TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Цеца со нов рекорд кој го нема постигнато ниту еден пејач во Европа

Хитпортал - пред: 5 часа

Со ова достигнување не можат да се пофалат ни големите европски имиња од светот на музиката. Светлана Ражнатовиќ – Цеца постигна нов успех во кариерата кој е вреден за пофалба. Таа е првиот самостоен изведувач во југоисточна Европа чиј број на ...

Цеца со нов рекорд на кој многу европски ѕвезди може да и позавидат (фото)

Press24

Цеца со нов рекорд на кој многу европски ѕвезди може да и позавидат

Курир

Цеца со нов рекорд на кој многу европски ѕвезди може да и позавидат

Вечер

Пулс24

5 поврзани вести »

Најпознатиот магионичар на светот обвинет за силување

Кајгана - пред: 8 часа

Еден од најпознатите светски магионичари Дејвид Блејн е обвинет за силување. Поранешната манекенка Наташа Принс во едно интервју го обвини Блејн дека ја силувал во Лондон 2004 годинa, само неколку месеци по нејзиниот 21 роденден.

Најпознатиот магионичар на светот обвинет за силување

Република

Најпознатиот магионичар на светот обвинет за силување

Локално
3 поврзани вести »

Новиот сингл на Слаткар во музика за бугарски филм...

Н.Македонија - пред: 3 часа

Новиот сингл на Слаткар во музика за бугарски филм Македонскиот хипхоп-артист Слаткаристика деновиве ја објави својата нова песна насловена „Money“, за која веќе е снимен и видеозапис. Песната ќе биде една од темите за музиката за бугарскиот филм ...

Девојка во диско му ги покажа градите на Слаткар (фото+видео)

Хитпортал

Слаткар ќе глуми во бугарски филм

Репортер
3 поврзани вести »

Порно ѕвездите откриваат што навистина мислат за „свршувањето на лице“

Таратур - пред: 4 часа

YouTube каналот Ask A Porn Star редовно донесува директни одговори од порно ѕвездите на различни прашања поврзани со нивната професија, а досега, меѓу другото, говореа за најчудните секс сцени во кои учествувале, тајните на совршениот орален секс, ...

Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заедно во Германија

Хитпортал - пред: 6 часа

Аца Лукас наводно се смири со својата сопруга Соња Вуксановиќ. Избори блиски до екс двојката велат дека тие се гледаат и покрај забраната пејачот да и се доближува на дизајнерката. „Аца отиде во Германија каде на мира се виде со Соња и таму ...

Аца Лукас со ќерката на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Хитпортал

Ете ти сега-Лукас и Соња повторно заедно?

Република

Сите се изненадија од оваа одлука на Аца Лукас

Пулс24

Убавина и Здравје Попара БркајРабота Република

8 поврзани вести »

Кандис е најсексапилниот ангел на „Викторија сикрет“

Репортер - пред: 2 часа

Познатата јужноафриканска убавица и манекенка Кандис Свонпул минатиот октомври се оствари во улогата на мајка кога на свет го донесе своето прво дете, синот Анакуа. Но, на овој ангел на „Викторија сикрет“ не му требаше многу време за да се врати во ...

Џенифер Гарнер никогаш не изгледала подобро

Fashionel - пред: 5 часа

Во Њујорк вчеравечер се одржа гала вечерта „SaveTheChildren“, од хуманитарен карактер, а вниманието беше насочено кон актерката Џенифер Гарнер. Таа се појави во црна свечена креација со потпис на „Мајкл Корс“, а коментарите и на модните стручњаци и ...

Семејните маски на Нил Патрик Харис со сопругот и малите близначиња за Халовин низ годините

Фемина - пред: 6 часа

Нил Патрик Харис несомнено го обожава Халовин . 44-годишниот актер, кој е познат и по улогата на легендарниот Барни Стинсон од серијата „How I Met Your Mother“, не пропушта да се маскира заедно со своето семејство за „Ноќта на вештерките“.

За прв пат, транссексуалец е „Девојка на месецот“ на „Плејбој“

Стандард - пред: 6 часа

За првпат во историјата на светското машко списание и помалку од еден месец по смртта на нејзиниот основач, магазинот „Плејбој“ ќе излезе со маж на насловната страница. Но, поранешен човек. Трансексуална жена ќе биде „Девојка на месецот“.

(ФОТОГРАФИИ 18+) Само еден месец по смртта на Хју Хефнер „Playboy“ излезе со екс-маж на насловна

Локално

Последен поздрав: Хју Хефнер на насловната на „Плејбој“ (фото)

Хитпортал

Хју Хефнер на насловната страница на новиот „Плејбој“

Репортер

Exclusive.mk

5 поврзани вести »

Ограбен домот на Мараја Кери

Хитпортал - пред: 7 часа

Домот на Мараја Кери во Лос Анџелес беше ограбен, а ѕвездата е оштетена за 50.000 долари. Крадците синоќа во 3 часот го извршиле грабежот и од нејзиниот дом биле украдени брендирани чанти и очила за сонце.