TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

ГРОМ бара да не се користи општински имот во изборни цели

Kumanovo News - 19.09.2017

„Јавно ги повикувам кандидатот за градоначалник и кандидатите за советници од СДСМ и нивната коалиција да престанат да ги користат и злоупотребуваат ресурсите и капацитетите на Општина Куманово во нивна кампања и промоција затоа што освен што не е ...

Охриѓанец ја претепал сопругата, доби кривична пријава

Курир - 19.09.2017

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.И.(35) од Охрид. Пријавениот, казненото дело го сторил на 23-ти јули оваа година околу 15 часот и 30 минути во семејна куќа во ...

Охриѓанец ја претепал сопругата - завршила во болница

Press24

Охриѓанец ја претепал сопругата, па заработи кривична пријава

Република

Охриѓанец ја претепал сопругата – завршила во болница

Скопје24

ТВМ Спектра ТВ БркајРабота

7 поврзани вести »

Царовска: Украдена декемвриската рата социјална помош во 2011

Телма - 18.09.2017

Државата во 2011та заштедила 4 милиони евра врз грбот на социјалните случаи и корисници на туѓа нега. Над 30 илјади граѓани новата година ја дочекале без неопходната парична помош, надлежните ја прескокнале исплата во декември со обарзоложение дека ...

Месецов две исплати на социјална парична помош и надоместок за туѓа нега

МРТ

Царовска: Исплатена заостанатата социјална помош од 2011 година

Канал 77

Два пати овој месец пари за социјалците

Локално
4 поврзани вести »

Отиде по невеста во Радовиш со пожарна подарок од британија

Сакам да кажам - 18.09.2017

Заменик командирот на радовишката противпожарна единица Александар Кулашик вчера правел свадба, а по невестата заминал со противпожарно возило марка „волво“, донација од Британската противпожарна асоцијација „Операција Флоријан“.

Командир од Радовиш со противпожарно возило отишол по невеста

Репортер
2 поврзани вести »

Во Делчево обука за спроведување на Акциските планови за Ромите

А1 On - 18.09.2017

Во Делчево се одржува дводневна обука на членовите на локалното координативно тело за имплементација на Акциските планови за Ромите на Општина Делчево и на Стратегијата за Ромите 2014-2020.

Во Делчево обука за спроведување на Акциските планови за Ромите

Телевизија Нова
2 поврзани вести »

Замина Тони Дилерот - туристичкиот работник кој Охрид го носеше во срцето

OhridNews - 18.09.2017

Секогаш ведар и насмеан, најчесто на велосипед или на моторче го крстосуваше Охрид да смести некој турист. Работеше непрегорно секој ден, а слободното време го користеше да го прошета светот и да донесе некој нов „зачин“ за привкелување гости во ...

Запуштена плажа и околина во населбата Далјан

ТВМ - 18.09.2017

Поминува уште една летна сезона ,а за туристите и жителите од населбата Далјан и годинава ќе остане со истата слика запуштена околина и плажа. Tие издејствувале да се постават неколку канти за отпадоци на плажата но досега никој не ги празни.

Запуштениот Далјан остава грда слика пред туристите

Слободен Печат
2 поврзани вести »

Во акцијата на охридските волонтери вдомени 6 кученца

OhridNews - 18.09.2017

Изминатиот викенд на градскиот плоштад во Охрид, на иницијатива на волонтерката Анастазија Димзовска, се одржа акција за вдомување на бездомни кученца. Акцијата беше успешна бидејќи половина од понудените кученца беа вдомени.

Стопиран проект од 20 милиони евра за Ристески да гради компостара

10без10 - 18.09.2017

Граѓаните на Општина Прилеп 12 години чекаат решавање на проблемот со сегашното ѓубриште кај с.Алинци, на чие место треба да никне одамна најавуваната современа депонија, согласно еколошките стандарди - пишува Слободен Печат.

Скоро 30.000 евра запленети на ГП Табановце (фото)

Кумановски м. - 18.09.2017

Во текот на минатата недела откриени се неколку обиди за криумчарење, при што привремено се задржани девизи, делови за мобилни телефони и фалсификати, информираат од Царинската управа на Република Македонија.

(ФОТО) Што заплени царината минатата недела?

Скопје24
2 поврзани вести »