TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Прошетка по замрзнатото Бајкалско Езеро (фото)

Црнобело - пред: 3 часа

Бајкалското Езеро е импресивно. Со титула на најдлабоко и најчисто на земјата, секој турист кој имал шанса да го посети - без двоумење ја искористил. Некои луѓе имале шанса тоа да го направат додека било замрзнато.

Јапонска поддршка за Охрид

Телевизија Нова

Воодушевува замрзнатото Бајкалско Езеро во Сибир со дебелина на мразот 1,5-2 метри (Галерија)

Македонија Денес

Соработка за Охрид, меѓу Македонија и Јапонија

24 Вести

OhridNews Убавина и Здравје ТВМ Алфа 365 ТВМ Сител ЗаЗабава

26 поврзани вести »

Наврнат снег: 22 Скопје, 25 Дебар, 31 Берово, 38 Тетово, 41 Крушево, 49 Битола, 62 Лазарополе, 85 Маврово

Локално - пред: 4 часа

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 7 часот). 2 Охрид, 4 Виница, 8 Штип, 11 Прилеп, 13 Претор, 14 Кр. Паланка, 16 Струмица, 20 Куманово, 22 Скопје, 25 Дебар, Тополчани, 30 Д. Капија, 31 Берово, 38 Тетово, 41 Крушево, 43 Ѓуриште, 49 Битола, 61 Пожаране, 62 ...

Најмногу снег и најстудено во Маврово

А1 On

-6 Маврово, -4 Крушево, -3 Кр. Паланка, Берово, Лазарополе, -2 Скопје…

Локално

-8 Маврово, -5 Крушево Берово, -4 Пожаране, -3 Тетово, -2 Куманово, Битола, Скопје…

Локално

Тера Press24 Lider Lider МРТ Тера +инфо Телеграф

26 поврзани вести »

Традиционална крводарителска акција „Водици 2017“

OhridNews - пред: 4 часа

Под мотото „ИМАШ 5 МИНУТИ? ДАРУВАЈ КРВ, СПАСИ НЕЧИЈ ЖИВОТ“ во организација на Црвен крст Охрид, денеска на празникот Богојавление, ќе се реализира традиционалната крводарителска акција „Водици 2017“.

Собрани 53 единици крв на крводарителската акција во Крива Паланка

Курир

Собрани 53 единици крв на крводарителската акција во Крива Паланка

Нетпрес

Собрани 53 единици крв на крводарителската акција во Крива Паланка

Точка
4 поврзани вести »

Високите делови на Варош без вода за пиење

OhridNews - пред: 12 часа

Поради дефект на главна доводна линија од пумпена станица Дрвара до резервоар Кале, денеска има прекин на водоснабдувањето во високата зона на стариот дел од градот од 9 часот. Жители на стариот дел од градот со кои контактиравме вечерва, велат дека ...

Водоводната инсталација паѓа на испит, прска вода на сите страни

+инфо

Голем број дефекти во водоводната мрежа во Гевгелија поради ниските температури

Канал5

Во Крива Паланка дневно по 40 дефекти на водоводната мрежа

Вечер

Орбис Телевизија Нова еМагазин Слободен Печат Вечер Exclusive.mk Н.Македонија

11 поврзани вести »

Фатени крадците што го ограбија казиното во Радовиш

МКД - пред: 22 часа

Радовишката полиција поднесе кривична пријава против К.Б. (31) од Радовиш, Ш.Н. (22) од Велес, А.В. (24) од Радовиш и К.С. (40) од Радовиш, поради постоење основано сомнение дека пријавените К.Б. Ш.Н. и А.В.

Ем влегле, ем ништо не украле, а добиле пријави

МКД

Кривични пријави за три лица кои краделе огревни дрва во битолско

Шеталиште

Радовишани украле 194.553 денари од локално казино...

Н.Македонија

Орбис МКД

6 поврзани вести »

МАВРОВО И ШАПКА ДОБИЈА КОНКУРЕНЦИЈА: Може да се „борда“ и на Водно (ВИДЕО)

Телеграф - пред: 45 мин

Вљубеникот во зимските спортови Радислав Кочовски се спушти од врвот на Водно кај жичарата и своето искуство го сними со камера Сноубордингот станува сѐ попопуларен во Македонија. Оние со подлабог џеб одат на одат на зимски лудории во Австрија или ...

Прекрасно видео: Сноубординг на Водно

еМагазин
2 поврзани вести »

Околу 80 струмичани завршиле со скршеници по пад на снег ...

Н.Македонија - пред: 58 мин

Околу 80 струмичани завршиле со скршеници по пад на снег Зголемен е бројот на пациенти кои настрадале од скршеници на долните и горни екстремитети, изминатата недела, на хируршкото одделение во струмичката општа „Болница“.

За четири пати е зголемен бројот на повредени граѓани од скршеници во велешката болница

Дума
2 поврзани вести »

(ВИДЕО) Еве како ќе изгледаат новата детска градинка, училиште и новата пешачка улица во Прилеп

Маркукуле - пред: 28 мин

Oпштина Прилеп на својот веб сајт објави нови три проекти кои ќе се разлизираат во Прилеп. Во населбата Точила ќе се гради нова поголема детска градинка, со која значително ќе се подобри состојбата со згрижување на децата од предшколска возраст во ...

Охрид се мобилизира да му помогне на Трајан Целески Тачо

OhridNews - пред: 15 часа

Младиот спортист од Охрид Трајан Целески Тачо боледува од тумор (Астроцитома) и итно се потребни средства за операција која треба да се изврши во Италија. Охриѓани се мобилизираат да му помогнат на Трајан.

БИДЕТЕ ХУМАНИ: Да му помогнеме на младиот Трајан да ја добие битката со туморот!!!

За Се
2 поврзани вести »