TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Екипи се уште дежураат на Пелистер, заради ветрот мора да се контролира повторно да не избувне пожарот

Шеталиште - пред: 4 часа

Во текот на ноќта на местото каде избувна пожарот во Националниот парк Пелистер во месноста Извори, на реката Шемница над с. Маловишта дежураа десет лица од Националниот парк и пожарникари, а во текот на денешниот ден се очекува да пристигнат уште ...

Успешен почеток на ЖРК Куманово во Суперлигата...

Н.Македонија

НП Пелистер изрази благодарност за помошта за гаснење на пожарот

Шеталиште

Кумановчанки го надиграа засилениот Пелистер во првото сезонско дерби

Gol.mk

24 Ракомет Алфа Тера Алсат-М Република Канал5 Макфакс 24 Вести

39 поврзани вести »

Со закани се обидувал да изнуди пари поради наводен долг

OhridNews - пред: 1 час

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 38-годишно лице од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “изнуда“. Како што информира МВР, на 30-ти јули, околу 15 часот, во Охрид, пријавениот во домот на 47-годишен граѓанин, ...

Со закани се обидувал да изнуди пари поради наводен долг

Спектра ТВ

Скопјанец сакал да изнуди пари од охриѓанец

МКД
3 поврзани вести »

Продавале фалсификувани влезници за фестивалот „Грин бич“, добија кривични

Курир - пред: 3 часа

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсификување исправа“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.М. (25) и А.Ч.(28), двајцата од Скопје. -Во текот на јули оваа година, пријавените набавиле фалсификувани-лажни влезни ...

Скопјани продавале фалсификувани влезници за фестивалот „Грин бич“ во Охрид

Макфакс

Кривична за двајца скопјани, продавале фалсификат карти за „Green beach“

Спектра ТВ

Скопјани продавале фалсификувани карти за фестивалот „Грин бич“ во Охрид

Точка

Скопје24 Правдико Скопје инфо

7 поврзани вести »

Ви текнува на QR кодовите од вчера? Епа во игра се многу пари!

Оff.net - 19.09.2017

И денеска се појавија дечките со QR кодовите во Скопје. Како и вчера, така и денеска, мудро молчат. Затоа ги скениравме. Кодот нè однесе на www.cista10.mk „Сигурно имаш бизнис идеја за награда од 10.000 ЕУР“ е пораката која е испишана на целиот ...

Кодирани туристи во Охрид!

OhridNews

QR кодови низ Скопје! Оргинален пристап на компаниите

Фактор

ФОТО: Нови ендемски туристи во Скопје!

Скопје инфо

еМагазин

5 поврзани вести »

СЈО ќе ја „трезни“ Општината од „Пивофест“

+инфо - 19.09.2017

Од 8 до 11 милиони денари во просек последниве години биле прибирани од закуп на штандови, донации и спонзорства. Обвинители на Специјалното јавно обвинителство влегоа во Општина Прилеп каде што, според неофицијалните информации, барале ...

СЈО ќе ја „трезни“ Општината од „Пивофест“

Слободен Печат

Слободен Печат: СЈО ќе ја „трезни“ Општина Прилеп од „Пивофест“

10без10
3 поврзани вести »

Стружанец ја грабнал невенчаната сопруга од домот на родителите

Макфакс - 19.09.2017

Четириесетгодишен жител на струшкото село Поум ја грабнал невенчаната сопруга која избегала од него и се вратила во домот на своите родители. Според информациите на МВР, У.В. (40) на 22 август, околу 7.30 часот, насилно влегол во заклучена куќа и од ...

Драма во струшко: Ја грабнал невенчаната сопруга од кај родителите

Press24

Стружанец ја грабнал невенчаната сопруга од домот на родителите

Точка

Стружанец ја грабнал невенчаната сопруга од домот на родителите

Скопје24

Exclusive.mk Република Спектра ТВ

7 поврзани вести »

Ќе се чисти цврстиот отпад од езерското дно

OhridNews - тукушто објавено

Нуркачи од Клубот за Подводни дејности Охрид и од Нуркачкиот центар Амфора, како и пријатели на езерото и поддржувачи на здрава и чиста човекова средина, во сабота, во 12 часот ќе започнат акција за чистење на езерското дно од цврст отпад.

Денес после акшам намаз настапува новата Хиџретска 1439 г.

Спектра ТВ - пред: 20 мин

По таквимот на Ријасетот на Исламската заедница на Македонија 20 септември денес после акшам намаз ќе настапи новата 1439 хиџретска година, додека пак првиот ден од новата година е утре 21 септември, т.е. 1- ви Мухарем 1439 година.

Ликовен и литературен конкурс „Есента собира семиња за цветови во сите годишни времиња“

OhridNews - пред: 3 часа

Согласно Програмата на одделението за заштита и влијание на животната средина за 2017 година, Општина Охрид објавува ликовен и литературен конкурс во соработка со охридските основни училишта на тема: Есента собира семиња за цветови во сите годишни ...

Кривична за охриѓанец кој неовластено подигнал пари од охридскиот Сојуз на спортови

OhridNews - пред: 58 мин

58-годишен охриѓанец „заработи“ кривична пријава, како што навдуваат од МВР, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “затајување“. Пријавениот на 10-ти август, годинава, од трансакциската сметка на Сојуз на спортови – Охрид, со ...

Охриѓанец си присвоил пари од Сојузот на спортови

МКД
2 поврзани вести »