TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

(ВИДЕО) Елена глуми манекенка

Репортер - пред: 11 часа

Фолк-пејачкта Елена Велевска, изминатиов период постојано снима новогодишни емисии, а на пузата од снимањето вечра, решила малку да се забваува. Таа сподели видео во кое покажа дека знае да оди и како манекенка, покрај пеењето.

Никол Кидман се промени до непрепознатливост

МРТ - пред: 14 часа

Неjзината долги руси коси се заменети со костенлива перика, тенот и е потемен, а има и видливо помалку килограми, така што изгледа и многу постара. Никол Кидман, која многумина ја сметаат за една од најубавите актерки во Холивуд, се промени до ...

Никол Шерцингер со уренебесен стајлинг прошета низ Лос Анџелес

Попара

Што се случило со Никол Кидман ?

Канал5

(ФОТО) Се’ поради улога: Холивудската дива станала скоро непрепознатлива

Екран

Убавина и Здравје Идивиди Локално Курир Популарно Репортер Press24 +инфо

12 поврзани вести »

Јубилејниот концерт на Зоран Џорлев - мелем за душа...

Н.Македонија - пред: 12 часа

Најемотивен беше моментот, кога по настапот со синовите Наско на гитара и Мартин на хармоника, со гласот на Дејан Лилиќ ја слушнавме песната што Мартин ја напишал за својот татко, која измами солзи во очите на Зоран Џорлев Маестро Зоран Џорлев ...

Ким Кардашијан позира гола, прекриена во светки!

Хитпортал - пред: 14 часа

Ким Кардашијан секогаш привлекувала внимание со својот голем задник, кој сега го истакна со светки! Старлетата објави фотографија од снимањето на кампањата за нејзините последни производи од линијата за убавина „KKW Beauty“.

(ФОТО) Ким Кардашијан се сликаше гола

Репортер

Појадокот со кој Кардашијан ослабе, но ги задржа облините на себе

Сваштарник

Клои Кардашијан со фотографија покажа колку го сака своето момче

ЗаЗабава

Локално

5 поврзани вести »

„Суперхикс“ подготвува шоу за претстојниот концерт...

Н.Македонија - пред: 12 часа

Настанот што ќе се одржи утревечер во малата сала на арената „ВИП - Борис Трајковски“ е насловен „Изрампарарамизирај се“ по нивната хит-песна „Рампарарам“. Ова всушност е концертна промоција на нивниот последен студиски „Underground evergreens“ ...

РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

Пулс24

РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

Скопје инфо

Концерт на „Суперхикс“ на 15 декември во Скопје

Макфакс

Вечер Идивиди еМагазин iPortal Екран

9 поврзани вести »

Ова се трите нови спотови на Стојне Николова, еден од нив ќе го гледате повеќе пати (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - пред: 13 часа

Три видеозаписи за трите нумери: „Тебе ти припаѓам“, „На друг не давај ме“, „Мелем за душа“. Очигледно младата и атрактивна пејачка Стојне Николова и нејзиниот тим убаво се испотиле периодов што измина.

Во Лисабон претставена сцената на „Евровизија 2018“...

Н.Македонија - пред: 12 часа

Во Лисабон претставена сцената на „Евровизија 2018“ Во Лисабон, главниот град на Португалија, каде што од 8 до 12 мај следната година ќе се одржи „Евровизија 2018“, организаторот, португалската телевизиска куќа РТП, деновиве ја претстави сцената за ...

Вистинска секс-бомба: Погледнете како изгледаше Анабела за време на снимањето на новогодишната емисија

Попара - пред: 13 часа

Анабела во црн костим им зададе задача дури и на дупло помладите колешки. Дека Анабела одлично изгледа и во 43-та година, покажа на снимањето на новогодишната емисија на Пинк телевизија каде беше во центарот на вниманието.