TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

МАРКУКУЛЕ АНКЕТА: До каде ќе стигне македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Франција?

Маркукуле - 18.01.2017

Maкедонија во континуитет настапува на големите ракометни натпреварувања. Светското првенство во Франција го започнавме победнички. Од дружината на Кире Лазаров настрадаа Тунис и Ангола, а загубивме од Словенија.

Нема пари за новиот клинички центар, Тодоров тврди ќе се најдат

24 Вести - 17.01.2017

Весела математика за новиот клинички центар. Понудите повисоки од проценката на Владата, но министерот не се откажува. Уверува дека пари ќе се најдат иако такво нешто не е предвидено во веќе донесениот буџет.

(ВИДЕО) „Виси“ изградбата на новиот клинички центар

Локално
2 поврзани вести »

При удар од автомобил тешко повредена 37-годишна стружанка

OhridNews - 17.01.2017

Во Струга, на пресекот на улиците „Маркс и Енгелс“ и „ЈНА“, вчера, во 17.50 часот, се случила сообраќајна незгода во која 45-годишно лице управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со струшки регистерски ознаки удрило во пешак, 37-годишна ...

Жена повредена во сообраќајка во Струга...

Н.Македонија

Сообраќајка во Струга, повредено едно лице

Спектра ТВ

Повредена жена-пешак во Струга

МКД
4 поврзани вести »

Реализирани бројни проекти во општина Јегуновце во 2016, еве што ќе се гради оваа година (ВИДЕО)

Курир - 17.01.2017

Општина Јегуновце во 2016 година реализираше приоритетни проекти предвидени во програмата за локалните избори 2013 година, со цел за создавање подобри услови за живот на граѓаните. Работевме чесно, транспарентно и отчетно на проекти кои ги ...

Општина Јегуновце ги презентира проектни активности за 2017 година

Телевизија Нова
2 поврзани вести »

Василичарски оган во Ресен

Тера - 17.01.2017

Во духот на вековната традиција на повеќе локации низ преспа во многу села и во градот Ресен се палат василичарските огнови на кои православните христијани будни ја дочекуваат Стара Нова Година.

Намален индикаторот на доверба во трговијата

OhridNews - 17.01.2017

Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во трговијата на мало во четвртото тримесечје од 2016 година е намален за 0.2 процентни поени во однос на претходното тримесечје, а е зголемен за 1.6 процентни поени во ...

Намален индикаторот на доверба во трговијата на мало

Бизнис Инфо

Намален индикаторот на доверба во трговијата

Спектра ТВ
3 поврзани вести »

МОН ги објави резултатите за ученички стипендии за учебната 2016/2017

OhridNews - 17.01.2017

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од конкурсите за доделување на ученички стипендии за учебната 2016/2017 година: 50 стипендии за талентирани ученици од јавните и приватните средни училишта во Република Македонија за ...

Реката Драгор и познатата Дембел чаршија

Тера - 17.01.2017

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на конзулите и Тера ТВ и денес заеднички Ви ја преставуваме Битола во минатото низ старите фотографии и разгледници кои како спомен за неа ни имаат останато.

Градоначалникот на Демир Хисар во псоета на Зашле и Горни Демир Хисар

Орбис - 17.01.2017

Најновите информации за состојбата со проодноста на локалните патишта и потребите на жителите од Горни Демир Хисар кои што будно се следат од паѓањето на првиот снег, беа една од причините, градоначалникот Љупчо Блажевски денеска да одржи вонредна ...

Традиционална рибарска вечер на охридските спортски риболовци со хуманитарен карактер

OhridNews - 17.01.2017

Спортските риболовци од Охрид, синоќа во ресторанот „Котва“, ја одржаа својата традиционална годишна рибарска вечер. Во весела атмосфера и со „вистински“ рибарски приказни за големината на уловените риби, спортските риболовци го означија почетокот ...