TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Лекари откриле аномалија на мозокот на Роби Вилијамс

+инфо - пред: 10 часа

Вилијамс рекол дека оваа случка му помогнала својот живот да го гледа од друг агол. Роби Вилијамс неодамна откажа низа концерти, а сега откри дека поминал низ пекол кога лекарите се посомневале дека нешто не е во ред со неговиот мозок.

Роби Вилијамс спиел со три Спајсици – а не со четири како што се фалеше

КадеВечер

Роби Вилијамс проговори за депресијата и за новата болест со која се соочува

Црнобело

Роби Вилијамс објави дека му биле пронајдени „абнормалности“ во мозокот

Стандард

Среќа.mk Локално БркајРабота Курир Пулс24 Скопје24 Екран

11 поврзани вести »

Пејачка истурала млеко на банана алудирајќи на орален секс: Сега поради тоа ја чека робија

Сител - пред: 10 часа

Египетската поп пејачка Шаима Ахмед (25) уапсена е во ноември откако се појавила во видео спот, на кој алудирала на орален секс. Судот донел одлука дека таа мора да помине две години во затвор поради "потикнување на блуд и разврат".

Египќанка завршила в затвор поради музички спот

+инфо

Шаима Ахмед осудена на две години затвор!

Таратур

Две години затвор поради секси спот

+инфо

ЗаЗабава Курир Локално Репортер Press24

9 поврзани вести »

Волт Дизни го купува „21st Century Fox“ за 52 милијарди долари

Бизнис Вести - пред: 11 часа

Волт Дизни, постигна договор за купување на Фокс за 52,4 милијарди долари во акции, објавија светските агенции. Средствата на Фокс, кои ќе бидат продадени на Дизни, го вклучуваат филмското студио “дваесеттиот век” и телевизиската мрежа “Twentieth ...

„Волт Дизни“ го купи „Фокс“ на Мердок за 52 милијарди долари

Макфакс

Walt Disney за 52,4 милијарди долари го купува 21st Century Fox

Бизнис Инфо

Неверојатен медиумски удар врз „Нетфликс“!

Факултети

Фактор Нова ТВ Локално Канал5 Сакам да кажам Локално Стандард Оff.net

18 поврзани вести »

(ФОТО) Стоја со црнечка фризура

Репортер - пред: 9 часа

Српската фолк-пејачка Стоја Новаковиќ решила да направи фризура како на почеток на својата кариера. Цела коса во плетенки, заради што поминала дури 16 часа на фризер. „16 часа на фризер, па дали е ова реално?“, напишала фолк-пејачката под ...

И Стоја направила промена во фризурата - 16 часа кај фризерот направиле чудо

Press24

Стоја направи голема промена на фризурата-Ќе ја познаете ли?

Пулс24
3 поврзани вести »

Малата Лилјана отпеа за умрениот дедо и ја расплака Гоца Тржан

Репортер - пред: 9 часа

Малата Лилјана Плавишиќ ја расплака Гоца Тржан со својот настап на популарното детско музичко шоу „Пинк ѕвездички“. Девојчето ја отпеа песната „Свако има неког кога више нема“ од групата „Гарави сокак“ и рече дека ја посветува на еден член од своето ...

Уште една порно ѕвезда пронајдена мртва - Нејзините колеги во шок!

Сител - пред: 11 часа

Порно актерката Јуризан Белтран (31), позната по уметничкото име ури Лув, пронајдена е мртва во својот стан во Лос Анџелес. иако официјално не е соопштено која е причината за смртта, се шпекулира дека се работи за предозирање од лекови или дрога.

Трансформациите на холивудските ѕвезди...

Н.Македонија - пред: 11 часа

Трансформациите на холивудските ѕвезди Во описот на глумецот не е само способноста да се соживее со улогата што му е доделена, глумата е многу комплексна, нешто што подразбира покрај талент за глума и пејачко и танцувачко знаење, но и подготвеност ...

Никол Кидман се промени до непрепознатливост

МРТ

Никол Шерцингер со уренебесен стајлинг прошета низ Лос Анџелес

Попара

Нова трансформација за Никол Кидман

Идивиди

Локално Популарно Репортер +инфо Курир Скопје24

10 поврзани вести »

Луксузниот живот на „Кралот на Инстаграм“ е една голема лага?

Таратур - пред: 11 часа

Професионалниот покераш и мулти-милионер Ден Билзериан можеби изгледа како да живее живот од соништата за многу земјани, но дали сето тоа не е само една голема илузија? 37-годишниот „Крал на Инстаграм“ не се стега и срами да го покажува својот ...

Ѕвездите што се промениле непрепознатливо во 2017 година

Локално - пред: 11 часа

Во текот на изминатата година, гледаме светла трансформација на ѕвездите. Познатите личности не само што експериментираа со новите стилови и нијанси на коса, туку исто така направија многу посериозни промени во името на снимањето во нови филмови.

Заборави да облече градник: Викторија Бекам во Лондон

Хитпортал - пред: 11 часа

За Викторија Бекам започнаа празничните прослави во кои таа ужива. Дизајнерката заедно со Дејвид Бекам синоќа беше дел од новогодишната забава на британскиот Vogue, која се одржа во нејзината продавница во Лондон.