TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Последната мис на Југославија денес продава цвеќе

Репортер - 12.12.2017

Славица Трипуновиќ од Борово Село е последната официјална мис на СФРЈ. Таа ја освои титулата во 1991 година, а потоа ја претставуваше Југославија на светскиот избор.Набргу потоа земјата се распадна, а Славица сними неколку албуми и настапуваше под ...

Бујната убавица ја покажа дивата страна – одвај ги задржа градите во градникот

Таратур - 12.12.2017

Сексапилната Шарлот МекКини позираше облечена во бикини со леопардска апликација на егзотичната Ибица. Ѕвездата на филмската адаптација на Baywatch на Ибица ја покажа својата дива страна, облечена во микро бикини костим кој одвај ги задржа на место ...

Бујната убавица ја покажа дивата страна: Едвај ги задржа градите во градникот

БркајРабота
2 поврзани вести »

ВИДЕО: Тијана повторно со неверојатен настап, заслужен пласман во финалето на ТЛЗП

Курир - 12.12.2017

Тијана Дапчевиќ се пласираше во финалето на шоуто „Твоето лице звучи познато“. Во синоќешното полуфинале победата ја однесе Бане, а во финалето освен Тијана место има и за Едита, Леон, Гага и Стеван! Изведувачите се менуваа, а меѓу најинтересните ...

Фото: Ова деколте ја запали сцената на ТЛЗП - пејачката никогаш попровокативна

Press24

ТИЈАНА ДАПЧЕВИЌ ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ШОУТО ТЛЗП: Ако победам, парите ќе ги дадам за децата болни од рак

Фактор

(ВИДЕО) Маестрален настап на Тијана на ТЛЗП, Каролина се гордее со неа

Скопје24

Пулс24

5 поврзани вести »

КОЈА ИМА ПОДОБАР ЗАДНИК: Марија Нацева, Катерина Попева или Едина Муса?

Убавина и Здравје - 12.12.2017

Дефинитивно фитнес-моделите Марија Нацева , Катерина Попева и Едина Муса се наоѓаат на листата на „Најзгодни Македонки“. На нивните профили на социјалните мрежи може да видите фотографии во најразлични изданија, но факт е дека трите од нив имаат ...

Кирк Даглас го прослави 101. роденден покрај 98-годишната сопруга со која е во брак 63 години

Фемина - 12.12.2017

Кирк Даглас го прослави својот 101. роденден. Специјалниот ден за легендарниот холивудски актер и оскаровец беше одбележан со мала семејна прослава. Покрај Даглас беше неговата сопруга, 98-годишната Ана Бајденс, со која е во брак долги 63 години.

Кирк Даглас го прослави 101. роденден покрај 98-годишната сопруга со која е во брак 63 години

Exclusive.mk
2 поврзани вести »

Елизабет Харли продолжува со секси објави

ЗаЗабава - 12.12.2017

Британската актерка Елизабет Харли повторно ја загреа атмосферата на Instagram со објава на слика во розева бикини. Актерката Лиз Харли продолжи да споделува секси фотографии на оваа социјална мрежа.

Сите се прашуваат дали е трудна: Луна повраќала, лекарите интервенирале и ја извадиле од Задруга!

Сител - 12.12.2017

Луна Џогани вчера пропуштила неколку состаноци кои биле организирани за сите учесници во Задруга поради лошата здравствена состојба на која се пожалила. Таа била толку исцрпена, имала грозница и мачнина, а пред лекарите да ја извадат од Задруга, ...

СЕКСИ МАЈКА: Дојде цела замотана во бунда, кога се соблече сите зјапаа во нејзините гради (ФОТО)

Курир - 12.12.2017

Таа e најпознатата џебна Венера на српската естрада и позната по тоа што своите бујни облини сака да ги покаже во секоја прилика. Кога ја соблече бундата, шоуто зпаочна. На снимањето на една новогодишна програма во Пожаревац, најмногу погледи ...

Дојде цела замотана во бунда, а кога се соблече сите зјапаа во нејзините гради

Сител
2 поврзани вести »

Бора нема среќа во љубовта – и третата сопруга го остави

МК News - 12.12.2017

Бора Ѓорѓевиќ (65) се разведува по трет пат!Како што пишуваат српските медиуми, сопругата на Бора, Дубравка Милаковиќ (40) неодамна поднела барање за развод бидејќи повеќе не сакала ниту еден ден да мине со него.