнежливите денови: Што да направите ако ве испрска автомобил

Press24

По врнежите, вирови и „реки“  по улиците, „ладен туш“ од возачите за пешаците

ТВ21

Ве прска Скопски “фраер” како да постапите

Скопје24

Вечер Скопје инфо еМагазин Скопје24

8 поврзани вести »