TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Сопругата на Дарко Лазиќ остави се зад себе и го прослави роденденот- еве колку години наполни

Сител - 21.10.2017

Бројни скандали беа поврзани со неа, ни таа се остави зад себе и продолжи да живее не обрнувајчи внимание на ниеден од нив. Ана Севич, која е сопруга на Дарко Лазиќ, го прослави својот 32- ри роденден и по тој повод облече кратка бела сукња и бела ...

Хајди Клум и способноста да се рекламира себеси – секси во костими за капење!

Локално - 21.10.2017

Хем убави, хем креативни – на оваа група и се придружи пред некое време Хајди Клум, која лансираше сопствената марка за костими за капење и долна облека. Новата сезонa иде со нова колекција и време е блондинката да покаже во каква одлична фигура е ...

Чувме европски џез со инвентивен звучен концепт...

Н.Македонија - 21.10.2017

Настапија исклучителни музичари што промовираат индивидуална музичка естетика и концепт, со отворен и слободен пристап во третманот на структурата, формата и ритмичко-мелодиските контури Со фантастичното трио на австрискиот пијанист Давид Хелбок и ...

Playboy ја избра првата трансродова зајачица на месецот

Локално - 21.10.2017

Инес Рау е првата трансродова манекенка која е избрана за зајачица на месецот на магазинот Playboy, за ноември. Инес ја викаат француско-американска бомба. Доби осум страници во магазинот на кој е скудно или воопшто не е облечена.

Оваа Playboy зајачица ја измени историјата на магазинот

ЗаЗабава
2 поврзани вести »

Сека Алексиќ објави фотографија од кревет и без шминка (фото)

Press24 - 21.10.2017

Популарната српска пејачка Сека Алексиќ утринава објави фотографија од кревет, сеуште во пижами и без шминка. Таа моментално е во Париз а поз фотографијата напиша „Bonjour Paris“ Оваа фотографија за само еден час има повеќе од 10.000 лајкови, ...

(ФОТО) Разголена и без грам шминка – селфито на Сека е хит на интернет

Скопје24

Сека Алексиќ објави фотографија од кревет и без шминка

Сител
3 поврзани вести »

Доби близнаци, а изгледа вака - Бијонсе во тесна смарагдна креација

Press24 - 21.10.2017

Музичката дива ја истакна фигурата во зелена креација со висок шлиц од Волтер Мендез. Бијонсе беше во публиката на хуманитарниот концерт Tidal x Brooklyn, кој се одржа во „Барклис центарот“ во Бруклин.

ФОТО: Доби близнаци, а изгледа вака – Бијонсе во тесна креација го истакна своето секси тело

Курир
2 поврзани вести »

Старлетата драстично ослабна: Од нејзините облини не остана ништо (фото)

Канал5 - 21.10.2017

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, се прослави благодарејќи на бујните облини. Токму затоа, новите фотографии на кои е видно ослабната, ги изненади сите нејзини фанови. Риалити ѕвездата Ким Кардашијан отсекогаш гордо ги истакнуваше ...

Абрамс ветува дека од „Војна на ѕвездите“ ќе направи нешто невидено

Слободен Печат - 21.10.2017

Режисерот Џеј Џеј Абрамс кој ја режираше седмата, се враќа да работи и на деветтата епизода од „Војна на ѕвездите“. Тој ветува дека „Епизода 9“ на фановите ќе им приреди незаборавно патувачко искуство во далечната галаксија и дека е многу возбуден ...

(ВИДЕО) Виктор Апостоловски: Само што ги истурив чуствата!

Репортер - 21.10.2017

Поп пејачот и поранешен Амбасадор на „Дурекс“ Виктор Апостоловски, по подолга пауза повторно се враќа на македонската музичка сцена. Но овој пат, со различен музички стил, од оној кој предходно го пееше на домашната сцена.

Татко на годината: Ѓоковиќ со уникатен подарок му го честиташе роденденот на својот син (ВИДЕО)

Курир - 21.10.2017

Тој минатата година по стапките на својот татко заигра тенис, а видеото тенисерот го сподели со своите фанови на социјалните мрежи. Ѓоковиќ секогаш кога не е на теренот споделува интересни фотографии од заедничките моменти со својот син, па така ...