TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

„Златна бубамара“ на 24 февруари

+инфо - пред: 17 часа

„Златна бубамара“ ги започна подготовките за најновото издание на популарното и долгоочекувано шоу. „Златна бубамара“ ги започна подготовките за најновото издание на популарното и долгоочекувано шоу.

Златна Бубамара на популарноста - 21 издание во 21 век

Црнобело

Чакам те сос бујна страст, Златна Буба Мара најави приредба на 24 февруари в година

Сакам да кажам

21 Бубамара во 21 век: ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

Фактор

Fashionel Нетпрес Скопје инфо

7 поврзани вести »

Оскар Писториус повреден во затворска тепачка

Кајгана - пред: 17 часа

Јужноафриканскиот поранешен атлетичар, а сегашен осуден убиец, бил повреден во затворска тепачка, велат официјални лица од Јужна Африка. Поранешниот параолимписки шампион, кој отслужува 13-годишна затворска казна поради убиството на неговата ...

Писториус се степал во затвор: "Заработил" неколку модринки...

Точка

Писториус повреден при тепачка во затвор

Курир

Оскар Писториус повреден во затворска тепачка

Sport 1

А1 On +инфо

6 поврзани вести »

Двејн Џонсон  ќе стане татко по трет пат

Локално - пред: 13 часа

Двејн Џонсон ќе стане татко по трет пат. Радосната вест 45-годишниот актер ја соопшти на својата страница на Instagram, каде што објави слика со својата мала ќерка Џасмин-Лија, која има 2 години.

Пристигнува уште едно бебе: Славниот пар ја сподели со светот прекрасната вест

Точка

Двејн Џонсон Карпата ќе стане татко по трет пат

Локално

Двејн Џонсон третпат ќе стане татко

Репортер
4 поврзани вести »

ФОТО: Тејлор Свифт и Џо Алвин веќе не ја кријат својата врска

Фемина - пред: 12 часа

Тејлор Свифт и Џо Алвин повеќе не ја кријат својата врска. 27-годишната пејачка и 26-годишниот актер и модел беа фотографирани од папараците додека фатени за рака се упатуваа на концерт во Њујорк, каде прегрнати танцуваа и ги пееја хитовите на Ед ...

Аукцијата заврши: Германско село продадено за 140.000 евра

Кајгана

Германско село продадено за 140.000 евра

365

Германското село Алвин се продаде на аукција за 140.000 евра

Бизнис Вести

Локално

5 поврзани вести »

Една од најубавите манекенки ги покажа влакнестите пазуви

Точка - пред: 16 часа

Убавицата од Калифорнија, познатата Џиџи Хадид е уште една од славните дами која гордо ја прикажа својата неуредна и недепилирана пазува. Само да ве потсетиме, младата Џиџи е прогласена за најубавата жена на светот за 2017 година.

Џиџи Хадид го покажа згодното тело и спортскиот дух за Love Advent 2017

Црнобело

Фановите во шок: Убавата Џиџи Хадид со влакна под пазувите!

Хитпортал
3 поврзани вести »

Две години затвор за пејачка која провокативно јаде банана во спот (ВИДЕО)

Канал5 - пред: 13 часа

Египетската пејачка Шима е осудена на две години затвор , поради провокативно јадење банана во видео спот. Поп пејачката Шима била уапсена веднаш по објавувањето на музичкиот спот во кој освен банана , јаде и јаболка и колаче.

Претпразнична семејна забава: Дејвид и Викторија Бекам со децата на лизгалиште

Фемина - пред: 13 часа

Дејвид и Викторија Бекам им подарија забавен ден на своите деца. Славниот пар беше фотографиран додека ги гледаше 15-годишниот Ромео, 12-годишниот Круз и 6-годишната Харпер како уживаат на мразот на лизгалиште во Лондон.

Ќерка на Ума Турман тргна по стапките на славната мајка

Локално - пред: 15 часа

Маја Хок глуми во “Мали жени”. Ќерката на Ума Турман и на Итан Хоук – Маја, доби улога во адаптацијата на романот “Мали жени” на Луиза Меј Олкт, снимена од страна на Би-Би-Си, објави “Daily Mail”.

Ќерката на Ума Турман со прва улога

Стандард
2 поврзани вести »

Џастин Бибер и Селена Гомез – одвоени за Божиќ, родителите на пејачката не го сакаат

Локално - пред: 15 часа

Иако Селена Гомез и Џастин Бибер официјално не ја потврдија информацијата дека повторно се заедно, сепак нивните најблиски постојано се мачат со реалноста – пејачите повторно се во врска здружија.

Селена губи пријатели поради Бибер, но ја освои мајка му

Локално
2 поврзани вести »