TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

“Македонски манифест”: Да се обединат македонските политички партии

Телевизија Нова - пред: 10 часа

За време на двегодишната политичка криза, Македонија се соочи со низа политички удари кои имаат цел погубно да влијаат врз опстанокот на македонската државност и идентитет, пишува граѓанската организација “Македонски манифест” во отворено писмо до ...

Мицов: Претседателот не смее да даде мандат на антидржавни елементи

Телевизија Нова

Македонски манифест: Ќе излезе ли некој од глувчешката дупка?

МКД

Мицов: Претседателот не смее да даде мандат на антидржавни елементи

Lider

Нетпрес Вечер Курир Н.Македонија Press24 Пулс24

10 поврзани вести »

Денеска се слави светецот кој е заштитник на војниците

Сител - пред: 16 часа

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 8 февруари. Денеска е Св. великомаченик Теодор Стратилат. Драгоценоста на маченичкиот подвиг зависи од величината на богатството што ќе го напушти христијанинот примајќи страдање наместо тоа ...

ПРАВОСЛАВЕН КАЛЕНДАР: Денеска е Св. великомаченик Теодор Стратилат

Телеграф

Денеска се слави светецот кој е заштитник на војниците

Exclusive.mk

ПРАВОСЛАВЕН КАЛЕНДАР: Денеска е Св. великомаченик Теодор Стратилат

Скопје инфо

Кумановски м. Press24 Шеталиште

7 поврзани вести »

СДСМ: Секој граѓанин ќе има покрив над главата

А1 On - пред: 13 часа

„Секој граѓанин ќе има покрив над главата. Домувањето е право кое што им следува на граѓаните, а не привилегија. Затоа ќе ги заштитиме најранливите категории граѓани, од социјалата, старите лица, бездомните граѓани.

СДСМ: За секого покрив над главата!

+инфо

СДСМ: Сите граѓани ќе имаат покрив над главата

МКД

СДСМ: За секого покрив над главата!

Либертас

Стандард ТВ21 Слободен Печат Репортер Фокус Локално

10 поврзани вести »

Од натпросечно интелигентни образовниот систем ги претвора децата со дислексија во неписмени

МКД - пред: 17 часа

Ги гледам буквите, но не можам да ги прочитам, потоа ако ги затворам очите, пред мене излегува слика од зборот, значи го гледам визуелно, но ми треба време да го дешифрирам знакот, односно да го кажам називот.

Временска прогноза за наредните пет дена

Факултети - пред: 17 часа

Денес е вторник, 21 февруари 2017 година, 52-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:16, а ќе зајде во 17:18 часот. Денот ќе трае 11 часа и 02 минути. Во Македонија ова утро имаме претежно ведро и студено време со ниски утрински температури, ...

Продолжена прогноза: Какво време не чека до крајот на март

Press24

Метео: Продолжува сончевото време, за викендот дожд

МРТ

УХМР најавува: Следи голема промена на времето

Press24

Мета Локално Скопје инфо Канал5 Телевизија Нова Слободен Печат Сител еМагазин

110 поврзани вести »

(ВИДЕО) 360°: Наближуваат роковите за локалните избори – кој ќе ги распише и кога ќе се одржат?

Либертас - пред: 11 часа

Локалните избори, според Изборниот законик, треба да се одржат најдоцна на 14 мај, а од моментот на распишувањето до одржувањето не смее да има помалку од 70 дена, што значи дека актот за распишување треба да дојде најдоцна до 6-ти март.

(ВИДЕО) 360°: Наближуваат роковите за локалните избори – кој ќе ги распише и кога ќе се одржат?

Бриф

(ВИДЕО) 360°: Наближуваат роковите за локалните избори – Kој ќе ги распише и кога ќе се одржат?

Репортер
3 поврзани вести »

Набргу клуч и на салите за операција во Градската болница

+инфо - пред: 14 часа

Реконструктивните зафати кои се во тек се одвиваат етапно поради пациентите кои веќе имаат закажано термин. Операциските сали во Градската болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје набргу ќе бидат затворени, а во моментот се оперираат само пациентите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во свое време СДСМ планираше да ја продаде Градска болница

24 Вести

Реконструкција на Градска болница

24 Вести

Поранешна градска работи со преполовен капацитет

Телма

ТВ21 +инфо Нова ТВ Вест Курир Курир Press24 Телеграф

53 поврзани вести »

По утврденото прекршување на работничките права, текстилните работнички го добија додатокот на плата за работа во ...

Академик - пред: 14 часа

Случајот со неисплаќањето додаток на плата на текстилните работнички за работа во денови на празници заврши во корист на работничките. Приватната фирма од Кочани им исплати на работничките додаток на плата за работа во денови на празници.

ТМРО: Кризата во Македонија не е политичка, тука меѓуетничка

МКД - пред: 14 часа

Кризата во Македонија е најмалку политичка, и сѐ поочигледно е дека имаме сериозна меѓуетничка криза, оценува ТМРО. „Сеалбанската платформа е отворено против унитарниот карактер на македонската држава, ги негира обележјата кои го изразуваат ...

Шехтански: Во Македонија имаме сериозна меѓуетничка криза

Нетпрес

Шехтански: Сеалбанската платформа е отворено против унитарниот карактер

Фактор
3 поврзани вести »

„Македонска пошта“ барала најевтини, а купила скапи автомобили

Фокус - пред: 13 часа

АД „Македонска пошта“ се поднови со седум нови автомобили во вредност од 172.127 евра, или во просек платиле по 24.500 евра за автомобил. Набавката била извршена пред еден месец, а двата склучени договори беа објавени на сајтот на Бирото за јавни ...