TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

ЗГ „Песочан“: Инвеститорот на градежната база во Дебрца не одговори дали има дозвола за истата

OhridNews - пред: 4 часа

Во дописот од Викторија Инвест доо до медиумите никаде не стои дека фирмата од Р. Албанија поседува Дозвола за градба на асфалтна и бетонска база, реагира здружението на граѓани „Песочан“, организатор на неделниот протест против изградбата на ...

Се работи на училишната зграда во Лешани

ТВМ

Интензивно се санира културниот дом во Лешани

OhridNews

Корисникот на асфалтната база смета дека протестите во Дебрца се тенденциозни

OhridNews
4 поврзани вести »

Ковачевски со 12-те предлог кандидати за градоначалник на Битола

Тера - пред: 4 часа

Претседателот на ОО на СДСМ во Битола Васко Ковачевски на Инстаграм ја објави фотографијата со како што вели 12 кандидати за градоначалник на Битола. Како што веке објавивме, битолските социјалдемократи на партиски состанок се одлучија да испратат ...

СДСМ Битола со 12 предлог-кандидати за градоначалник

Мета

СДСМ Битола со 12 предлог-кандидати за градоначалник

Позитив.мк
3 поврзани вести »

ДА ја спасиме шумата во Јанковец од владиката Петар, апелираат жителите

Сакам да кажам - пред: 10 часа

Жители на ресенското село Јанковец обвинуваат дека Преспанско-пелагониниската епархија, преводена од владиката Петар, планира да врши масовна сеча на манастирската шума во атарот на селото, поточно во коријата на манастирот „Света Богородица“.

Преспа против владиката Петар и намерата да се сече шумата

А1 On

Преспа против владиката Петар и намерата да се сече шумата

Локално

Преспа против владиката Петар и намерата да се сече шумата

+инфо
4 поврзани вести »

Изгоре работилница за изработка на мебел во Битола...

Н.Македонија - пред: 10 часа

Изгоре работилница за изработка на мебел во Битола Пожар настанал вчера во работилниза за изработка на мебел во Битола, при што целосно изгорела покривната конструкција и непознато количество материјали за изработка на мебел.

Изгоре работилница за мебел во Битола

Либертас

Пожар во работилница за мебел во Битола

МКД

Пожар во фабрика за мебел

Тера

Локално Репортер Шеталиште

7 поврзани вести »

Во Крива Паланка и Ранковце вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања

Курир - пред: 12 часа

Вкупно 336 пензионери од Крива Паланка и Ранковце аплицирале за користење на услугите од проектите „Бесплатен викенд“ и „Бесплатна бањско-климатска рекреација“ на Министерството за труд и социјална политика на Република Македонија.

Во Крива Паланка и Ранковце вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања

Вечер

Вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања во Крива Паланка и Ранковце

Пулс24

Во Крива Паланка и Ранковце вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања

Телевизија Нова

А1 On

5 поврзани вести »

Дислокацијата на градскиот пазар продолжува , а и молкот од надлежните

ТВМ - 20.02.2017

Паркингот во близина на грдскиот пазар во моментов половина функционира како паркинг а другата половина е со тезги. Од едната страна е поставена ограда а од спротива сеуште има ограден простор за одлагање смет и контењери.

Подготвителни активности за изградба на покриен зелен пазар во Охрид

Канал5

Новиот пазар ќе има паркинг, приземен дел и два ката.Изградбата почнува наскоро

OhridNews

Почнува изградбата на затворениот пазар

Спектра ТВ

Вечер Телевизија Нова Сител А1 On

8 поврзани вести »

И во Битола ќе се субвенционира купувањето на печки на пелети

Build - пред: 49 мин

Општина Битола од буџетот за 2017 година ќе издвои 6 милиони денари за субвенционирање на купувањето печки за греење на пелети од страна на граѓаните. Јавниот оглас ќе биде објавен кон крајот на февруари, а пријавувањето на граѓаните ќе трае до 31 ...

Општината ќе субвенционира греење на пелети

Тера
2 поврзани вести »

Промоција на руско македонската поштенска марка во Охрид

ТВМ - пред: 8 часа

Од Охрид, лулката на христијанството, од градот на словенската писменост и култура, денес беше промовирана поштенската марка посветена на знаменитостите на Охрид и Санкт Петербург. Денес во куќата на Уранија беше промовирано изданието на Руската ...

Промовирана поштенската марка со мотиви од Охрид што се издава во Русија

OhridNews
2 поврзани вести »

Крводарителска акција во СВР Куманово

А1 On - пред: 8 часа

Во просториите на СВР Куманово денеска се одржа редовна крводарителска акција која ја организира кумановската полиција, отсекот за превенција од СВР Куманово, Институтот за трансфузиона медицина од Скопје и општинската организација на Црвениот Крст ...

Успешна крводарителска акција во СВР Куманово

Kumanovo News
2 поврзани вести »

Три пати сервис, четвртиот пат нов производ

Тера - пред: 7 часа

Купувате одреден производ, кој што од било која причина се расипува а имате гарантен лист , трговецот е должен од каде што сте го купиле производот да ви обезбеди сервис три пати, а доколку ви се расипе по четврти пат должен е да ви даде нов ...