TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

ДА ја спасиме шумата во Јанковец од владиката Петар, апелираат жителите

Сакам да кажам - пред: 4 часа

Жители на ресенското село Јанковец обвинуваат дека Преспанско-пелагониниската епархија, преводена од владиката Петар, планира да врши масовна сеча на манастирската шума во атарот на селото, поточно во коријата на манастирот „Света Богородица“.

Преспа против владиката Петар и намерата да се сече шумата

А1 On

Преспа против владиката Петар и намерата да се сече шумата

Локално

Преспа против владиката Петар и намерата да се сече шумата

+инфо
4 поврзани вести »

Се работи на училишната зграда во Лешани

ТВМ - пред: 5 часа

Се работи за темелна санација на стариот Културен дом во Лешани, кој ќе прерасне во подрачно Основно училиште во рамките на ОУ “ДЕБРЦА” с.Белчишта, реконструираниот објект ќе значи комплетно нови услови како за учениците, така и за наставниот кадар.

Интензивно се санира културниот дом во Лешани

OhridNews

Корисникот на асфалтната база смета дека протестите во Дебрца се тенденциозни

OhridNews

Жителите на Општина Дебарца најавија мирен протест против изградба на асфалтна и бетонска база кај Ново Село

Позитив.мк
4 поврзани вести »

Изгоре работилница за изработка на мебел во Битола...

Н.Македонија - пред: 4 часа

Изгоре работилница за изработка на мебел во Битола Пожар настанал вчера во работилниза за изработка на мебел во Битола, при што целосно изгорела покривната конструкција и непознато количество материјали за изработка на мебел.

Изгоре работилница за мебел во Битола

Либертас

Пожар во работилница за мебел во Битола

МКД

Пожар во фабрика за мебел

Тера

Локално Репортер Шеталиште

7 поврзани вести »

Во Крива Паланка и Ранковце вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања

Курир - пред: 6 часа

Вкупно 336 пензионери од Крива Паланка и Ранковце аплицирале за користење на услугите од проектите „Бесплатен викенд“ и „Бесплатна бањско-климатска рекреација“ на Министерството за труд и социјална политика на Република Македонија.

Во Крива Паланка и Ранковце вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања

Вечер

Вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања во Крива Паланка и Ранковце

Пулс24

Во Крива Паланка и Ранковце вкупно 336 барања за бесплатен викенд и бања

Телевизија Нова

А1 On

5 поврзани вести »

Кривичниот суд одреди 30 дена притвор за уапсените во акцијата за дрога

Сител - пред: 22 часа

30 дневен притвор за петмината уапсени во последната акција на МВР именувана “Мрежа”, им изрече судија на претходна постапка, соопштија од Основниот Суд Скопје 1. Одлуката е донесена по сите три основи од ставот 165 од Законот за кривична постапка.

Албанецот марихуаната ја презел кај Градиште, а ја фрлил бегајќи од полицијата

МКД

30 дена притвор за осомничените во „Мрежа”

Канал5

Притвор за уапсените од акцијата „Мрежа“...

Н.Македонија

МРТ Телевизија Нова OhridNews Press24 Спектра ТВ Скопје инфо

10 поврзани вести »

Дислокацијата на градскиот пазар продолжува , а и молкот од надлежните

ТВМ - 20.02.2017

Паркингот во близина на грдскиот пазар во моментов половина функционира како паркинг а другата половина е со тезги. Од едната страна е поставена ограда а од спротива сеуште има ограден простор за одлагање смет и контењери.

Новиот пазар ќе има паркинг, приземен дел и два ката.Изградбата почнува наскоро

OhridNews

Подготвителни активности за изградба на покриен зелен пазар во Охрид

Канал5

Почнува изградбата на затворениот пазар

Спектра ТВ

Вечер Телевизија Нова Сител А1 On

8 поврзани вести »

Промовирана поштенската марка со мотиви од Охрид што се издава во Русија

OhridNews - пред: 2 часа

Со пригодна свеченост, денес, во Куќата на Уранија, беше промовирана поштенската марка што започна да се издава во Руската Федерација. Мотивот на марката е охридската црква Св. Јован Канео, една од најпознатите цркви во Македонија и странство и една ...

Промоција на руско македонската поштенска марка во Охрид

ТВМ
2 поврзани вести »

Дали за 3 месеци може да ви никнат мускули?

Тера - пред: 43 мин

Има многу примери најчесто по социјалните мрежи, со фотографии пред и потоа и прашањето како за три месеци сте станале билдер. Познавачите на приликите велат дека тоа е возможно со суплементи.

Три пати сервис, четвртиот пат нов производ

Тера - пред: 51 мин

Купувате одреден производ, кој што од било која причина се расипува а имате гарантен лист , трговецот е должен од каде што сте го купиле производот да ви обезбеди сервис три пати, а доколку ви се расипе по четврти пат должен е да ви даде нов ...

Битолски весник по 18-ти пат ќе ги додели наградите за најуспешни битолчани

Тера - пред: 1 час

Битолските весник в петок по 18-ти пат ќе ја одржи традиционалната манифестација на која ќе ги додели наградите и признанијата за најуспешните битолчани во 2016 година. На оваа тема денеска во Актуел на Тера со Васка Младеновска главен и одговорен ...