TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Фото-кино клуб Козјак организира курс по фотографија

Kumanovo News - пред: 5 часа

Обуката ќе трае неколку месеци и неа можат да ја следат луѓе од сите возрасти дури и ако немаат искуство со фотографирање. Како и секоја година, и оваа година организираме фото школа. Пријавувањето на кандидатите ќе трае до четврток, кога е ...

Промоција на реализираните активности каталог на Центарот за развој на југозападниот плански регион

OhridNews - пред: 10 часа

На пригоден настан што ќе се одржи во среда, 27-ми септември во х. Белведере со почеток во 11 часот, Центарот за за развој на југозападниот плански регион ќе ги презентира реализираните активности и резултати од проектите „Иновативни решенија за ...

Промоција на реализираните активности каталог на Центарот за развој на југозападниот плански регион

Спектра ТВ
2 поврзани вести »

Маратонци се загубиле откако некој намерно ги сменил знаците на патеките

Слободен Печат - пред: 10 часа

Некои од ултрамаратонците не ја завршиле трката, откако локалните жители ги менувале т.н. маркации на патеките и ги терале да трчаат нагоре наместо надолу, тврдат организаторите. Неколкумина маратонци не ја завршиле трката „Крали Марко ултратреил“ ...

Маратонци се загубиле откако некој намерно ги сменил знаците на патеките

Скопје24
2 поврзани вести »

Состојба на патиштата: Сообраќајот  се одвива по наместа влажни коловози

Локално - пред: 11 часа

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Волонтерите на Црвен крст Куманово најдобри во дисеминација

Kumanovo News - пред: 10 часа

Државниот натпревар по прва помош и дисеминација се одржа минатата недела во Општина Гази Баба, а учествуваа 22 екипи од исто толку општински организации. „Кумановската екипа броеше 6 члена.

Без струја две населби

Kumanovo News - пред: 9 часа

Според соопштението на ЕВН Македонија, прекин во снабдувањето со електрична енергија денеска ќе има во дел од населбите Ѓорче Петров и Иго ...

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп до Јованоски: Како ќе ги убедите младите да останат во Прилеп кога вашите деца одамна го напуштиле?

А1 On - пред: 1 ден

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на кандидатот за градоначалник на Прилеп од СДСМ, Илија Јованоски. „Почитуван Илија Јованоски, Во денешното ваше обраќање чувме огромна доза на лицемерие, лошо креирани ...

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп до Јованоски: Како ќе ги убедите младите да останат во Прилеп кога вашите деца одамна го напуштиле?

Локално
2 поврзани вести »

Ашталкоски: Заедно ќе изградиме живот во Струга за сите

ТВМ - 25.09.2017

Ќе го направиме најдоброто за нашата општина бидејќи јас и мојот тим го носиме духот на заедништвото, истакна Васил Ашталкоски, при денешното негово прво претставување како кандидат за градоначалник од коалицијата на СДСМ на општина Струга.

Почна кампањата за Локалните избори

Спектра ТВ
2 поврзани вести »

Бројни активности на традиционалната хуманитарна акција „За посреќно детство“

OhridNews - 25.09.2017

5 дена до стартот на овогодинешната, традиционална хуманитарна и спортско-рекреативна акција „ЗА ПОСРЕЌНО ДЕТСТВО“ која во организација на Црвен крст Охрид ќе се реализира на 30 септември.

ЖРК Куманово со втора победа сезонава

Кумановски м. - 25.09.2017

loading... Во рамките на 2-то коло од женската ракометна супер лига викендов ракометарките на Куманово на домашен терен ја совладаа екипата на ЖРК Деспина од Прилеп со 28:20 со што ја постигнаа и втората едноподруга победа во домашното првенство ...

Ракометарките со нова убедлива победа на домашен терен

Kumanovo News
2 поврзани вести »