TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Јасмина Маркоска по се изгледа ќе биде замената на советничката Жаклина Лазаревска

ТВМ - 20.01.2017

Јасмина Маркоска по се изгледа ќе биде замената на советничката Жаклина Лазаревска која од редовите на СДСМ речиси четири години го застапуваше гласот на граѓаните во општинскиот совет. На Лазаревска и престанува мандатот како советник бидејќи ќе ...

Еден советник заминува, друг доаѓа

OhridNews
2 поврзани вести »

Пивтијада по 9 пат

Вечер - 20.01.2017

На плоштадот во Автокоманда во општина Гази Баба традиционално по 9- ти пат по повод верскиот празник Водици, ја организираше манифестацијата Пивтијада, заедно со жените од урбаните и месните заедници, организацијата на жени на Гази Баба и ...

Се одржа „Пивтијада 2017„

Kumanovo News

По 15ти пат се одржа манифестацијата „Пивтијада“ во Куманово

Кумановски м.

ФОТО: Пивтијада по 9-ти пат во Гази Баба

Курир

Локално Телевизија Нова +инфо Вечер

8 поврзани вести »

Раноградинарските култури ќе поскапат

ТВМ - 20.01.2017

Ниските температури, мразот и снегот кои го зафатија нашиот регион ги вознемирија земјоделците. Стравуваат каков ќе биде приносот на земјоделските производи, а и колкава ќе биде штетата врз овошките.

Затковски: Во 2016 година реализирани проекти во вредност од 2.800.000 евра

Курир - 20.01.2017

Реализирани бројни проекти во текот на 2016, а планирани нови за тековната 2017 година, најави градоначалникот на општина Кривогаштани, Тони Затковски. Во 2016 година се реализирани вкупно 36 проекти во вредност од 2 милиони и 800 000 евра.

Затковски: Во 2016 година реализирани проекти во вредност од 2.800.000 евра

Нетпрес

Затковски: Во 2016 година реализирани проекти во вредност од 2.800.000 евра

Press24

Затковски: Во 2016 година реализирани проекти во вредност од 2.800.000 евра

Маркукуле

Пулс24

5 поврзани вести »

Жител на охридско нападнал полициски службеник

Спектра ТВ - 20.01.2017

Ноќеска во 02,30 часот по полноќ, во полициската станица од општа надлежност во Охрид, полициски службеници го приведувале 26-годишниот А.Т. од селото Волино–Дебрца. Претходно имало дојава за нарушен јавен ред и мир.

Крвава ноќ за полициски службеник во Охрид

Press24

Крвава ноќ за полициски службеник во Охрид

Сител

Нападнат полициски службеник

OhridNews

МКД Репортер

6 поврзани вести »

Пријава за незаконска градба за инвеститор од Струшко

МКД - 20.01.2017

Струшката полиција поднесе кривична пријава против К.Н. (50) од с.Велешта поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело бесправно градење. Пријавениот, велат од полицијата, како инвеститор започнал градба на станбено-деловен објект на ...

Кривична пријава за стружанец поради бесправна градба

Спектра ТВ
2 поврзани вести »

По шести пат на Сараиште имаше групно крштевање на Сараиште

ТВМ - 19.01.2017

Десеттина граѓани денес ја примија светата тајна крштение во осветените езерски води. Традиционално на Сараиште и годинава се одржа групното крштавање по шести пат на големиот христијански празник Богојавление кога е крстен спасителот Господ Исус ...

По седми пат на Сараиште се изврши групно крштевање

OhridNews
2 поврзани вести »

Неколку села и натаму отсечени од цивилизација

Кумановски м. - 20.01.2017

Неколку села во кумановско и околината и натаму остануваат отсечени од цивилизација поради нерасчистените патни правци од снегот кој паѓаше во изминатиот период. Жителите на завеаните села во текот на изминатото деноноќие помош барале од ...

Самет Салиевски нов советник во Советот на општина Куманово

Kumanovo News - 20.01.2017

Салиевски влегува на местото на Максим Димитривески, на кој му престана мандатот во Совeт поради извршување на пратеничката функција. Мандатот на Салиевски ќе му биде верификувам на следната седница која ќе се одржи на 31 јануари.

Распишан оглас за добивање локации за поставување на времени објекти

OhridNews - 20.01.2017

Локалната самоуправа распиша оглас за добивање локации за поставување на времени објекти на подрачјето на општина Охрид. -Предмет на овој оглас е добивање локација за поставување на времени објекти на подрачјето на општина Охрид, по пат на јавно ...

Распишан оглас за добивање локации за поставување на времени објекти

Спектра ТВ
2 поврзани вести »